DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Nie czytałeś listu Benedykta XVI?
Po filmie Sekielskich – musisz!

Nie czytałeś listu Benedykta XVI?Po filmie Sekielskich – musisz!
FOT.: Adam Chelstowski/FORUM + Łukasz Zarzycki/FORUM

Kościół przeżywa trudne chwile. Problemy to efekt kryzysu dotyczącego moralności. Jakie są źródła owego kryzysu? Po premierze filmu pt. „Tylko nie mów nikomu” warto wrócić do przełomowej i głębokiej analizy, w której Benedykt XVI mówi o prawdziwych powodach zapaści i zdradzania swojego powołania przez niektórych duchownych.

 

Już nie tylko Irlandia czy Stany Zjednoczone są miejscami, gdzie Kościół hierarchiczny stracił część społecznego zaufania w wyniku skandalów nadużyć seksualnych. Premiera filmu w reż. Tomasza Sekielskiego powoduje, że sprawa zmierzenia się z wyzwaniami dotyczącymi oczyszczenia i wyjaśnienia pewnych kwestii jest aktualna także w Polsce.

 

Ciężko jednak zrozumieć, skąd biją zatrute źródła grzechów przeciwko VI przykazaniu, jakich dopuszczali się niektórych kapłani, bez lektury wnikliwej analizy autorstwa Benedykta XVI. Całość listu papieża w latach 2005-2013 dostępny jest na portalu PCh24.pl. Aby go przeczytać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Polecamy także inne materiały dotyczące sprawy filmu braci Sekielskich, źródeł kryzysu w Kościele oraz nadużyć, jakich dopuszczali się niektórzy spośród kapłanów: 

 

 

Pedofilia, film Sekielskiego i rewolucja 1968. Co mają wspólnego? [VIDEO]

 

 

O czym nie mówi film Tomasza Sekielskiego? Zobacz komentarze zatroskanych o Kościół i furię lewicy

Film pt. „Tylko nie mów nikomu” wywołał lawinę komentarzy. Osoby zatroskane o Kościół wskazują na sposoby walki z nadużyciami seksualnymi, jakich dopuszczali się niektórzy duchowni, zaś lewica daje upust swojej antyklerykalnej furii. Prezentujemy fragmenty wybranych opinii na temat głośnego obrazu w reżyserii Tomasza Sekielskiego.

 

 

Ojciec Knabit: O co chodziło twórcom filmu: pomóc ofiarom pedofilów czy „dołożyć czarnym”?

Czekamy na bolesne, ale owocne ukazanie problemu pedofilii w całej Polsce, dla dobra dzieci przede wszystkim – napisał ojciec Leon Knabit OSB w komentarzu do głośnego filmu o zboczeńcach przebranych w kapłańskie sutanny.

 

 

Grzegorz Kucharczyk o nadużyciach w Kościele: To jest sprawa ducha

Najpierw diagnoza sytuacji i środki zaradcze pochodzące od najbardziej autorytatywnego źródła, bo od Założyciela Kościoła. Mówi On: „Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia, lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!” (Łk 17, 1 – 2).

 

 

Katolik wobec skandalu molestowania seksualnego przez duchowieństwo

Nie ma nic bardziej plugawego niż używanie urzędu, posady czy wpływowego stanowiska do ciemiężenia czy wykorzystywania osoby słabszej. Dotyczy to w szczególności przypadków wykorzystywania seksualnego. Jeszcze gorsze są te czyny, które nie tylko naruszają prawa sprawiedliwości i miłosierdzia, ale także prawa natury. W szczególności jest to potworne wówczas, kiedy urząd czy wpływowe stanowisko ma naturę religijną.

 

   


DATA: 2019-05-14 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak jak powiedziała Doda, to nie księża sa pedofilami, tylko ktoś dopuścił, że pedofile zostali księżmi...
8 miesięcy temu / liwko
 
Reżimowa tzn. TVN ? Mozę TVP przejaskrawia dokonania rządu, może zbyt nachalnie atakuje opozycję, może nawet posługuje się półprawdami ale to co wyczynia TVN, szczególnie w ataku na kościół i na wiarę, przechodzi wszelkie granice. Chcesz być obiektywny to musisz oglądać wszystko, a potem trzeba użyć własnego rozumu.
8 miesięcy temu / Tadeusz
 
@Matka z Krakowa Właśnie, że to jest bardzo proste. U mnie w domu wszyscy przyjęli jako zasadę, że reżimowe radio i telewizja to zło samo w sobie i nie ma problemu z tym czego słuchać i co oglądać. To jest zło i już, a ze złem się nie dyskutuje, ani próbuje się z nim jakoś żyć, tylko je odrzuca.
8 miesięcy temu / Dariusz
 
@Matka z Krakowa. Jak? Prosto. Nauczanie domowe, będziesz miała wpływ na to czy na matematyce uczą się matematyki czy propagandy. Koledzy nadal będą, zostaną tylko prawdziwi kumple. Wywal z chałupy Teleklapacza i Szczekaczki. W samochodzie puszczaj zamiast Szczekaczki ulubioną płytę CD. Ja nie wiem po co ludzie oglądają TV i słuchają różnych "rmffffm", kiedy niczego tam się nie dowiedzą. Nasączają se tylko łepetynę propagandą i bzdurą. Informacje, prawdziwe lub nie, nie szkodzą kiedy ty ich szukasz i analizujesz. Jak się toto leje bezrefleksyjnie na łeb cały dzień nawet przy gnieceniu klusków na obiad to nie dziwota, ze inteligentni na pozór ludzie mają potem we łbach kiszoną kapuchę z grochem zamiast rozumu.
8 miesięcy temu / agricola
 
Informacje tętnią tak mocno, jakby własnie każdy kapłan molestował każde dziecko na tej planecie. Zastanów się: ilu znasz księży? Ilu z nich jest pedofilami, skrzywionymi psychicznie? Ile znasz dzieci? Ile z nich jest molestowanych? Juz znasz odpowiedzi? To oddychaj spokojnie i nie panikuj. Tak - są takie przypadki, tak jak są przypadki mobbingu w pracy, lekarzy partaczy, kierowców niedzielnych, nauczycieli co nie mają za grosz powołania do nauczania itd. Czy trzeba o tym mówić? Tak, trzeba, trzeba wyciągnąć wszystkich do odpowiedzialności i oczyścić kościół, aby mógł wzrastać a nie iść na dno. Wilków miedzy owcami nie chcemy. Ale nie wpadajmy w paranoję, czytam, że matka boi się puścić dziecko do spowiedzi, inna na religię, jeszcze inna na spotkanie wspólnotowe. Pedofile to nie tylko kapłani, więc idąc tym tokiem myślenia lepiej zamknąć córkę w domu, najlepiej z daleka od ojca i braci, tak samo syna z daleka od wszystkich. Nie dajmy się zwariować.
8 miesięcy temu / mama
 
Do ASDF. Dokładnie jest jak mówisz. Zrzucanie odpowiedzialności na SWII to infantylizm. Przypomnia mit szczęśliwego socjalizmu "komuno wróć". Zepsucie toczy kościół od jego zarania tylko że przez wieki wszystko działo się za murami. Dziś już się nie da wiec wylazi.
8 miesięcy temu / To
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.