DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Niemcy: ksiądz skrytykował homoseksualizm. Został ukarany

Niemcy: ksiądz skrytykował homoseksualizm. Został ukarany
Fot. Luca Cinacchio / freeimages.com

Duchowny z Bonn, który skłonności do osób tej samej płci uznał za efekt złego rozwoju psychologicznego, został zrugany przez kardynała i wykluczony z narad nad reformami w Kościele.

 

Idzie o przypadek ks. Romano Christena, dyrektora Konwiktu Teologicznego Collegium Albertinum w Bonn. Kapłan wygłosił niedawno wykład dla studentów, w którym zaprezentował krytykę skłonności homoseksualnych. Jak wskazał, skłonności te są efektem błędnego rozwoju psychicznego. Istnieją terapie, które pomagają homoseksualizm leczyć, choć - stwierdził ksiądz - nie zawsze są skuteczne. Kapłan podkreślił, że w związku z tym mężczyźni o skłonnościach jednopłciowych nie mogą otrzymywać święceń kapłańskich, tak, jak to zresztą stanowią kościelne przepisy. Ksiądz zaznaczył też, że w związkach między dwoma mężczyznami idzie o zazwyczaj o narcystyczne poszukiwanie męskości, za którą tęskni homoseksualista.

 

Kapłan został ostro skrytykowany przez świeckich w archidiecezji kolońskiej. Uznano, że jego wypowiedzi są sprzeczne z ustaleniami współczesnej nauki na temat homoseksualizmu. Prasa oskarżyła go o „homofobię”. Wkrótce ksiądz spotkał się z krytyką ze strony swojego przełożonego, kard. Rainera Marii Woelkiego.

 

Hierarcha ten sam mówił w przeszłości, że nie postrzega stosunków homoseksualnych wyłącznie jako „występku przeciwko prawu naturalnemu”, ale docenia „wzajemną odpowiedzialność i wierność” w jednopłciowych związkach.

 

Kardynał spotkał się z ks. Christenem i publicznie uznał jego wypowiedź za błąd. Z kolei rzecznik archidiecezji zapewnił, że kard. Woelki nie podziela osądu ks. Christena oraz popiera „wolne od przesądów zajęcie się sprawą seksualności w kształceniu kapłanów”, które zawierać będzie „przedstawianie najnowszego stanu wiedzy naukowej”.

 

Na tym nie koniec. Jeszcze niedawno kard. Woelki chciał, by ks. Christen był jednym z ekspertów, których archidiecezja kolońska planowała włączyć w proces „drogi synodalnej”. Chodzi o debatę nad reformami w Kościele katolickim w Niemczech, którą kierownictwo niemieckiego episkopatu ogłosiło na początku marca. Po nagłośnieniu sprawy wystąpienia ks. Christena kard. Woelki zdecydował jednak, że ten nie będzie w debacie uczestniczyć. Jak wytłumaczyły służby prasowe archidiecezji, wskazując pierwotnie na ks. Christena purpurat nie miał wiedzy o jego wystąpieniu na temat homoseksualizmu.

 

Wreszcie kard. Woelki zaznaczył, że „niezależnie od orientacji seksualnej” kandydatów do kapłaństwa w jego archidiecezji chce pomagać im w pogłębionej refleksji na temat seksualności.

 

W ostatnich miesiącach w kilku diecezjach niemieckich ogłoszono oficjalnie, że watykański zakaz przyjmowania do seminariów kandydatów homoseksualnych nie jest przestrzegany.

 

 

Źródła: katholisch.de, ksta.de

Pach


DATA: 2019-05-31 13:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co tu sie dziwic przeciez ruch masonski powstal wlasnie w Niemczech. Wbrew temu co tym panstwie mowia ze to panstwo katolickie tak naprawde to wylegarnia geyow i lesbijek. Te wszystkie dewiacje biora sie stamtad i z Francji.
9 miesięcy temu / Rybak
 
Pan Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Pan Bóg to co stworzył , było dobre , człowiek , czy też Adam człowieczeństwo było dobre. To grzech człowieczeństwa zniszczył idealne podobieństwo do Istoty doskonałej, na zawsze. Dzięki Chrystusowi , możemy żyć wiecznie ale na tej Ziemi już nigdy nie będziemy doskonali. Największy wróg człowieka zniszczył naszą doskonałość, wybraliśmy zło , chociaż wolność stworzyła nas do dobra. Zło nie leży w naturze człowieka, zło zawsze niszczy człowieka. Homoseksualizm jest złem , które rodzi się ze zła , które jest w rodzinie. Tak naprawdę to zamęt w rodzinie pielęgnuje skłonności homoseksualne. Akt homoseksualny - najgorsze zło , przypieczętowuje pakt ze złem. Naprawdę, bardzo współczuję homoseksualistom, szczególnie katolikom , chyba rozumiem ich rozterki duchowe. Tacy kardynałowie jak Woelki "legalizują" orientację homoseksualna jako normę , to są najgorsze wilki w owczej skórze.
ponad 1 rok temu / mario
 
Sam się wkopał. W końcu kto stworzył "efekt złego rozwoju psychologicznego" wraz z człowiekiem? :-D
ponad 1 rok temu / Stormer
 
w Biblii jest wyraźnie napisane że jest to "efekt dewiacji" - nawet jeśli nie wolno mu tak myśleć to nie wolno go karać za to że używa sformułowań opierając się na jakieś źródle - to jest wbrew prawu - ale prawo dla lewactwa nie istnieje
ponad 1 rok temu / pestka
 
Nadchodzą ciężkie czasy, chyba św. Paweł Apostoł pisał, że nadejdą czasy, gdy zdrowej nauki nie będą chcieli słuchać a zwrócą się ku baśniom... Św. Pius V mówił, że prawdę trzeba głosić w czas i nie w czas! A obecna sytuacja to kolejne kwiatki Posoborowego "neo-kościoła", i z czasem będzie jeszcze gorzej! Ale Święty Kościół Rzymski przetrwa i zwycięży!!! REGINA Regni Poloniae ora pro nobis
ponad 1 rok temu / polak mały
 
A miałem pewne złudzenia co do Woelkiego... Okazał się jednak "godnym" konfratrem Marxa!
ponad 1 rok temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.