DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Niemcy: 27 lekarzy pisze do biskupów w sprawie zakazu udzielania Komunii świętej do ust

Niemcy: 27 lekarzy pisze do biskupów w sprawie zakazu udzielania Komunii świętej do ust
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Niemieccy biskupi oficjalnie zakazali udzielania wiernym Komunii świętej w sposób tradycyjny – na język. W tej sytuacji grupa lekarzy wystosowała oficjalny apel do episkopatu: takie ograniczenie nie jest medycznie uzasadnione i czas już je znieść.

 

Pod apelem w sprawie przywrócenia tradycyjnego sposobu komunikowania podpisało się 27 lekarzy różnych specjalizacji. Jeden z organizatorów – pragnący zachować anonimowość – tłumaczył w rozmowie z LifeSiteNews, że „po zniesieniu zakazu udzielania Komunii świętej na język w Austrii myśleliśmy, że taki sposób udzielania Komunii zostanie wkrótce dozwolony także i w naszym kraju. Tak się jednak nie stało mimo upływu tygodni”.

 

Niemieccy lekarze wskazują w tym kontekście m.in. na prace wirusologa prof. Michaela Roggendorfa, zajmującego się kwestią zarządzania kryzysowego w obliczu COVID-19. Jak argumentują lekarze, analizując obecne regulacje kościelne pod względem potencjalnego zagrożenia zauważyć trzeba, że na rękach wiernych także znajdują się wirusy i bakterie – z tego też powodu nie sposób traktować udzielania Komunii do rąk wiernych jako bezpieczniejszą „epidemicznie” alternatywę.

 

Sygnatariusze apelu argumentują, że w przypadku udzielania Komunii na język szafarz posiada możliwość puryfikacji i odkażenia dłoni. Poza tym, w przypadku tradycyjnej formy komunikowania otwarcie ust zazwyczaj wiąże się z dokonaniem wdechu powietrza, co zmniejsza ryzyko ekspozycji na wirusa. Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku przyjęcia postawy klęczącej. Równocześnie lekarze zauważają, że w Szwajcarii biskupi nie zakazali tradycyjnej formy komunikowania, nie odnotowano w związku z tym wzrostu liczby zakażeń.

 

Najbliższe posiedzenie episkopatu Niemiec zaplanowane jest na 22 września.

 

Źródło: lifesitenews.com

mat


DATA: 2020-09-22 13:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moje ręce są niekonsekrowane dlatego nie powinienem brać Najświetrze Ciało Jezusa Chrystusa do rąk. Módlmy się abyśmy mogli prawidłowo i z szacunkiem przyjmować naszego Pana . Przepraszajmy Go każdego dnia za tę znieczulice i brak wiary.
28 dni temu / Jan Rachwalski
 
Poddaję w wątpliwość ten artykuł gdyż akurat w niemieckich Kościołach nigdy nie było problemu z Komunia na rękę ponieważ zawsze była tak udzielana.Przynajmniej od roku 1985 nigdy nie spotkałam się z sytuacją żeby Komunia była udzielana bezpośrednio do ust.
1 miesiąc temu / Ewa
 
"Bierzcie" powiedział do Apostołów, a nie do wszystkich ludzi.
1 miesiąc temu / gośc
 
Jezus powiedział "bierzcie" jak to rozumieć? gdyby powiedział przyjmujcie ...
1 miesiąc temu / do Krakusik
 
@Adam Ty chyba nie znasz dobrze Pisma św. W dzisiejszych czasach ignorancja nie boli. Przeczytaj sobie wyraźnie, co powiedział Pan Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy, a Ewangelia św. Jana precyzuje konkretnie te sprawy. Zachowujesz się po za tym, jakbyś sprawę znał lepiej niż Zbawiciel. Masz też w sobie cechy klasycznego heretyka, których w minionych wiekach było wielu. A powracając do biskupów niemieckich, cóż od nich wymagać wiary, gdy kasa i zarozumiałość uderza im do głowy. Jeszcze mają złudna nadzieję, że modernistyczne aberacje przez nich głoszone znajdą posłuch wśród wiernych. Wielu pod wpływem tego szaleństwa odpadnie od Kosciola, wielu przyjmie złą doktrynę biskupów, niektórzy jednak pozostaną wierni tradycyjnemu nauczaniu kościoła i będą walczyć o Prawdę Chrystusa, jak owych 27 lakarzy...
1 miesiąc temu / Krakusik
 
Definitywnie zgadzam sie z udzielaniem Komunii sw do ust .Jestem juz tu dlugo a nigdy nie wzielam na reke
1 miesiąc temu / Helen
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.