DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Nie ma to jak autocenzura. Serwis animujący protesty Black Lives Matter „koryguje” postulaty ruchu

Nie ma to jak autocenzura. Serwis animujący protesty Black Lives Matter „koryguje” postulaty ruchu
Fot. Forum

Redaktorzy serwisu Black Lives Matter Global Network Foundation dokonali interesujących korekt. Zniknęła podstrona zatytułowana „W co wierzymy”, na której poznać można było cele ruchu. Poza walką z rasizmem do wyznaczanych celów zaliczano odrzucenie myślenia „heteronormatywnego”, zniesienie „cisgenderowych przywilejów”, walkę o pozycję „czarnych ludzi trans”, a zwłaszcza „czarnych transkobiet”, a także… walkę z „nuklearnym modelem rodziny” i tworzenie „wiosek” wspólnie wychowujących dzieci.

 

Niestety, ale opinia publiczna nie może już poznać wszystkich „idei i wartości” łączonych z ruchem „Black Lives Matter”. Poświęcona im podstrona po cichu zniknęła z serwisu Black Lives Matter Global Network Foundation, a prezentowana na niej perspektywa była naprawdę szeroka. Fundacja tłumaczyła, że Black Lives Matter to ruch mający objąć wszystkich czarnoskórych na całym świecie. Wskutek kolektywnych wysiłków ruch ten posiadać ma swoją deklarację ideową, obfitującą w postępowe postulaty. Ma „uznawać, szanować i celebrować różnice, jak i to, co wspólne”, budować wspólnotę i dążyć do emancypacji czarnych, tak aby każdy czarnoskóry cieszył się wolnością i sprawiedliwością, co stanowić miało punkt wyjścia do starań na rzecz wolności i sprawiedliwości dla innych.

 

Obok zupełnie zrozumiałych postulatów znalazły się także i te nieco bardziej zaskakujące. „Jesteśmy autorefleksyjni i wykonujemy pracę konieczną w celu zlikwidowania cispłciowych przywilejów i podniesienia stanu czarnych ludzi trans, zwłaszcza czarnych transkobiet, na które wciąż nieproporcjonalnie wpływa przemoc trans-antagonistyczna”. „Rozrywamy zalecane na Zachodzie wymogi dotyczące nuklearnego modelu rodziny – czytamy – wzajemnie się wspierając jako rodziny wielopokoleniowe i wioski zbiorowo troszczące się o każdego, a zwłaszcza o nasze dzieci, w stopniu w jakim matki, rodzice i dzieci czuć się będą komfortowo”. „Wspieramy sieć afirmującą queer. Kiedy się zbieramy, czynimy to z zamiarem uwolnienia się z ciasnego uścisku myślenia heteronormatywnego, czy raczej od przekonania, że wszyscy ludzie na całym świecie są heteronormatywni (o ile ktoś nie ujawni czegoś innego)” – głosił oficjalny manifest organizacji.

 

Zniknęły także inne podstrony, poświęcone m.in. współzałożycielom organizacji i jej kierownictwu. W ramach serwisu wciąż odnaleźć można deklaracje wsparcia walki z „heteronormatywnością”, konsekwentnie zniknęła jednak krytyka rodziny nuklearnej i koncepcja wychowywania przez wioskę.

 

Black Lives Matter Global Network Foundation nie jest jedynym podmiotem organizującym protesty, dysponuje jednak istotnym wpływem. W czerwcu fundacja ogłosiła, że w celu walki ze „zinstytucjonalizowanym rasizmem” dysponuje środkami przekraczającymi 12 milionów dolarów.

 

Źródło: lifesitenews.com

mat


DATA: 2020-09-24 11:31
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeżeli nie walczy się ogólnie o dobro człowieka czyli wszystkich ludzi a jedynie niektórych to walcząc w końcu każdy z każdym zejda spowrotem do poziomu Dzikiego Zachodu, państwa pełnej wolności gdzie władza koncentrowala się gdzieś w niewielkim gronie.
4 miesiące temu / s
 
Jest na web archive.
4 miesiące temu / Rusty
 
Po prostu jest to skutkiem codziennego stołowania się w "restaurantach" Mac Donald's .
4 miesiące temu / agatgon
 
Prawdziwa wolność wymaga ustalonych haseł i postulatów.
4 miesiące temu / Józef z Tallin
 
Jaki musi być stan umysłu ludzi, którzy to łykają... pewnie takinjak tych co wierzą bezkrytycznie w koronaświrusa.
4 miesiące temu / Gość
 
Tak jak w każdej wersji komunizmu tutaj także tworzy się nowe wyrażenia o dziwacznym brzmieniu i bardzo nieostre: heteronormatywność, nuklearny model rodziny, cisgenderowy. Bzdety i głupoty którymi się zajmuje pseudonauka p.t. "genderstudies"
4 miesiące temu / Hanys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.