DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

„Niepodległa za życiem!”. Przez Kraków przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

„Niepodległa za życiem!”. Przez Kraków przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny
Fot. Marcin Austyn

„Niepodległa za życiem!” – pod takim hasłem przeszedł w niedzielne przedpołudnie ulicami Krakowa tegoroczny Marsz Dla Życia i Rodziny. Impreza odbyła się pod Wawelem już po raz szósty i jak zwykle zgromadziła setki polskich rodzin, stojących po stronie prawdziwych, chrześcijańskich wartości, na których od setek lat opiera się nasza cywilizacja.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY!

 

W tegorocznej edycji krakowskiego Marszu Dla Życia i Rodziny wzięło udział około 2 tysiące osób. Widoczną grupę stanowiły wielodzietne rodziny, które podkreślały w rozmowie z dziennikarzami portalu PCh24.pl, że dla takich chwil, dla takich marszy i dla takich demonstracji stojących po stronie cywilizacji życia warto żyć! – Dzisiejszy marsz i te tysiące osób, które biorą w nim udział pokazują jedno: Jest duch w naszym narodzie! Polacy są za życiem! – powiedziała pani Joanna, matka piątki dzieci, która wraz z mężem i wszystkimi pociechami przybyła na krakowskie święto życia i rodziny.

 

JAK WYGLĄDAŁ MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY W KRAKOWIE? ZOBACZ VIDEO!

 

Rodzice z dziećmi to jednak nie jedyna grupa osób, która pojawiła się w niedzielę, aby stanąć po stronie prawdy, życia i rodziny. Siostry zakonne, babcie i dziadkowie z wnuczętami, narzeczeni, harcerze, licealiści, przedstawiciele środowisk katolickich, prawicowych, patriotycznych i narodowych – oni również wyszli 17 czerwca na ulice Krakowa i powiedzieli: "Nie zgadzamy się na dyktaturę cywilizacji śmierci".

 

Marsz, otwarty przez Piotra Podleckiego z Instytut ks. Piotra Skargi, rozpoczął się modlitwą o godz. 10:00. Kilkanaście minut później wszyscy, którzy przybyli na tegoroczną imprezę w obronie życia i rodziny przemaszerowali z Placu Matejki przez ulicę Floriańską do Rynku, a następnie przez ulicę Wiślną, planty, ulicę Marszałka Piłsudskiego, aż do Parku im. Henryka Jordana, gdzie na wszystkich uczestników czekały, jak co roku, świetne rodzinne atrakcje.

 

Maszerujący przez cały czas podnosili hasła związane z obroną życia i rodziny. Niejednokrotnie również zwracano uwagę na zagrożenia, jakie niesie za sobą opieszałość polskich władz w sprawie obrony życia. Demonstranci chcieli w tej sposób dać wyraz, że nie zgadzają się na „czarnomarszową”, wulgarną i nieludzką propagandę oraz że jest do droga, która doprowadzi do upadku Rzeczypospolitej”.

 

„Politycy! Czy słyszycie? Chrońcie dzieci! Chrońcie życie!”

 

„Polska wolna, niepodległa,

życia dzieci będzie strzegła!”

 

„Politycy! Czy słyszycie?

Dzieci w Polsce tracą życie!”

 

„Do polityków głos Polaków woła:

Brońcie rodziny!

Brońcie Kościoła!”

 

„Przyjdą wybory…

skreślimy potwory!”

 

„Nie ma wolności bez moralności!”

 

„Chłopak i dziewczyna – to normalna rodzina!”

 

„Aborcja – morderstwem

a nie dobrodziejstwem!”

 

„Tylko rodzina niepodległość utrzyma!”

 

„Mniej podatków – więcej dzieci!”

 

„Niepodległa za życiem!”

 

„Niepodległość bez aborcji!”

 

„Nie lewacka, nie laicka

tylko Polska katolicka!”

 

 

„Poznaj dziewczynę – załóż rodzinę!”

 

„Niskie podatki dla ojca i matki!”

 

„Stop aborcji!”

 

„Stop gender!”

 

„Polska zawsze wierna!”

 

To tylko niektóre z haseł, jakie padły w niedzielę w Krakowie. Każde z nich pokazuje, że nie ma Rzeczypospolitej bez rodziny, a Polacy nie zgadzają się na obowiązujący od 25 lat „krwawy kompromis aborcyjny”, co potwierdzili również rozmówcy portalu PCh24.pl

 

Hymn Rzeczypospolitej zaczyna się od słów: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. To prawda, ale jeśli polskie władze nadal nie będą w sposób konkretny i zdecydowany stały na straży życia i rodziny, to być może okaże się, że już niedługo słowa te przejdą do historii, ponieważ nie będzie już Polaków, którzy mogliby je śpiewać! Nie możemy na to pozwolić – powiedział pan Stanisław, jeden z uczestników Marszu, a prywatnie ojciec szóstki dzieci i dziadek… 22 wnuków!

 

Na trasie Marszu doszło do drobnych prowokacji. Pojawiła się na nim opatulona w tęczową flagę przedstawicielka homoseksualnej subkultury, która zapewne liczyła na wywołanie awantury. Jej plan spalił jednak na panewce, ponieważ nikt z uczestników Marszu nie dał się sprowokować i nie reagował na jej zaczepki.

 

ZOBACZ JAK LEWACY ZAATAKOWALI OBROŃCÓW ŻYCIA I RODZINY!

 

Podczas marszu uczestnicy mogli tradycjnie posłuchać muzyki, granej przez orkiestrę szkocką. Natomiast po zakonczeniu wydarzenia, w słonecznym Krakowie odbył się radosny piknik rodzinny, podczas którego rodzice mogli spędzić czas z dziećmi na świeżym powietrzu,. I oczywiście aktywnie! Był dmuchany zamek, ścianka wspinaczkowa oraz specjalny koncert dla dzieci.

 

Organizatorami krakowskiego wydarzenia był Instytut im. Księdza Piotra Skargi i Akademia Obrońców Życia.

 

Zobacz na PCh24.pl opublikujemy relację video z krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DATA: 2018-06-17 20:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szedłem w marszu w Łodzi. Było nas bardzo, bardzo mało - jak na (podobno) 700-tysięczne miasto. Zwłaszcza w Łodzi tysiące powinny wyjść na ulicę! Nie wyszły. W szczytowym momencie (pod koniec) było nas może czterystu. Atrofia woli, zanik sumienia, lenistwo moralne.
ponad 2 lata temu / Bill Anonim
 
Dobrze,że jesteście, Dzialajcie dalej, Jesteście potrzebni Szczęść Boże
ponad 2 lata temu / apostol Fatimy i Czlonek ŚAF
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.