28 lutego 2019

Niebezpieczne pomysły prezydenta Trzaskowskiego. Interwencja Instytutu Ordo Iuris

(Fot. Andrzej Hulimka/ Forum)

Podpisanie przez prezydenta Warszawy Karty LGBT+ wzbudziło wiele kontrowersji. Przygotowane przez Ordo Iuris analizy potwierdziła obawy dotyczące zgodności postulowanych w dokumencie rozwiązań z Konstytucją RP. Wobec tego Instytut zdecydował się na przesłanie analizy do odpowiednich organów państwowych, by te były w stanie zareagować szybko i sprawnie, gdyby tylko doszło do prób wcielenia Karty w życie.

 

W podpisanym przez Rafała Trzaskowskiego dokumencie „Warszawska Polityka Miejska na rzecz społeczności LGBT+” znajdują się liczne stwierdzenia budzące wątpliwości z punktu widzenia ich zgodności z prawem. Dotyczą one m.in. oświaty i działalności przedsiębiorców. W Karcie mowa jest bowiem o wprowadzeniu w każdej szkole „edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej”, która wiązałaby się w rzeczywistości z upowszechnianiem wśród uczniów ideologii gender i postulatów ruchu LGBT. Może to stanowić naruszenie konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Karta zakłada też m.in. preferencyjne traktowanie przedsiębiorców, którzy zadeklarowali poparcie dla politycznych roszczeń środowiska LGBT i zrzeszanie się w „tęczowe sieci pracownicze”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Dążenie do wykreowania szczególnie uprzywilejowanych grup przedsiębiorców oraz pracodawców, których preferencyjna pozycja wynika z poparcia dla postulatów środowiska LGBT jest sprzeczna z Konstytucją RP oraz różnymi ustawami – skomentował mec. Bartosz Zalewski z Centrum Analiz Ordo Iuris.

 

Z tego powodu Instytut Ordo Iuris zadecydował o przesłaniu przygotowanej przez swoich ekspertów analizy, zawierającej ocenę prawną proponowanych w Karcie rozwiązań do instytucji odpowiedzialnych za nadzór i kontrolę obszarów objętych zapowiadanymi przez Rafała Trzaskowskiego działaniami. Dokument zostanie przekazany Wojewodzie Mazowieckiemu, prezesowi Urzędu Ochrony Danych Osobowych, prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Mazowieckiemu Kuratorium Oświaty oraz Warszawskiemu Inspektoratowi Pracy.

 

Wszystkie wymienione instytucje są kompetentne do podjęcia działań, które mogą zapobiec szkodliwym skutkom zawartych w Karcie rozwiązań. Szczególnie istotna okazać się tu może rola Wojewody Mazowieckiego, który jest organem nadzorczym względem warszawskiego samorządu. Wojewoda może zadecydować o zaskarżeniu każdej uchwały Rady Miasta St. Warszawy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w przypadku wątpliwości co do jej zgodności z prawem.

 

Źródło: Ordo Iuris

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram