DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Niepokalanów: nabożeństwa wynagradzające za grzech dzieciobójstwa

Niepokalanów: nabożeństwa wynagradzające za grzech dzieciobójstwa
Fot. Adam Białous/PCh24.pl

W Niepokalanowie zostaną odprawione nabożeństwa wynagradzające za grzech zabójstwa dzieci nienarodzonych oraz w intencji wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji w Polsce.

 

Pierwsze nabożeństwo zostało już odprawione w sobotę 27 czerwca. Następne zaplanowano na 11 oraz 18 lipca o godzinie 11.00. Główną częścią nabożeństwa jest Msza św. w intencji „odkupienia winy za mord dzieci nienarodzonych oraz całkowitego zaprzestania w Polsce aborcji i innych grzechów przeciwko życiu”. Franciszkanin, ojciec Mirosław Kopczewski z Niepokalanowa, który organizuje nabożeństwa, tłumaczy jak ważna jest modlitwa, podczas której człowiek prosi Boga o przebaczenie grzechów, a szczególnie tych ciężkich. „Nabożeństwo pokutne pozwala stanąć w prawdzie. A to jest prosta droga do nawrócenia” - mówi ojciec Kopczyński.

 

Jak wyjaśnia franciszkanin na nabożeństwo zaproszone są osoby nie tylko dotknięte nieszczęściem aborcji, ale wszystkie, które chcą przyłączyć się do wspólnotowej modlitwy wynagradzającej Bogu za to zło. Ojciec Mirosław Kopczewski mówi o istocie nabożeństwa wynagradzającego za grzech dzieciobójstwa. „Łącząc się z krzyżową ofiarą Jezusa, która gładzi grzechy całego świata, będziemy prosimy o Boże Miłosierdzie dla matek, ojców, krewnych, lekarzy, pracowników służby zdrowia, duchownych, polityków, nauczycieli i innych odpowiedzialnych za śmierć nienarodzonych”.

 

Po każdej z trzech Eucharystii wynagradzającej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament. W Jego obliczu zostaną odmówione specjalne modlitwy uwolnienia z ciężkiego grzechu aborcji. 27 czerwca odprawiona została modlitwa za matki, 11 lipca odbędą się modlitwy za ojców. Zaś 18 lipca podczas nabożeństwa jego uczestnicy będą błagać Boga o miłosierdzie dla wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do zabójstwa dziecka nienarodzonego oraz obciążyli się innymi grzechami przeciwko życiu. Po nabożeństwach odbędzie się pokaz filmu „Nieplanowane”.

 

 

Źródło: niepokalanow.pl / polskieradio24.pl

AB

Czytaj także:
DATA: 2020-06-30 14:57
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Należy pamiętać że antykoncepcja to też poważny grzech przeciwko życiu i prawu Bożemu...
6 miesięcy temu / Jan
 
Niepokalanów jest zamknięty do odwołania z powodu zarażonego zakonnika. Powinno być o tym info w artykule, bo możne ktoś zaplanuje się wybrać a nie będzie mógł się dostać. Trzeba śledzić stronę Bazyliki jaka jest aktualna sytuacja.
6 miesięcy temu / Katarzyna
 
naiwniaki, myślicie że Pisy447 zakażą aborcji?
6 miesięcy temu / haha
 
Brawo Niepokalanów
6 miesięcy temu / Ola
 
"I innych grzechów przeciw życiu" - piękne słowa. Czyż nie są one apelem o karanie praktyk homoseksualnych? Co zrobić z rozwodami czy takimi, którzy świadomie i umyślnie unikają obowiązku założenia rodziny i posiadania dzieci? Aborcja to nie wszystko, módlmy się o surowe prawo obyczajowe w ojczyźnie!
6 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Hmmm a dlaczego nie za PiS i Dudę którzy przyczyniają się do tego problemu w Polsce
6 miesięcy temu / Jfk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.