DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

NIE dla promocji ideologii LGBT. Lubelscy radni odrzucają skargę RPO

NIE dla promocji ideologii LGBT. Lubelscy radni odrzucają skargę RPO
Grazyna Myslinska/FORUM

Samorząd województwa lubelskiego odrzucił skargę rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara na przyjęte przez radnych Sejmiku stanowisko "przeciw promowaniu ideologii LGBT".   

 

Stanowisko to zostało przegłosowane w kwietniu ubiegłego roku. Za jego przyjęciem opowiedzieli się radni PiS oraz PSL. "Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych." - czytamy w stanowisku przeciw promowaniu LGBT.  

 

Stanowisko sprzeciwiające się „wprowadzaniu ideologii LGBT do wspólnot samorządowych” nie spodobało się Adamowi Bodnarowi, który w marcu tego roku skierował skargę na nie do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zdaniem Bodnara „uchwała jest sprzeczna z prawem polskim i Traktatem o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (…) Nieheteronormatywni i transpłciowi obywatele UE mogą z uzasadnioną obawą stwierdzić, że region, w którym obowiązuje uchwała, nie jest miejscem, gdzie mogą przebywać swobodnie w poczuciu bezpieczeństwa oraz korzystać z pełni swoich praw”  - stwierdza Rzecznik Praw Obywatelskich. Podobne skargi skierował on do kilku innych samorządów, które przyjęły stanowiska bądź uchwały przeciw promowaniu ideologii LGBT.

 

W uzasadnieniu decyzji lubelskiego Sejmiku o odrzuceniu skargi Rzecznika Praw Obywatelskich napisano m.in. „Skarga Rzecznika Praw Obywatelskich jest oparta na błędnym założeniu, iż stanowisko Sejmiku Województwa Lubelskiego z dnia 25 kwietnia 2019 r. w sprawie wprowadzania ideologii „LGBT” do wspólnot samorządowych, jest uchwałą”.

 

Do tej pory około 90 samorządów gmin, powiatów i województw przyjęło uchwały czy stanowiska przeciwstawiające się promocji  na ich terenach ideologii LGBT. Jednym z nich jest samorząd powiatu białostockiego. Za przyjęciem stanowiska stawiającemu tamę promocji LGBT i gender głosowało dwie trzecie radnych. Zostało więc ono przyjęte znaczącą przewagą głosów. – Tym stanowiskiem chcemy chronić głównie dzieci przed nachalną i szkodliwą propagandą homoseksualizmu, która niszczy sumienia i demoralizuje  – mówi Roman Czepe, wicestarosta Powiatu Białostockiego, pomysłodawca stanowiska.

 

Stanowiska i uchwały przyjęte przez polskie samorządy przeciw propagowaniu ideologii LGBT stały się celem ataków różnych instytucji i stowarzyszeń popierających tęczowe środowiska. W lutym tego roku, zrzeszająca organizacje promujące liberalizm moralny, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem skierowała do 11 wojewodów petycję w sprawie „niezwłocznego stwierdzenia nieważności dyskryminujących uchwał, rezolucji i stanowisk tzw. deklaracji anty-LGBT".  Przeciwko tym decyzjom polskich samorządów wypowiedziały się instytucja UE. W grudniu 2019 roku Parlament Europejski przyjął rezolucję „potępiająca homofobiczne uchwały samorządów. Natomiast w lutym tego roku takie samo stanowisko zajęła Komisja Europejska. Wezwano polskie władze do uchylenia stanowisk i uchwał przeciw promowaniu ideologii LGBT.

