DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Niezwykłe świadectwo lekarza z Lombardii. „Cieszę się, że powróciłem do Boga”

Niezwykłe świadectwo lekarza z Lombardii. „Cieszę się, że powróciłem do Boga”
Fot. MASSIMO PINCA/Reuters

W sieci opublikowano świadectwo 38-letniego lekarza z Lombardii, który pracuje w jednym ze szpitali zajmujących się chorymi zakażonymi koronawirusem. Podkreśla w nim, że dzięki temu bolesnemu doświadczeniu, które obserwuje na co dzień i dużym wsparciu zakażonego kapłana, „powrócił do Boga”.

 

Powszechna opinia, że nawet z największego zła, Pan Bóg jest w stanie wygenerować wiele dobra, prawdopodobnie ma potwierdzenie w świadectwie Iuliana Urbana, 38-letniego lekarza z włoskiej Lombardii, który zajmuje się chorymi na COVID-19. W swoim świadectwie opublikowanym na facebookowej stronie True Love in Jesus podkreśla, że dzięki tragicznym wydarzeniom, on i jego znajomi lekarze powrócili do Boga i zerwali z ateizmem. „Codziennie szukamy pokoju, prosząc Pana, by pomógł nam się na Nim oprzeć, byśmy mogli opiekować się chorymi” – pisze lekarz.

 

„Nigdy w najmroczniejszych koszmarach nie wyobrażałem sobie, że mogę zobaczyć i doświadczyć tego, co dzieje się tutaj w naszym szpitalu od trzech tygodni. Koszmar płynie, rzeka staje się coraz większa” – opisuje sytuację w jednym z lombardzkich szpitali. Lekarz dodaje, że sytuacja jest już na tyle poważna, że praca personelu medycznego zaczyna sprowadzać się do roli „sortownika na taśmie”, który decyduje, kto powinien przeżyć, a kto powinien umrzeć w domu. Ta dramatyczna sytuacja na tyle wstrząsnęła 38-letnim mężczyzną, że zbliżył się do Boga.

 

„Jeszcze dwa tygodnie temu moi koledzy i ja byliśmy ateistami; to było normalne, ponieważ jesteśmy lekarzami i powiedziano nam, że nauka wyklucza istnienie Boga.  Zawsze śmiałem się z moich rodziców, którzy chodzili do kościoła” – pisze Iulian Urban. Wskazuje, że w jego nawróceniu dużą rolę odegrał również włoski kapłan, który trafił na oddział i pomimo złego stanu zdrowia, towarzyszył umierającym pacjentom, czytając im Pismo Święte. „Dziewięć dni temu przybył do nas 75-letni duszpasterz. Był dobrym człowiekiem, miał poważne problemy z oddychaniem, ale miał przy sobie Biblię i zrobił na nas wrażenie, gdy czytał ją umierającym i trzymał ich za rękę” – opowiada lekarz.

 

„Zdaliśmy sobie sprawę, że tam, gdzie człowiek nic nie może zrobić, potrzebujemy Boga i zaczęliśmy prosić Go o pomoc, kiedy mamy tylko kilka wolnych minut. Rozmawiamy ze sobą i nie możemy uwierzyć, że my, zatwardziali ateiści, codziennie szukamy pokoju, prosząc Pana” – relacjonuje Iulian Urban. Dodaje, że kapłan, który zrobił na personelu szpitala niezwykłe wrażenie, zmarł. Jednak dokonał w lekarzach głębokiej przemiany duchowej. 38 – letni nawrócony mężczyzna podkreśla, że zmarłemu księdzu udało się przynieść pokój, którego nie nikt nie był w stanie odnaleźć.

