DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Nie jesteśmy antyeuropejscy, tylko propolscy! Koalicja Braun-Mikke-Winnicki stała się faktem

Nie jesteśmy antyeuropejscy, tylko propolscy! Koalicja Braun-Mikke-Winnicki stała się faktem
źródło: Telewizja wPolsce.pl

Formujemy koalicję nie eurosceptyczną czy antyeuropejską, tylko propolską – powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Sejmie Grzegorz Braun, który razem z Januszem Korwin-Mikke i Robertem Winnickim zainaugurował start nowej prawicowej koalicji.

 

Ta koalicja jest pierwszą od lat realną, poważną alternatywą grupującą siły narodowe, wolnościowe, konserwatywne i antyestablishmentowe, która rzuci wyzwanie Prawu i Sprawiedliwości po tej stronie sceny politycznej oraz zmobilizuje wyborców. To jest ta koalicja, która przyciągnie, w naszym przekonaniu, bardzo wielu Polaków zniechęconych do obecnej sceny politycznej dając im realną alternatywę – oznajmił poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego. Podkreślił, że najważniejszym z celów nowej koalicji jest w pierwszej kolejności „bój o europarlament”. – Stawką tych wyborów jest istnienie cywilizacji łacińskiej. Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie! – dodał Grzegorz Braun.

 

Następnie Janusz Korwin-Mikke pokrótce przedstawił program nowej koalicji. – Chcemy pozbyć się Unii w obecnym kształcie. Jedni chcą, żeby Polska wyszła z Unii, inni chcą, żeby ją zlikwidować całkowicie, jeszcze inni uważają, że trzeba się cofnąć do czasów Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Są różne koncepcje, ale na pewno obecnej Unii nie można tolerować i to jest nasz wspólny problem – oświadczył prezes partii Wolność.

 

– Problem polega na tym, że w europarlamencie mamy dzisiaj dominację z Polski sił, które w żaden sposób nie kontestują obecnego układu UE. Taką siłą wspierającą obecny układ jest również partia Jarosława Kaczyńskiego, Prawo i Sprawiedliwość. (…) Wszystkie rozwiązania z Traktatem Lizbońskim na czele, które budują federalne super-państwo unijne były wspierane przez PiS – powiedział Robert Winnicki. – Polska potrzebuje głosu na rzecz realnej zmiany w Europie, a tego głosu w tej chwili niestety nie ma – dodał.

 

UE powinna wyglądać tak, jak wyglądała Europa pod koniec XIX wieku, kiedy nie było żadnych ceł, granic, a poza wjazdem do Rosji nie potrzebne były paszporty. Nie było żadnych programów „Erasmus”, a polscy studenci studiowali w całej Europie od Madrytu po Petersburg. Chcemy normalności! Po co nam ta biurokracja? – powiedział Janusz Korwin-Mikke.

 

Następnie Grzegorz Braun przedstawił hasło nowej koalicji, które brzmi „Żeby Polska była polska!”, a Janusz Korwin-Mikke podsumował, kto do niej należy. – Ruch Narodowy; partia Wolność; Grzegorz Braun; „Skuteczni” reprezentujący środowisko posła Liroy’a-Marca, którzy niedługo założą partię polityczną oraz być może dołączy Marek Jakubiak, który pracuje nad zarejestrowaniem swojego nowego ugrupowania – tłumaczył.

 

Zobaczymy, co da się zrobić. Głównym wrogiem Europy jest Unia Europejska. Jesteśmy za Europą a przeciwko bandzie biurokratów, złodziei i ludzi, którzy opanowali Europę i narzucają nam różne głupoty – oznajmił Janusz Korwin-Mikke. – Jesteśmy za tym, żebyście Państwo mieli własne państwo! – dodał Grzegorz Braun.

 

Czy Państwo chcecie, żeby po wsze czasy Rzeczpospolita była w eurokołchozowym parlamencie reprezentowana przez samych folksdojczów, sprzedawczyków, eks-sowieciarzy? Czy to jest Wasz wybór? Nie, jesteście przecież Polakami i chcecie, żeby reprezentowali Was polscy państwowcy, czyli ludzie, którzy nie żyją od koniunktury do koniunktury i nie zmieniają mądrości etapu z wtorku na środę – podkreślił Grzegorz Braun. – Chcemy pozbyć się Unii z Polski! (…) Mamy wpływ na to, co się dzieje w Warszawie i jak Polska jest reprezentowana w Brukseli czy Strasburgu i ten wpływ trzeba wyegzekwować – dodał.

 

Źródło: Telewizja wPolsce.pl

TK


DATA: 2019-01-31 11:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy Wy wprowadzicie : weto narodowe, inicjatywę narodową i referendalne będziecie wprowadzać zmiany? O tym mówił Jerzy Zięba i ja się z tym zgadzam. Ludzie którzy wiedzieli co w Polsce się kroi z niej wyjechali ale nie na tym polega mądrość. Mądrość polega na zostaniu tutaj i walce o Polskę o naszą Polskę.
1 miesiąc temu / Saponic
 
Zdecydowanie jestem zwolennikiem takiego ugrupowania. Piszę w momencie gdy już wiadomo, że dołączył p. Jakubiak. Być może jestem naiwnym fantastą ale na potrzeby wyborów do PE marzy mi się coś jeszcze szerszego. Przecież poglądy ruchu Kukiz'15 na przyszłość Europy są bardzo podobne. Również Polska Fair Play p. Gwiazdowskiego wydaje się zmierzać w podobnym kierunku choć.
3 miesiące temu / Sołtys
 
Do boju chłopaki.jestem za.oddam na Was glos.
3 miesiące temu / Valve
 
Tego właśnie nam trzeba!!!
3 miesiące temu / Kris78
 
A co z IPN? Jakie założenia co do upadliny? Co z rodakami z Wołynia?
3 miesiące temu / Cisss
 
Brawo ! Mój głos macie
4 miesiące temu / Leszno
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65289"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.