DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Niemcy: Sąd przeciwko proliferowi, który porównuje aborcję do Holocaustu

Niemcy: Sąd przeciwko proliferowi, który porównuje aborcję do Holocaustu
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Mordowania dzieci nienarodzonych nie wolno porównywać w Niemczech z Holocaustem. Tak orzekł sąd w Hamburgu, który rozpatrywał spór między proliferem a lekarką wykonującą aborcję.

 

Sprawa dotyczy znanego niemieckiego prolifera Klausa Güntera Annena oraz aborcjonistki z Gießen, Kristiny Hänel. Hänel to obecnie jedna z najbardziej znanych w Niemczech lekarzy zabijających dzieci nienarodzone. Kobieta w 2018 roku została skazana na grzywnę, bo reklamowała usługi aborcyjne w sieci - a tego zabrania niemieckie prawo. Do sądu podał ją wówczas właśnie Annen.

 

W związku z tym stała się Hänel swoistą ikoną ruchu aborcyjnego; wstawia się za nią cała niemiecka lewica - choć kobieta po prostu złamała prawo. Neomarksiści wykorzystują jednak ten przypadek by głosić, jakoby niemieckie prawo aborcyjne było... opresyjne wobec kobiet i przypominające czasy nazistowskich prześladowań. Tymczasem dziś zabija się w Niemczech w świetle prawa aż 100 tysięcy dzieci rocznie. Mordować można wszystkie dzieci do 3. miesiąca ciąży - wystarczy uzyskać zaświadczenie o odbyciu rozmowy w specjalnej poradni. Dzieci w dalszej fazie ciąży można mordować jeżeli ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, dziecko jest chore lub ciąża w ocenie lekarza zagraża życiu albo zdrowiu matki. Ponadto bez recepty w Niemczech dostępne są tak zwane pigułki po, co przyczynia się do nieznanej liczby dodatkowych aborcji.

 

Politycy prawicy oraz reprezentanci Kościoła hierarchicznego rzadko zajmują się sprawą mordowanych dzieci nienarodzonych. O ich los upomina się jedynie szereg działaczy pro-life.

 

Wśród nich jest właśnie Klaus Günter Annen. Prolifer prowadzi stronę internetową Babykaust.de, w samej nazwie wskazującą na podobieństwo rzezi nienarodzonych do zbrodni niemieckich nazistów.

 

„Żyjemy w demokratycznej dyktaturze. Kto ma dziś odwagę nazwać po imieniu demokratyczne przestępstwa, ten jest ostro zwalczany przez demokratyczne siły. Holocaust nazistowski jest uosobieniem upiorności w Trzeciej Rzeszy. Czy jest jakaś forma dalszego rozrostu tamtych okrutnych przestępstw? Owszem, jest! Aborcja to morderstwo, nie ma na to innego określenia!” - pisze Annen na swojej stronie.

 

W piątek rano odbył się proces przeciwko Annenowi z powództwa Kristiny Hänel. Aborcjonistka była bardzo silnie wspierana przez środowiska lewicowe, w tym szczególnie przez postkomunistyczną partię Lewica (Die Linke). Zarówno Hänel jak i lewicowcy twierdzili, że Annen z jednej strony obraża lekarzy, którzy mordują dzieci nienarodzone, a z drugiej - relatywizuje jakoby zbrodnię Holocaustu, przyrównując nazistowskie mordy do mordów na dzieciach nienarodzonych.

 

Na swojej stronie internetowej Annen pisał, że lekarze wykonujący aborcję mają „krew na rękach”, a sama aborcja jest „wstrętnym przestępstwem”; wymieniał ponadto konkretnie samą Hänel, nazywając ją „specjalistką od zabijania”. Zamieścił ponadto licząc ponad 1200 wpisów listę lekarzy oraz klinik, które dopuszczają się mordów na dzieciach.

 

Sąd w Hamburgu orzekł, niestety, że w niemieckiej demokracji nie wolno porównywać legalnej aborcji do Holocaustu - i ze strony Annena mają zniknąć sformułowania, które oskarżają Hänel o zbrodnie i porównują z nazistami.

Z drugiej strony sąd stwierdził, że oskarżenia pod adresem lekarki o posiadanie krwi na rękach czy też nazywanie aborcji wstrętnym przestępstwem są dopuszczalne. 

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-08-28 22:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Die Linke to nie postkomuna. To raczej mieszanka neokomuny, postkomuny i sporej części odrzutków z SPD i Zielonych. Bliżej im do polskojęzycznej Lewica Razem niż do SLD.
28 dni temu / kvt
 
Tak to wojna...o dusze, ludzie ogarnięci grzechem i rizpusta seksi... zapomnieli o swojej duszy... zabijają... i oda do piekła... pogubli się.
29 dni temu / Beti
 
Prawdę napisał. Aborcja to Holocaust dzieci nienarodzonych. Współcześni lekarze już dawno pobili Niemców w swoich zbrodniach.
29 dni temu / Rose
 
Módlmy się za tego Bożego wojownika+
29 dni temu / magis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.