DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Niemcy: W Gelsenkirchen stanął pomnik Lenina

Niemcy: W Gelsenkirchen stanął pomnik Lenina
fot. youtube

W Gelsenkirchen w Nadrenii Północnej-Westfalii odsłonięto pomnik Włodzimierza Lenina. To inicjatywa Marksistowsko-Leninowskiej Partii Niemiec (MLPD). Jej przedstawiciele chlubią się, że to pierwszy pomnik komunistycznego dyktatora odsłonięty w zachodnich Niemczech.

 

Pomnik został stworzony w 1957 roku w Czechosłowacji. Ponad dwumetrowa figura Lenina umieszczona jest na niewielkim cokole. Stoi przed siedzibą partii na należącym do niej gruncie.
Podczas odsłaniania monumentu członkowie MLPD machali czerwonymi flagami.

Cała rzecz została przedstawiona jako element szerokich lewicowych protestów wstrząsających dziś krajami zachodu.

 

- To jasne: skończył się już czas pomników rasistów, antysemitów, faszystów, antykomunistów i innych reliktów przeszłości - powiedziała szefowa MLPD, Gabi Fechtner.

 

Jak powiedziała, Lenin był „awangardowym myślicielem o ogólnoświatowym znaczeniu, wczesnym bojownikiem o wolność i demokrację”.

 

Przeciwko wzniesieniu pomnika demonstrowało około 50 osób. W nocy w kilku miejscach w mieście wymalowano symbole nazistowskie: swastyki, runy SS i hitlerowskie hasła; zdewastowano także żydowski cmentarz.

 

Miasto Gelsenkirchen wydało zakaz wzniesienia pomnika, ale został on unieważniony przez Wyższy Sąd Administracyjny Nadrenii Północnej-Westfalii.


- Trudno pogodzić się z tym, że w Gelsenkirchen postawiono taki pomnik. Ale musimy z tym żyć - powiedział burmistrz miasta, Frank Baranowski z socjalistycznej SPD. Nie skrytykował jednak Lenina za jego morderczą politykę i ideologię, mówiąc jedynie o pomniku „ślepego kultu jednostki”.

 

Źródło: n-tv.de

 

Pach


DATA: 2020-06-21 18:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

niemcy po wojnie się rozwijały a Polacy byli gnębieni do 1989 roku a teraz jak Polska chce się podnieść to starają sie wszystko niszczyć !!!!
3 miesiące temu / gość
 
Niemcy lubują się w złoczyńcach i pochwalają bandyckie zachowania... oczywiście nie wszyscy. Parę wyjatków by się znalazło
3 miesiące temu / DNA
 
to samo od nowa, to samo od nowa
3 miesiące temu / mm
 
To nie jest normalny naród. Churchill miał rację z tym bombardowaniem.
3 miesiące temu / Jot
 
@ Jan: Na tych terenach mieszka do dziś wielu Niemców o polskich korzeniach etnicznych. To potomkowie osiadłych w 2 połowie XIX wieku robotników z zaboru pruskiego, którzy przywędrowali tu za chlebem. Proces ich wynarodowienia był bardzo szybki. Już przed pierwszą wojną światową wielu z nich uważało się za 100% Niemców.
3 miesiące temu / Anna
 
Więc teraz wszystko jasne : Lenin to wg Niemców "awangardowy myśliciel",, a Polacy w marszu "My chcemy Boga" to faszyści, naziści itp. Boże ratuj Polskę
3 miesiące temu / MTK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.