DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Nie dla profanacji, bluźnierstw i seksedukacji. Biskupi z mocnym przekazem na święto Bożego Ciała

Nie dla profanacji, bluźnierstw i seksedukacji. Biskupi z mocnym przekazem na święto Bożego Ciała
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Polscy biskupi podczas tegorocznego Święta Bożego Ciała w stanowczy sposób wyrazili swoją dezaprobatę dla wszelkich aktów bluźnierstw i profanacji oraz sprzeciwili się wprowadzaniu atmosfery, która sprzyja atakom na ludzi wierzących. Dodatkowo, hierarchowie potępili próby narzucania edukacji seksualnej i demoralizacji najmłodszych.

 

- Pod postacią chleba prawdziwie obecny jest Jezus i dlatego tak bardzo boli nas publiczne znieważanie Eucharystie, boli nas atak na wszystko to, co dla nas najświętsze, a co wiąże się z osobą Jezusa Chrystusa i Jego Ewangelii - mówił abp Józef Kupny podczas centralnych obchodów Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrocławiu. Zwrócił przy tym uwagę na ekspiacyjny charakter obchodów tego dnia, które w kontekście ostatnich wydarzeń w naszym kraju – zdaniem arcybiskupa – nabierają szczególnego znaczenia.

 

Nie ma naszej zgody na profanację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, na narzucanie społeczeństwu ideologii gender, na demoralizację dzieci i młodzieży, na wyśmiewanie wartości chrześcijańskich – mówił abp Kupny.

 

- Mówimy „nie” dla aktów profanacji i aktów bluźnierstwa, do jakich dochodzi podczas marszów środowisk LGBT. Zdecydowane „nie” mówimy nawoływaniu do nienawiści w stosunku do ludzi wierzących, w tym osób duchownych. We Wrocławiu, gdzie kapłan został ugodzony nożem i poważnie raniony, trzeba o tym wyraźnie powiedzieć. Dość już mowy nienawiści i tworzenia atmosfery, która sprzyja atakom na ludzi wierzących – podkreślił abp Kupny.

 

Swoją dezaprobatę dla tęczowej ofensywy wyraził także biskup pomocniczy gnieźnieński, Krzysztof Wętkowski: „Wiele razy powtarzano już tę smutną prawdę, że zło rozprzestrzenia się na świecie przez bierność ludzi dobrych. W ten sposób, przez naszą bierność, pozwalamy, aby w przestrzeni publicznej w naszej Ojczyźnie i Europie, krzykliwa mniejszość terroryzowała milczącą większość w sprawach dla nas ważnych, w kwestii wiary, zasad, przyszłości życia narodowego i społecznego”.

 

- Stąd brak szacunku dla Eucharystii, najpierw u samych katolików, który wyraża się z jednej strony brakiem odpowiedniego stroju, z drugiej rzadkim uczestniczeniem w Eucharystii, unikaniem spowiedzi i komunii, to są znaki trudności i słabości wspólnoty chrześcijańskiej. One później przenoszą się na zewnątrz i pojawiają się szyderstwa, obelgi, profanacje związane z Eucharystią. Tak nie jest tylko dzisiaj. Tak było też w przeszłości i to jest znak słabości chrześcijańskiego życia - dodał.

 

W podobnej atmosferze wypowiedział się także metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź. - W ubiegłym wieku Kościół katolicki postawił tamę agresywnemu komunizmowi. Dziś także mówi "non possumus" recydywie swoistej neobolszewii, która zamiast czerwonej gwiazdy na czapkach wymachuje emblematami z napisem „tolerancja” i „wolność” – podkreślał.

 

- Trzeba pytać szczególnie dziś, kiedy Kościół staje pod pręgierzem laickich, libertyńskich, kosmopolitycznych środowisk, gdzie byłabyś Polsko, gdyby nie Kościół, w którym naród znajdował przestrzeń wolności dla swoich aspiracji? Gdzie byś była, a raczej czy byś była? - pytał abp Głódź.

 

- Wielu z naszych braci zdaje się już na dobre zapomniało, że w ubiegłym wieku Kościół katolicki postawił tamę agresywnemu komunizmowi, który chciał tu stworzyć nowy typ człowieka, bez Boga i duchowości – zaznaczył gdański hierarcha.

 

KAI
PR


DATA: 2019-06-20 14:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kapłana, prałata Kneblewskiego, który ujął się za przyjmowaniem Eucharystii, oddając jej pełną chwałę, wywalili z parafii jak przyjmujesz Eucharystię na stojąco to Jezusa tam niema, ludzie chcą łask a nie oddają pełnej czci Bogu. Więc co się dziwić ze dewianci mają to gdzieś. Zmiany spowodowały Jej lekceważenie. Skoro brak tam cierpienia, tylko jest to "uczta", to smakujmy, mlaskajmy i delektujmy się. Kto wyraża zgody na te wszystkie zmiany i kto nakazuje je wprowadzać, niech uderzy się w piersi i zacznie działać. A to że potrzeba mocnego głosu to fakt, tylko że za tym powinny iść konkretne działania powtórna ewangelizacja ustawiająca wszystkie elementy wiary na swoim miejscu. Aż prosi się żeby wrócić do starych wzorców. Inaczej skończy się to wszystko na czczym gadaniu, protestach i przepraszaniu Boga za nasze i cudze grzechy, a wierni będą coraz marniejsi aż wreszcie odejdą od wiary. Należy wszystkich uczyć od nowa co tak naprawdę w czasie Mszy Św.
9 miesięcy temu / taki 1
 
BRAWO! Tego właśnie oczekujemy!
9 miesięcy temu / Faflon
 
"Łódź" chyba pomyliłeś adres strony. Podpowiadam: >deon.pl. Co do "mocy" to Boży Pasterze KLĘCZĄ przed Najświętszym Sakramentem a NIE przed laikatem i poganami. Bezstresowe "nauczanie" Bp G. Rysia jest ekspresową "droga" do "wiecznej" połajanki. Współczuję takiej 'NORMALNOŚCI". Twoja ?łódź" jest dziurawa.
9 miesięcy temu / iskierka. > Ł
 
Publiczne ZNIEWAŻANIE Eucharystii dokonuje się nie tylko na ulicy ale i w Kościele . Nawet w Tym ważnym Dniu. Dziś w czasie Mszy św. dla dorosłych Ksiądz poświęcił homilię SMAKOWI Eucharystii. Wyjął z kieszeni komórkę i zaczął czytać odpowiedzi na pytanie skierowane do dzieci i młodzieży> Jak smakuje Eucharystia ? Było wiele żenujących odpowiedzi. Smaki od dobrego i trochę niesmacznego chlebka po truskawkę - przeplatane z odczuciami. Nad tym pytaniem mieli zastanowić się także wierni. W odpowiedzi mam pytanie > A jak "smakuje" Wielebny ksiądz ? Może tubylcy z Amazonii mogliby na nie odpowiedzieć. Dla mnie jest "niestrawny" Najwyraźniej , nowocześni prezbiterzy za dużo oglądają programów KULINARNYCH. Żenada. Nadto , jesteśmy świadkami WDRAŻANIA WYTYCZNYCH z SOBORU MŁODZIEŻY. Ksiądz zdaje pytanie nawet "głupie" a młodzież i dzieci mówią. A gdzie Katecheza i Nauczanie ??/
9 miesięcy temu / iskierka
 
"Nie dla profanacji" - czy to jest skierowane do nas czy do publicznych grzeszników-sodomitów? Rozumiem ze oni maja się tym przejąc i zaprzestać profanacji? A może by nazwać grzech po imieniu. A nie jakieś "parady równości, lgbt, tolerancja dla grzechu ". Nie doczekam się.
9 miesięcy temu / Mirrro
 
To się chwali,ale jeszcze za słowami winny iść czyny.Należy składać pozwy sądowe o obrazę uczuć religijnych.Przecież jest taki paragraf,a w kuriach pracują także prawnicy.Daleko nie trzeba szukać,wystarczy z wielkim hukiem złożyć pozew,choćby tylko dotyczący profanacji Mszy Świętej.Wiadomo przecież kiedy to było,znany jest z imienia i nazwiska bluźnierca,adres sami prokuratorzy sobie znajdą.Jak taki jeden z drugim dla przykładu będzie ciągany po sądach to trzeci i czwarty może się zastanowi.Inaczej będą czuć się bezkarni i jeszcze więcej będzie takich ohydnych bluźnierstw.Jeśli skończy się tylko na gadaniu,to np 15 sierpnia mogą być zaatakowani wierni wychodzący z kościołów.Biskupi winni wziąć odpowiedzialność za swe owce,podjąć miecz rycerski i walczyć przykładnie o wiarę i Święty Kościół Katolicki.
9 miesięcy temu / rgt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.