DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Niedługo w Europie chrześcijanie będą mniejszością. Wstrząsające słowa ks. Waldemara Cisło

Niedługo w Europie chrześcijanie będą mniejszością. Wstrząsające słowa ks. Waldemara Cisło
źródło: pixabay.com

W Europie chrześcijanie niedługo będą mniejszością, a to, co się teraz dzieje, powinno nam dawać do myślenia. Mamy do czynienia z eliminowaniem chrześcijaństwa. Nie ma już świąt Bożego Narodzenia w wielu krajach – jest „przerwa zimowa” – mówił w sobotę na antenie Radia Maryja ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.  

 

Przytoczę bardzo mocne słowa z konferencji w Budapeszcie, które wypowiedział premier Orban w obecności przedstawicieli Kościołów prześladowanych z wielu miejsc świata: Nigerii, Etiopii, Bliskiego Wschodu. Mówił: „Wielką naiwnością nas Europejczyków jest to, co nazywamy poprawnością polityczną, bo poprawność polityczna zamyka nam usta, zamyka nam oczy, żeby nie widzieć tego, co się dzieje, i paraliżuje ręce. My żyjemy w takiej iluzji, że u nas nie stanie się to, co dzieje się tam, czyli palenie kościołów, niszczenie”. Były to trochę szokujące słowa – wspominał ks. prof. Waldemar Cisło.

 

W wielu europejskich krajach coraz częściej wypiera się chrześcijaństwo z języka i kultury.

 

W Europie chrześcijanie niedługo będą mniejszością, a to, co się teraz dzieje, powinno nam dawać do myślenia. Mamy do czynienia z eliminowaniem chrześcijaństwa. Nie ma już świąt Bożego Narodzenia w wielu krajach – jest „przerwa zimowa”. W wielu szkołach w Szwecji, w Wielkiej Brytanii i w innych krajach nie można postawić szopki, żeby nie ranić uczuć religijnych innych uczniów czy ateistów. Kpi się z religii. W Polsce też mieliśmy przykłady podarcia Biblii, profanacji krzyża. To jest przykre, że niektóre środowiska katolickie starają się to usprawiedliwiać – mówił dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

W Polsce wielokrotnie na tzw. marszach równości wyśmiewano i profanowano symbole religijne.

 

Ci, którzy najbardziej krzyczą i żądają tolerancji dla swoich – niekoniecznie zgodnych z ogólnie przyjętymi przez cywilizowany świat – zachowań, sami nie umieją okazać tolerancji dla innych. Te sztandarowe postacie, jak Robert Biedroń, prof. Środa czy prof. Płatek – proszę zauważyć, jak ci ludzie mówią o Kościele. Oni potem będą nam mówić o języku nienawiści – zauważył rozmówca Radia Maryja.

 

Źródło: Radio Maryja, radiomaryja.pl

TK


DATA: 2020-02-02 10:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kris - ja bym mogla opowiedziec o sobie albo problem tkwi w tym ze ludzie nie chca mnie sluchac!
1 miesiąc temu / espada
 
A niby czemu satanizm jest dobrem?
2 miesiące temu / @nienormalny
 
Kłamiesz, nikt nie wyzywał Roberta Biedronia od zarazy.
2 miesiące temu / @Andzia
 
I bardzo dobrze
2 miesiące temu / Normalny
 
bo jest za mało autentycznych świadków Jezusa a za dużo ludzi z plakietką chrześcijanin i - niestety - do tej drugiej grupy zaliczam się także i ja. Na bazie tradycyjnej 40 min. niedzielnej religijności trudno jest być światłem dla świata. Kto z nas poszedłby jutro na plac swojego miasta, do sąsiadów, do pracy aby mówić o swoim doświadczeniu Boga bez jednoczesnego moralizatorstwa, okazywania swojej wyższości? Każdy z nas jest bowiem posłany do głoszenia Kerygmatu. Kto z nas to czyni w pokorze ? Łatwiej jest pouczać innych. Jesteśmy niejednokrotnie bezdusznymi obrońcami wiary, tak bardzo zafiksowani na literalnym przestrzeganiu prawa kościelnego jak Szaweł. Jeżeli będziemy "kochać" tych, którzy nam urągają, którzy nas niszczą.... wtedy będziemy w stanie być światłem dla świata.
2 miesiące temu / Kris
 
Robert Biedroń niepochlebnie wyrażający się o organizacji która jego wyzywa od "zarazy" = prawie jak bycie mordowanym przez Boko Haram
2 miesiące temu / Andzia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.