DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Nie dla klapsa, tak dla pedofilii. Były aktywista UNICEFu skazany za wykorzystywanie seksualne

Nie dla klapsa, tak dla pedofilii. Były aktywista UNICEFu skazany za wykorzystywanie seksualne
fot. flickr.com

Były aktywista i konsultant UNICEFu Peter Newell został prawomocnie skazany za wykorzystywanie seksualne dwunastolatka. Pracownik instytucji odpowiedzialny był za…przeciwdziałanie przemocy rodzinnej wobec dzieci.

 

77 letni Peter Newell został skazany przez brytyjski sąd na sześć lat więzienia. Do przestępstwa doszło w latach sześćdziesiątych. Newell przyznał się do pięciokrotnej napaści seksualnej na dziecko poniżej 16 roku życia. Newell propagował na świecie sprzeciw wobec kar cielesnych dla dzieci. Zaznaczmy, że nie chodziło tu o poważną przemoc domową lecz tradycyjnego „klapsa”.  

 

Od 2013 r. sprawował funkcję Koordynatora ds. Światowej Inicjatywy Zakończenia wszelkiego rodzaju Kar Cielesnych Wobec Dzieci. Przedstawiciele organizacji powiedzieli brytyjskiemu „Daily Mail”, że aresztowanie Newella było dla nich niebywałym zaskoczeniem.

 

Sprawa wychodzi na jaw w kontekście ujawnienia skandalu dotyczącego pracowników ONZ, którzy przez lata dopuszczali się przestępstw seksualnych na podopiecznych z całego świata. Liczbę przestępstw szacuje się na nawet 60 tys.

 

Ironiczne w całym kontekście wydają się słowa samego skazanego z jego przemowy w Indiach:  

- Przyzwolenie na naruszenia dziecięcej niezależności, godności i fizycznej integralności „dla dobra dziecka” implikuje ukazanie go jako rzeczy – własności, którą się posiada. Otwiera to możliwość do dalszego wykorzystywania dziecka , włączając w to wykorzystywanie seksualne… - wskazywał Newell.  

 

Więcej o całej sprawie: Szokujące zeznania byłego pracownika ONZ: mamy na sumieniu 60 tys. gwałtów

Źródło: lifesitenews.com

PR


DATA: 2018-02-23 14:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Św Jan Bosco patron wychowawców i młodzieży przeciwnik kar cielesnych. Św Jan Paweł II mówił że wychowanie prewencyjne według zasad Św Jana Bosco pozwoli stworzyć cywilizację życia niestety teraz panuje cywilizacja śmierci wychowywana w dzieciństwie biciem tak samo jak te pokolenia które dopuścily się ludobójstwa i za które po dziś dzień musimy się wstydzić
ponad 2 lata temu / Maria
 
Legalizacja pedofilii to następny krok w drodze do postępu. Trzeba bronić praw dzieci przez dawanie im coraz większych praw m.in. do sexu. Sex za zgodą dziecka będzie legalny i kolejna bariera zostanie przekroczona. Pomagacze dzieciom już realnie realizują tą ideę na całym świecie.
ponad 2 lata temu / ONZ-tor
 
Niestety mam wrażenie, że całe to lewicowe "przeciwdziałanie przemocy" do tego ma właśnie prowadzić: do znacznie gorszej przemocy na niespotykaną dotąd skalę, ale tylko w wykonaniu piewców "postępu".
ponad 2 lata temu / Reselka
 
zbok zbok zbok kara 6 lat to dla starego zboka kara śmierci i dobrze najlepiej w muzułmańskim wiezieniu
ponad 2 lata temu / pol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.