 

„Nie byłem w domu przez 6 dni, nie wiem, kiedy ostatni raz jadłem i zdaję sobie sprawę z mojej bezwartościowości na tej ziemi, ale chcę się poświęcić do swojego ostatniego oddechu pomaganiu innym. Cieszę się, że powróciłem do Boga, gdy otaczają mnie cierpienia i śmierć moich bliźnich” – napisał na profilu True Love in Jesus.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

WMa

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 


DATA: 2020-03-22 11:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
27
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gratuluję Wszystkim nawróconym. Ostrzegam jednak, bo bywa tak, że czasem ludzie są blisko Boga tylko, gdy jest źle, albo tylko gdy jest dobrze. Niech każdy Chrześcijanin uważa. Kochajmy Pana na dobre i na złe. Zawsze. Pamiętajmy o Nim codziennie. Prośmy Pana o ustanie epidemii, a kiedy już wszystko się uspokoi, przestrzegajmy higieny, by to już nie wróciło. Dobrze też obejrzeć Mszę Świętą w telewizji np. w TVP Polonia o 13:00 oczywiście w niedzielę. Zdrowia Wam życzę KOCHAJMY PANA!
7 miesięcy temu / Janek
 
Słysząc o tym jak u wrót Watykanu umiera codziennie setki ludzi, głównie katolików, niewinnych - również wyzbyłem się wątpliwości. Istnieje jakaś siła wyższa, która chce nas torturować i niszczyć. Nic tylko złożyć ręce do modlitwy.
7 miesięcy temu / Podobnie
 
Lepiej pozno niź wcale
7 miesięcy temu / Grisza 67
 
Ja też się nawróciłem i uważam ten fakt, za największe swoje życiowe zwycięstwo. Gratuluję lekarzowi i jego kolegom, że otworzyli się na działanie Ducha Świętego. Zatwardziali ateiści, siedząc w swoich domach - nie mogą tego faktu znieść i jątrzą niby-prawdziwą nauką, nic nie mówiąc, że jest ogromna liczba poważnych naukowców - WIERZĄCYCH. Ja sam znam fizyków i matematyków z tytułami profesorskimi - wykładających na zagranicznych uczelniach, dla których wywody Dawkinsa czy Kraussa to brednie. Ci moi znajomi widzą Boga w matematyce czy prawach fizyki, choćby w tych dotyczących najmniejszych cząstek. A kosmologia? To zabawne, że ateiści chcą wypowiadać się na temat tego co niby widać. A widzimy niewiele: wszystko co wiemy i jakoś rozumiemy to tylko ok. 5% materii i energii wszechświata - reszta, czyli 95% jest nam kompletnie nie znana! Właściwie to żyjemy na obrzeżach prawdziwego wszechświata, o którym nie mamy pojęcia. Chwała Tobie Panie!
7 miesięcy temu / Martin12
 
Bóg dopuszcza pewne rzeczy, dlaczego? Bo dajemy się złu we władanie... nie pozwalamy Mu działać a przecież ' beze mnie nic nie możecie uczynić" J 15,5. Skoro dajemy opętać się złu, szatanowi, władcy tego świata, Bóg dając nam wolną wolę nie może działać... wybieramy zło, wygodę, pozorną wolność, wieczną zabawę. Wybieramy świecące blaszki a odrzucamy prawdziwą Miłość, szczęście i wolność. Już tutaj na ziemi! Każda Eucharystia to Cud, stajemy przed Jego tronem i zanosimy modły przez Chrystusa, wraz z Duchem Świętym, Maryją, Aniołami i świętymi! Są tam także nasi bliscy zmarli, koledzy, to jest Kościół. I to dzieje się podczas każdej Eucharystii!
7 miesięcy temu / beret du mohair
 
piękne nawrócenie; ale jak to się wszystko skończy, a pan lekarz przeżyje, to polecam mu do przeczytania coś co przeoczył na temat nauki i Boga; podam tytuły: 1/ Czy nauka pogrzebała Boga? 2/ Bóg nie istnieje /wyraz "nie" w tytule jest przekreślony/ 3/ Bóg i Stephen Hawking; to tak na początek
7 miesięcy temu / JARO
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.