DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Niemieccy biskupi proponują redefinicję pojęcia „płodność” na korzyść par jednopłciowych

Niemieccy biskupi proponują redefinicję pojęcia „płodność” na korzyść par jednopłciowych
PCh24TV

W dokumencie roboczym niemieckiej „drogi synodalnej” znalazła się propozycja przedefiniowania pojęcia „płodność”. Zapis jest tak skonstruowany, że sugeruje „potencjał płodności” także dla par jednopłciowych. Kształt dokumentu będzie poddany głosowaniu w przyszłym miesiącu.

 

Niemieccy biskupi proponują przedefiniowanie pojęcia „płodności” na korzyść par tej samej płci. Dokument roboczy „ścieżki synodalnej” proponuje, że „nawet pary tej samej płci i inne pary, które nie mogą urodzić nowego życia, mają potencjał do płodnego życia”.

 

W jednej z części dokumentu roboczego stwierdzono: „Otwartość na przekazywanie życia nie jest decydująca dla każdego indywidualnego aktu [seksualnego], ale musi być potwierdzona w ogólnym toku wiążącego i długotrwałego związku”.

 

Tymczasem Katechizm Kościoła Katolickiego odwołuje się do encykliki Humanae Vitae Papieża Pawła VI nauczając, że „każdy akt małżeński musi pozostawać „per se” otwarty na przekazywanie życia”. Katechizm dodaje: „Ta szczególna doktryna, wykładana wielokrotnie przez Urząd Nauczycielski, opiera się na nierozerwalnym związku, ustanowionym przez Boga, którego człowiek z własnej inicjatywy nie może zerwać, między znaczeniem jednoczącym a znaczeniem prokreacyjnym, które są nierozerwalnie związane z aktem małżeństwa”.

 

W kilku fragmentach dokumentu niemieckich biskupów przedstawiono propozycje alternatywne. W tym przypadku alternatywa zakłada, że ​​„chociaż różne wymiary seksualności zawsze odgrywają inną rolę, nie można ich oddzielić od siebie. Zwłaszcza wzajemna miłość i otwartość na przekazywanie życia nadają aktowi seksualnemu rzeczywiste, wewnętrzne znaczenie”. Biorąc pod uwagę skład ścieżki synodalnej, przyjęcie propozycji alternatywnych jest mało prawdopodobne.

 

Dokument próbuje na nowo zdefiniować „pojęcie płodności”, aby uwzględnić nie tylko „otwartość na nowe życie”, ale także „wymiar społeczny i osobisty”. W związku z tym „pary tej samej płci i inne pary, które nie mogą urodzić nowego życia, mają potencjał do płodnego życia”.

 

Dodatkowo, opierając się na zasadzie, że „godność człowieka jest nienaruszalna”, autorzy dokumentu „uważają osobiste samostanowienie ... przeżywane w wolności chrześcijańskiej za centralną zasadę porządku kształtowania ludzkiej seksualności. Oznacza to, że ludzie mogą powiedzieć „nie” niechcianym aktom seksualnym i „tak” związkowi z wybranym przez siebie odpowiedzialnym partnerem”.

 

Dokument nie wyjaśnia, że ​​zgodnie z nauką katolicką mężczyzna może wybrać tylko kobietę i odwrotnie, w małżeństwie, „do kształtowania ludzkiej seksualności”. Zamiast tego mówi: „Postrzegamy małżeństwo jako preferowany, ale nie jedyny sposób przeżywania miłości i seksualności w związku”.

 

„Szanujemy różne orientacje seksualne i tożsamości płciowe ludzi, a także ich długoterminowe, wierne i ekskluzywne związki małżeńskie” – dodaje dokument.

 

Portal LifeSiteNews.com zaznacza, że dokument przygotowany przez niemieckich biskupów nie komentuje aktu masturbacji. Fragment dotyczący tego konkretnego działania był częścią pierwszego dokumentu roboczego ścieżki synodalnej w zeszłym roku, w którym stwierdzono wówczas, że „radosne doświadczenie własnego ciała może również oznaczać odpowiedzialne podejście do własnej seksualności”.

 

W tym przypadku Katechizm zwraca uwagę, że „zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła w ramach stałej tradycji, jak i poczucie moralne wiernych nie miały wątpliwości i stanowczo utrzymywały, że masturbacja jest wewnętrznie i poważnie zaburzonym aktem. „Rozmyślne wykorzystanie zdolności seksualnych, z jakiegokolwiek powodu, poza małżeństwem jest zasadniczo sprzeczne z jego celem”.

 

 

Źródło: LifeSIteNews.com

WMa

 


DATA: 2020-08-29 12:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ewcia papież jest zajęty pisaniem encykliki o ludzkim braterstwie
1 miesiąc temu / Neptun
 
Ave Maria! Próbują przekręcać Ewangelię i zmieniać Prawo Boże, co na to papież?
1 miesiąc temu / ewcia
 
W narodzie fanów mydła z ludzi,dobrowolnie wybierajacego Hitlera a po wojnie wybierajacego zbrodniarzy min na burmistrzow kazda zgnilizna jest możliwa,bo kazda już była.Tylko dlaczego papież tych zgniłych biskupow nie ekskomunikuje,dlaczego wnioskow o ekskomunike nie skladaja członkowie Koscioła-wierni,Chrystus gdzies uczy biernosci, pozwalania na zło,zgorszenie? Jak jakis typ wdzieje sutanę to jest świetą krową? Bo chyba raczej wg Chrystusa duzo bardziej bedzie karany jak i ci ktorzy na to pozwalaja
1 miesiąc temu / owca
 
po pierwsze dwa chłopy to nie jest para tylko dwoje facetow a po drugie to taka niby-para plodna na pewno nie jest.
1 miesiąc temu / A.G.
 
Byloby interesujace sprawdzic, ile procent niemieckich biskupow to homoseksualisci, roznica miedzy ostatnim, w koncu bardzo dobrym, dokumentem KEP o lgbt i tym co splodzili teutoni daje do zastanowienia: ks. Isakowicz-Zalewski mowi ze u nas jakies 30% episkopatu jest mentalnie i fizycznie teczowe, u germanow musi byc 60-70% zeby to wszystko przepychac, nawet Marx nie wytrzymal wysluchiwania, ze sa dzieckiem szatana i odszedl. To lgbt w Kosciele spowodowalo ustapienia Benedykta. Predzej czy pozniej bedzie Armageddon. Boze, oddal od nas ten kielich cierpienia.
1 miesiąc temu / TOGO5
 
Ogólnie niemiecki kościół nie powinien być autorytetem bo widać u nich nieustanne zmiany obyczajowe na korzyść manifestow unijnych że tak powiem. Już było tak że w imię zmian na lepsze i ku dobremu zmierzalo się do demoralizacji.
1 miesiąc temu / bbb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.