DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Niemiecki koncern był sponsorem raportu, uznającego Polskę za kraj antysemitów

Niemiecki koncern był sponsorem raportu, uznającego Polskę za kraj antysemitów
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com, BruceEmmerling

Z raportu przygotowanego przez żydowską organizację Liga Przeciw Zniesławieniom wynika, że Polska jest najbardziej antysemickim krajem na świecie. Jak się okazuje, wśród sponsorów wydania raportu o „antysemityzmie na świecie” był niemiecki koncern samochodowy Volkswagen.

 

W swoim raporcie, Liga Przeciw Zniesławieniom stwierdza, że prawie połowę Polaków można uznać za antysemitów. Uprzedzenie wobec Żydów ma rzekomo reprezentować aż 48 proc. Polaków, którzy wzięli udział w badaniu. Tuż za Polską w tym zestawieniu znalazła się Republika Południowej Afryki, gdzie 47 proc. badanych ma prezentować postawę antysemicką. Dalej uplasowały się: Ukraina (46 proc.) oraz Węgry (42 proc.). Autorzy raportu wskazują, że w Europie Środkowej odnotowano „wyraźny wzrost przekonań antysemickich”.

 

Uczestnicy badania, na podstawie którego stworzono raport odpowiadali m.in. na pytania dotyczące Holocaustu, a także wpływu Żydów na świecie. Ze stwierdzeniem: „Żydzi mówią zbyt dużo o tym, co im się stało w czasie Holocaustu” miało się zgodzić 75 badanych z Polski. Z kolei stwierdzenie „Żydzi mają zbyt duży wpływ w świecie biznesu” poparło 56 proc. respondentów z Polski. Metodologia budzi poważne wątpliwości, ale najbardziej zaskakujące chyba jednak jest to, że sponsorem wydania raportu o antysemityzmie był niemiecki koncern samochodowy Volkswagen.

 

„Liga Przeciw Zniesławieniom z wdzięcznością dziękuje Volkswagen Group i ADL Lewy Family Institute for Combating Anti-semitism za wsparcie i stałe zaangażowanie w walkę z antysemityzmem” – napisali autorzy raportu, z którego wynika, że Polska jest krajem antysemitów.

 

Zwrócił na to uwagę Marcin Makowski, dziennikarz „Do Rzeczy” oraz „Wirtualnej Polski”. „Nieźle, ADL. Dziękujecie Volkswagenowi za sfinansowanie raportu o „antysemityzmie na świecie”, w którym to Polska jest „najbardziej antysemickim krajem”. Nie Niemcy - gdzie mamy dziesiątki przykładów (włącznie z morderstwami) prawdziwego antysemityzmu i neonazistowskich marszów na ulicach Berlina. Ironia” – napisał na Twitterze. Zauważył jednocześnie, że w ostatnim czasie Niemcy były świadkami faktycznych ataków na synagogi oraz Żydów, mieszkających na terenie RFN.

 

 

Źródło: Twitter, dorzeczy.pl, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2019-11-23 09:41
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

VOLGSWAGEN -W czasie wojny większą część załogi fabryki stanowili robotnicy przymusowi. Według danych koncernu do końca wojny pracowało w Wolfsburgu 20 tys. robotników
ponad 1 rok temu / LACH
 
Ja już żadnego Volkswagena w życiu nie kupię. Choćby był za pół ceny i pokryty żydowskim złotem.
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
nie ma czegoś takiego jak antysemityzm , to słowo to forma zamknięcia ust KAŻDEMU KTO COŚ WIDZI
ponad 1 rok temu / głoosnieeustan
 
Już nie kupię tej marki...
ponad 1 rok temu / Oli
 
To bardzo amerykańskie żeby na rzeczy malowartosciowej zarobić jak najwięcej. Taki raport po wykorzystaniu można wyrzucić do śmietnika ale pieniędzy już nie.
ponad 1 rok temu / aw
 
antysemityzm to termin wymyślony jako zamknięcie ust WSZYSTKIM mającym prawo do wyrażenia własnego zdania na temat szwindli i przekrętów czy też lichwy , a jak się nazywa wycinanie stuletnich gajów oliwnych starym Palestyńczykom
ponad 1 rok temu / helmud
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.