DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Niemiecki biskup zapowiada zmiany w Kościele: negatywna ocena homoseksualizmu wymaga korekty

Niemiecki biskup zapowiada zmiany w Kościele: negatywna ocena homoseksualizmu wymaga korekty
Bp Franz-Josef Overbeck. Bistum Essen/YouTube

Biskup Franz-Josef Overbeck z Essen zapowiada, że w Kościele katolickim w Niemczech nadszedł czas wielkich zmian. Przeszłość odchodzi do lamusa. Chodzi o moralność seksualną, rolę kobiet w Kościele i celibat.

 

Swoje tezy bp Franz-Josef Overbeck ogłosił w kilkunastostronicowej, programowej broszurze opublikowanej z okazji nowego roku. W minioną niedzielę odczytano ją we wszystkich kościołach diecezji esseńskiej.

 

„Dawny czas mija!” – zatytułował hierarcha swoje rozważania.

 

Według biskupa, niezadowolenie i gniew wielu wiernych, ostatnio tak wyraziste w związku ze skandalem nadużyć seksualnych, pokazują, że Kościół katolicki stoi u progu wielkich zmian. Nie ma żadnych tabu i pytań, których nie wolno zadawać – przekonuje. Kościół musi „rozwijać się” w takich kwestiach jak obraz kapłaństwa, hierarcha, równouprawnienie i moralność seksualna.

 

Bp Overbeck pisze wprost, że „pilnej korekty” wymaga „czysto negatywna ocena homoseksualizmu”. Kościelne nauczanie musi się „rozwinąć” jednak nie tylko w sprawie homoseksualizmu, ale także innych „kwestii etyki seksualnej”.

 

Biskup przekonuje, że w jego diecezji „z sukcesem eksperymentuje się z nowymi sposobami życia chrześcijańskiego”, pozwalając świeckim coraz aktywniej uczestniczyć w życiu kościelnym. Dotyczy to także wprowadzenia „błogosławieństwa niemowląt”, które kierowane jest między innymi do osób niechcących „jeszcze” decydować się na chrzest swojego potomstwa.

 

Hierarcha uważa też, że należy przemyśleć „wykluczenie kobiet od urzędów” kościelnych i odejście od Kościoła „zdominowanego przez mężczyzn”. Jego zdaniem trudno sobie wyobrazić, jak miałoby wyglądać „równouprawnienie” kobiet pod względem pełnienia kierowniczych stanowisk, jeżeli „sakrament święceń miałby być dla nich niemożliwy”.

 


Źródła: domradio.de / bistum-essen.de
Pach

 

 


DATA: 2019-01-15 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z żonami jest też czasami ciężko, bo kobiety mają huśtawki nastrojów. Czasami parę dni trzeba przecierpiec. Jak nie kupisz nowej kiecki to madz problem. Pewnie w spowiedzi się przyznają. Drugi minus to wychowanie dzieci. Czasami nie słuchają się i wstyd gdyby księdza dziecko źle się zachowywalo.
ponad 1 rok temu / Sec
 
Za 50 lat (a może wcześniej) będzie to samo w Polsce. Ja - mam nadzieję - nie będę już tego oglądać.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Przez 2000 lat nie udalło się mówiąc kolokwialnie rozwalić Kościoła. Jednak być może przez rozbijanie i modelowanie go od środka przez wrogów Kościoła może on się zmienić w protestanckiego potworka. Oby tak sie nie stało. Niemieccy biskupi niech założa swoj autorski niemiecki Kosciół, zamiast niszczyć Kościół Katolicki.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
na naszych oczach realizuje się proroctwo że "XXI wiek będzie wiekiem zmian ,nowej moralności nowych religii i poszukiwań nowych rozwiązań"
ponad 1 rok temu / ewa
 
"Pójdź za mną": "Pójdź" - czyli rusz się, "za" - nie obok, nie przed, tylko za, "mną" - wskazuje kto prowadzi. "Boga trzeba słuchać bardziej niż ludzi". Amen
ponad 1 rok temu / Koliber
 
Kościół ma się unowocześnić i dostosować do otaczającego nas świata. Przecież to wbrew ewangelii. Udokumentował to ? To jest schizma.
ponad 1 rok temu / Jazzz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.