 

Adam Białous

Czytaj także:
DATA: 2020-05-28 11:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Towarzysz wesołek... Nazwisko jak z socrealizmu, oficera politycznego, prowadzącego, ideologicznego.
1 miesiąc temu / PI Grembowicz
 
Ze wstępu do Ustawy o RPO z 15.07.1987 r. >W celu umocnienia SOCJALISTYCZNEJ PRAWORZĄDNOŚCI i STWORZENIA DALSZYCH GWARANCJI OCHRONY PRAW i WOLNOŚCI obywateli STANOWI SIĘ , CO NASTĘPUJE: ART.1 Ustanawia się Rzecznika Praw Obywatelskich ...i tak dalej. Warto zapytać dlaczego Rząd PiS UDAJE , że NIE WIE TEGO ? Czyżby był kontynuatorem SOCJALIZMU i polityki Jaruzela ,bo kim są dziedzice Komunistów, lewaków i Wałęsy to wiadomo. Uprzejmie prosimy o rzeczową OPINIĘ Prawników Ordo Iuris.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Pan lub Pani o nicku N po pierwsze katolicyzm to nie ideologia tylko religia po drugie Polska to kraj świeckiw znaczeniu administracyjnym i trzeba brać pod uwagę wszystkie głosy a nie większości które żyją w tym kraju i które wyznają tą religię bo w takim przypadku doszłoby do pogwałcenia wolności człowieka po trzecie polski katolicyzm różni się na przykład od katolicyzmu włoskiego w kilku aspektach lokalno-kulturalnych oczywiście nie w dogmatycznych więc trzeba uściślić który Pan/Pani chce nam tu zaproponować
1 miesiąc temu / Piotr
 
A więc tak: Pani Magdo; jeżeli już odwołuje się Pani do niepotrzebnych wydatków to chciałbym jedynie nadmienić że na Fundusz Kościelny, który od 1990 r jest finansowany wyłącznie ze skarbu państwa poszło 1,782 mld zł i jest on również finansowany z naszych podatkówprywatnie uważam że Kościół Katolicki odzyskał utracone dobra za czasów PRL-u. Przykład który Pani podała jest absurdalny bo nie widzę związku z tym że każde dziecko ma prawo do wyrażania swoich racji i należy go wysłuchać a z tym że jakieś dziecko uparło się nie robić ćwiczeń. Przechadzając się po mieście, "odpustach"chodzi mi o tą szopkę sprzedażową zwykle przed kościołami a nie znaczenie teologiczne, czy też po prostu po zatłoczonych miejscach publicznych nie raz można spotkać dzieci które krzyczą i wrzeszczą że chce tą zabawkę,cukierka etc. Wtedy należy mu wytłumaczyć i przekonać do tego żeby coś zrobiło bądź nie, bo tak nauczy się dziecko pewnych zasad i norm społecznych.
1 miesiąc temu / Piotr
 
Warto wreszcie pomyśleć aby ZLIKWIDOWAĆ fikcyjne STANOWISKO Rz.P.O.-ze stosownymi zmianami w Konstytucji- a będącego rzecznikiem szkodliwych i niebezpiecznych ideologii lewackich niszczących Państwo i Rodzinę. Powielanie władzy nie ma podstaw racjonalnych. Każdy Obywatel ma możliwość dochodzenia swoich praw przed Sądem. P.Bodnar zbyt często ZAPOMINA, że jest POLSKIM OBYWATELEM a nie jakimś obywatelem globalnym NIEISTNIEJĄCEGO państwa europejskiego. UTRZYMYWANIE na takim wysokim stanowisku człowieka, któremu coś się pomieszało w głowie szkodzi i ośmiesza Obywateli RP i Rząd. Warto PRZYPOMNIEĆ! SOCJALISTYCZNĄ USTAWĘ o SOCJALISTYCZNYM Rzeczniku z 15.07.1987r. z wniosku KOMUNISTÓW na czele z I. prezydentem Jaruzelskim. Pierwszego komunistycznego RPO E.Łętowską itd.-po linii- po dzisiejszego rpo o poglądach lewackich. Transformacja od komuny po europejskich lewaków. Jak widzimy Prezydent Duda nie przypadkowo wnosi o zmianę Konstytucji. Ale dlaczego nic nie robi ?
1 miesiąc temu / iskierka
 
Tu jest Polska! Jedyną ideologią, którą można tu promować jest ideologia katolicka!! Kiedy oni to w końcu zrozumieją!!!
1 miesiąc temu / N
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.