DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Nigeria: islamiści zamordowali 11 chrześcijan. Dziesięciu z nich ścięto głowy

Nigeria: islamiści zamordowali 11 chrześcijan. Dziesięciu z nich ścięto głowy
Kadr z wideo opublikowanego przez Amaq.

Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego opublikowali nagranie, pokazujące zamordowanie 11 chrześcijan w Nigerii. Jedną osobę zastrzelono, pozostałym ścięto głowy.

 

Nie podano żadnych informacji na temat ofiar, ale tzw. Państwo Islamskie twierdzi, że zostały one „schwytane w ostatnich tygodniach” w północno-wschodnim stanie Borno w Nigerii. 56-sekundowe wideo zostało opublikowane przez Amaq, „agencję informacyjną” Daesh. Nie wiadomo, gdzie dokładnie doszło do mordu.

 

Na nagraniu widać, że jeden z pojmanych mężczyzn został zastrzelony, a dziesięciu pozostałym islamiści ścięli głowy.

 

Wideo zostało opublikowane w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Zdaniem analityków, na których powołuje się BBC, to nieprzypadkowy termin. Państwo Islamskie w oświadczeniu poinformowało, że mord jest częścią kampanii „pomszczenia” Abu Bakra al-Baghdadiego, przywódcy Państwa Islamskiego, zabitego przez Amerykanów w październiku.

 

Źródło: BBC, rp.pl

TK


DATA: 2019-12-27 13:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Problem między-innymi tu że chrześcijanie w Nigerii nie mają czym się bronić.Islam ma różne oblicza.Światu nie zależy na obronie chrześcijan bo świat jest lewacki,a Chrześcijanin jest tam traktowany jak przysłowiowy chłopiec do bicia tak też Chrześcijanie byli traktowani za czasów Nerona i innych jemu podobnych barbarzyńców.n w Historii tak i jest teraz.Kiedyś temu zaradzały wyprawy krzyżowe a przynajmniej to było u źródła powstania takich wypraw .Pamiętamy Odsiecz Wiedeńską.Dziś można było by się szybko przy dzisiejszych możliwościach załatwić ten problem czy w ONZ ?. ONZ jest bardzo Islamski.A światku nie zależy na chrześcijaństwie.Bo kto za to zapłaci???.Można by opłacać najemników -ale to musi być rozwiązane poprzez dyplomacje Narodów Chrześcijańskich i tudzież dyplomacje Watykańską. trzeba zmobilizować cały świat Chrześcijański do obrony braći tam gzie się tylko.dada.
10 miesięcy temu / FM58
 
Masowe nachodżctwo muzułmanów na Europę - za przyzwoleniem i zaproszeniem Niemiec - stworzyło problemy natury cywilizacyjnej; dlaczego nie udzielano pomocy humanitarnej i nie pomagano na miejscu w rozwiązywaniu konfliktów często wywołanych przez kolonialny zachód. Trzeba widziec rzeczywistośc i wyciągac realistyczne wnioski,póki nie jest za póżno, a chyba już jest za póżno, ale zdominowana przez lewaków Europa nie była i nie jest w stanie tego widziec.
10 miesięcy temu / t
 
Chrzescijanie wyjątkowo łatwym celem dla dzihadystow za wszystko. Coś jak ludność cywilna była dla nazistów w czasie ll wojny światowej. Nie wywołuje to żadnej reakcji a prowokuje do dalszych tego typu działań.
11 miesięcy temu / ch
 
Czy krucjata w obronie mordowanych w Nigerii braci byłaby czymś złym? Na pewno tak uznają moderniści, ale prawda jest taka, że krucjaty były i powinny być i dzisiaj stosowane jako środek dopuszczalnej samoobrony świata chrześcijańskiego.
11 miesięcy temu / krisbac
 
Chrześcijanie w krajach zdominowanych przez islam, lub ze znaczną mniejszością islamską, muszą porzucić zgubny pacyfizm. Wzorem winni być Asyryjczycy z Iraku, którzy powołali do życia bitną milicję chrześcijańską Dwekh Nawsha. Swoista waleczność islamistów szybko tam podupadła!
11 miesięcy temu / Karol
 
To są rzeźnicy.
11 miesięcy temu / normal
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.