DZIŚ JEST:   30   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Marelego, męczennika
Św. Benwenuty Bojani
 
 
 
 

Niezwykła procesja w Lublinie. Kapłan z relikwiami św. Antoniego modlił się o oddalenie zarazy

Niezwykła procesja w Lublinie. Kapłan z relikwiami św. Antoniego modlił się o oddalenie zarazy
źródło: Facebook / Parafia Nawrócenia Św. Pawła w Lublinie
#KORONAWIRUS    #PROCESJA    #LUBLIN    #RELIKWIE    #MODLITWA    #EPIDEMIA    #ZARAZA    #PANDEMIA

Proboszcz parafii przy ul. Bernardyńskiej 5 w Lublinie ks. Mirosław Matuszny wyszedł na ulice z relikwiami św. Antoniego. Kapłan zachęca do duchowego włączenia się w modlitwę o oddalenie zarazy. Wcześniej prosił mieszkańców centrum miasta, by wystawili w oknach obrazek lub figurkę św. Antoniego z Padwy - patrona Lublina a także krzyż.

 

W mediach są transmisje Mszy Świętych, ale chodzi o to, żeby ludzie, nie tylko wierni mojej parafii, poczuci prawdziwą wspólnotę modlitwy w tym trudnym czasie – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską ks. Mirosław Matuszny, proboszcz Parafii Nawrócenia św. Pawła z Lublina. Kapłan dodał, że swoje jednoosobowe procesje z relikwiami św. Antoniego będzie powtarzał tak długo, aż sytuacja wróci do normy.

 

Duchowny zachęca wiernych, aby stanęli w czasie procesji w oknach z zapalonymi świecami, krzyżami, obrazkami lub figurkami św. Antoniego z Padwy, który jest patronem Lublina.

 

Przed wyjściem z relikwiami św. Antoniego w kościele parafialnym przy ul. Bernardyńskej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji oddalenia zarazy, a także przeciw niebezpieczeństwu utraty wiary.

 

 

 

Źródło: „Dziennik Wschodni”, wp.pl

TK


DATA: 2020-03-18 09:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo dla Księdza, niech Go Bóg prowadzi i wspiera. Wspaniała inicjatywa... Dobrze byłoby, gdyby znalazł naśladowców ...
7 miesięcy temu / And
 
Już mu jego biskup zabronił! To się w głowie nie mieści!
7 miesięcy temu / Mela
 
Świętne, prawdziwe i odważne wyznanie wiary! Ten proboszcz czuje moc pochodzącą od Boga, błogosławi ludzi i idzie jak wskazał mu Jezus Chrystus - nie zamyka świętości w Kościele - chwała Bogu w Trójcy-jedynemu, Matce Przenajświętszej i wszystkim świętym którzy orędują za nami przed majestatem Najwyższego !
7 miesięcy temu / katolik
 
Brawo. Wierzący ksiądz. Tylko pozazdrościć mieszkańcom Lublina. Natomiast zamykanie kościołów uważam za karygodne! Dominikanie ..... cóż..
7 miesięcy temu / Kinga
 
Parafia św.Pawła to moja parafia w latach siedemdziesiątych, w moim oknie od kilku dni Matka Boska Częstochowska i zapalona świeczka w godz 19-20.
7 miesięcy temu / Gruda 1912
 
Pozytywna wiadomość. W Warszawie natomiast bracia Dominikanie ani na Starówce ani na Służewie nie odprawiają mszy św. W dni powszednie też nie. Bracia Franciszkanie konwentualni są na posterunku. Chwała im i dzięki za służbę biednym owieczkom. Są pasterzami biblijnymi a nie najemnikami.
7 miesięcy temu / Mao
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.