DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Nie masz nic do ukrycia, to nie masz się czego obawiać. Jacek Sasin o potencjalnym zakupie systemu Pegasus

Nie masz nic do ukrycia, to nie masz się czego obawiać. Jacek Sasin o potencjalnym zakupie systemu Pegasus
Jacek Sasin. Fot.: tvn24.pl

Wicepremier Jacek Sasin w programie „Kropka nad i” odniósł się do rzekomego zakupu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne inwigilacyjnego systemu Pegasus. Twierdzi, że nie wie, czy taki system rzeczywiście zakupiono, a sami obywatele mogą spać spokojnie „jeżeli nie mają nic do ukrycia”.

 

Według dziennikarzy stacji TVN24, Centralne Biuro Antykorupcyjne prawdopodobnie nabyło system Pegasus. Pozwala on między innymi na daleko posuniętą inwigilację poprzez smartfony. Platforma Pegasus jest produktem firmy NSO, a sam system został stworzony przez byłych oficerów Mosadu.

 

Portal PCh24 nie jest w stanie zweryfikować informacji dziennikarzy TVN24, a wobec rewelacji liberalnego medium należy podchodzić z odpowiednią rezerwą. Z drugiej strony konieczne jest też patrzenie władzy na ręce, gdyż żyjemy w czasach powszechnej inwigilacji.  

 

Sprawę zakupu sytemu Pegasus skomentował w programie „Kropka nad i” Jacek Sasin. Wicepremier stwierdził, że „jak [obywatel] postępuje uczciwie, nie popełnia przestępstw, nie ma się czego obawiać” oraz dodał, że nie ma wiedzy, czy inwigilacyjny system rzeczywiście został zakupiony.

 

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy profesor Andrzej Zybertowicz w rozmowie z TOK FM zwrócił uwagę na brak potwierdzenia, że CBA faktycznie dysponuje systemem Pegasus. Podkreślił, że zaprzeczenia też nie ma, więc „jakieś prawdopodobieństwo jest”. – Widocznie profesor Zybertowicz ma wiedzę większą niż on – skomentował Sasin i dodał, że jeżeli system Pegasus w Polsce jest, to „przestępcy rzeczywiście mogą się bać”.

 

 

Źródło: tvn24.pl / PCh24.pl

PR

 

 


DATA: 2019-09-04 09:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wygląda na to, że pan Sasin bierze nas swoją miarą; oj, jakże się myli;
ponad 1 rok temu / JARO
 
Prywatności nie ma. Jednak możliwość dokonywania prowokacji przez Mosad na usługach żydów z PiS lub urzędników systemu bandy czworga w celu wykończenia polskich firm stanowi duże zagrożenie. PiS kłamał, kłamie i będzie kłamał na rzecz rządu światowego, to NWO służą ci zdrajcy Polaków. Sztandarowe "wykrywanie korupcji i rzekoma likwidacja wyłudzeń VAT" nie dotyczy mafii powiązanych z organizacjami pozarządowymi i spółkami na usługach PiS. Takie np. "sukcesy" związane z "odzyskiwaniem" VAT Pis zawdzięcza zablokowaniu wszelkich zwrotów VAT nadpłaconego przez polskich przedsiębiorców i zwykłym zawłaszczeniu im tych pieniędzy, co powoduje blokadę płynności finansowej małych i drobnych, średnich firm.. Tych pieniędzy nie można odzyskać, dopiero kolejne zobowiązanie można sobie potrącić. Jeśli nie ma sukcesu, są stracone. Likwidacja polskich firm na rzecz korporacji jest priorytetem PiS.
ponad 1 rok temu / mp
 
@Stefan Jr Człowiek NIE JEST WŁASNOŚCIĄ operatora GSM, państwa ,banku ,ZUS-u itd. A niektórzy zdaje się tak to "traktują" ,no cóż . Więc bezpodstawne naruszenie prywatności jest po prostu jedną z form KRADZIEŻY . Poza tym , że jest to obecne bardzo powszewchny i lekceważony proceder nie zmienia "moralnej oceny" . A próba "w takiej rzeczywistości" ocalenia resztek prywatności przypomina "walkę z wiatrakami" , to fakt.
ponad 1 rok temu / gość
 
Niektórych na tym forum należy otrzeźwić. Twój numer IP i lokalizacja są znane wszędzie tam, gdzie umieszczasz komentarze. Telefon jest namierzany przez operatora z dokładnością do kilku metrów. Data urodzenia jest w PESELu. Twoimi danymi dysponują banki, ubezpieczyciele, urzędy skarbowe i ZUS. To gdzie jest wasza prywatność?!
ponad 1 rok temu / Stefan Jr
 
@komentarze takie, iż nie ma ,,prawie,, co dodać:D a kto jeszcze ma telefon czy laptop z wyjmowalną w trzy sekundy baterią??? ,,prawie,, czyni różnicę???
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Bolszewicy mówili to samo.
ponad 1 rok temu / Roni
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.