DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Niemcy: Diecezja popiera homomałżeństwa, rozwody i kapłaństwo kobiet

Niemcy: Diecezja popiera homomałżeństwa, rozwody i kapłaństwo kobiet
Bp Franz-Josef Overbeck, fot. youtube/bistum essen

Niemiecka diecezja Essen, którą kieruje modernista bp Franz-Josef Overbeck, opowiedziała się za akceptacją homomałżeństw, teorią gender i kapłaństwem kobiet. W sieci opublikowała 4 filmy z udziałem swoich pracowników, duchownych i świeckich, w których stawia się żądanie zmian w nauczaniu i praktyce Kościoła.

 

Diecezją Essen od 2009 roku kieruje bp Franz-Josef Overbeck. To jeden z najzagorzalszych niemieckich modernistów. Nie waha się publicznie domagać głębokich zmian w nauczaniu i praktyce Kościoła. W ubiegłym roku to właśnie bp Overbeck zapowiadał, że po Synodzie Amazońskim - który w dużej mierze współkształtował - nic już w Kościele nie będzie takie samo.

 

Teraz diecezja Essen opublikowała cztery filmy z udziałem swoich pracowników i współpracowników, duchownych i świeckich. Dotyczą tych samych zagadnień, którymi zajmuje się Droga Synodalna: władzy w Kościele, kapłaństwa, moralności seksualnej i roli kobiet. We wszystkich tych obszarach występujący w nagraniach domagają się rewolucji.

 

Na filmach pojawia się między innymi homoseksualista, który pracuje od lat w diecezji. Twierdzi, że ma męża - i chce, żeby Kościół to akceptował. Po nim występuje lesbijka, która według własnych deklaracji żyje od lat w wolnym związku z kobietą; oczekuje ona, że Kościół zaaprobuje jej formę życia. Inne osoby domagają się ponadto akceptacji dla tak zwanej trzeciej płci (w Niemczech: divers), a zatem - przyjęcia za prawdę teorii gender. Pojawiają się też propozycje akceptacji rozwodów.

 

- Mam nadzieję, że moralność seksualna Kościoła będzie rozwijać się w stronę etyki relacyjnej, tak, by płeć, seksualność czy status w związku nie były decyzyjne dla dwóch osób żyjących ze sobą razem, ale by liczyły się ich szczera wzajemna miłość, która ma swój początek w Bogu - mówi jedna z kobiet.

 

Występujący krytykują też Kościół za to, że wydaje moralne zakazy i nakazy. Jeden z księży mówi, że tak nie może być, bo ludzie tego nie chcą, a Kościół powinien respektować indywidualną wolność.

Kobiety w filmach przekonują też, że są dyskryminowane, bo nie mogą zostawać diakonisami i prezbiterkami. Chcą, by było inaczej, bo bez tego, twierdzą, nie będzie równouprawnienia.

 

Ponadto na nagraniach padają postulaty oddania dużej części władzy w Kościele w ręce świeckich.

 

Tezy i żądania zaprezentowane na filmach nie są specyfiką diecezji Essen. Odzwierciedlają oczekiwania większości niemieckich biskupów i świeckich, którzy partycypują w Drodze Synodalnej.

 

Przygotowawcze dokumenty Drogi stawiają analogiczne do wyżej opisanych propozycje. Niemcy mają nadzieję, że po zakończeniu Drogi uda im się przedłożyć swoje propozycje zmian w Kościele na Synodzie Biskupów w Watykanie; chcieliby w ten sposób zaproponować swój model zmian i rozwoju Kościołowi na całym świecie.

 

Pach


DATA: 2020-09-03 07:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zaakceptuje kościół, biskupi a nawet sam papież. Tylko jak to ma się do Pisma Świętego, nauki Jezusa i Pana Boga, dla których jest to obrzydliwością.
1 miesiąc temu / Pepe
 
Bez tego KK się rozpadnie.
1 miesiąc temu / racjonalista
 
Co to jest etyka relacyjna????
1 miesiąc temu / Wieś
 
Modernistą jest każdy duchowny oraz wierny idący drogą ekumenizmu. Ci w niemczech go zapoczątkowali dlatego tkwią w nim głębiej. My w Polsce tylko i niestety za nimi podążamy.
1 miesiąc temu / Rafał
 
Ci heretycy są podobni do sodomitów. Chcą zawłaszczyć normalność. Związki homoseksualne nazywać chcą małżeństwami a kościół heretycki kościołem katolickim.
1 miesiąc temu / Jan
 
Oni powinni być ekskomunikowani.
1 miesiąc temu / Prawo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.