DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Nie chodzi o równe prawa, chodzi o przywileje! Małopolska kurator oświaty odpowiada Rzecznikowi Praw Obywatelskich

Nie chodzi o równe prawa, chodzi o przywileje! Małopolska kurator oświaty odpowiada Rzecznikowi Praw Obywatelskich
Barbara Nowak. FOT.YouTube/Barbara Nowak

Nie chodzi o to, żeby mieć równe prawa, takie same prawa, ale chodzi o przywileje pewnej grupy – powiedziała w „Rozmowach Niedokończonych” a antenie Telewizji Trwam małopolska kurator oświaty. Barbara Nowak odnosiła się do listu Rzecznika Praw Obywatelskich. Adam Bodnar w piśmie do szefowej MEN zaapelował o zastosowanie wobec niej środków dyscyplinarnych.

 

Wszyscy mamy takie same prawa. Tak jak jesteśmy obywatelami Państwa Polskiego, mamy prawo wyrażać swoje opinie, swoje wątpliwości. Wszyscy mamy do tego prawo, a nie tylko jedna strona. Najwyraźniej w tym piśmie pan Rzecznik mówi o swojej interpretacji i mówi, że ja nie mam prawa wyrażać swojej opinii i tylko strona, którą on tu wyraźnie określił, czyli strona osób ponoć poszkodowanych, czyli właśnie lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transseksualnych, to jest ta strona, która ma prawa, czy powinna mieć większe prawa. Ale ja od razu powiem, że wygląda na to – i tak widzimy to teraz w całej naszej przestrzeni – że nie chodzi o to, żeby mieć równe prawa, takie same prawa, ale chodzi o przywileje pewnej grupy – stwierdziła Barbara Nowak odpowiadając m.in. na zarzut Adama Bodnara, że jeden z twitterowych wpisów małopolskiej kurator oświaty szerzy uprzedzenie, które – zdaniem RPO – zagrażają demokracji. Na antenie Telewizji Trwam Barbara Nowak stwierdziła, że Adam Bodnar ma najwyraźniej inne rozumienie takich słów jak „demokracja” i „tolerancja”. Odniosła się ponadto do ideologicznych pomysłów szkoły „neutralnej” światopoglądowo.

 

Nie ma czegoś takiego jak szkoła, która jest neutralna światopoglądowo. No nie ma. Jeżeli nie ma żadnego światopoglądu, to znaczy, że jest wszystko, to znaczy, że nie mamy na czym zbudować. My budujemy i kształcimy, wychowujemy do wartości. To wyraźnie jest zagwarantowane w prawie polskim, w prawie oświatowym, w preambule chociażby do ustawy oświatowej – stwierdziła kurator.

 

Nie ma czegoś takiego, że jest nic, bo w to „nic” zawsze coś wejdzie – coś, co może nie jest zgodne ze spojrzeniem czy to rodziców, czy nauczycieli czy w ogóle z interesem szeroko pojętym społeczeństwa, państwa polskiego, rodzin. Naprawdę nie ma czegoś takiego jak neutralność światopoglądowa – z tego musimy sobie zdawać sprawę, bo jeżeli tak będziemy patrzeć, to „coś” z pewnością niezgodnego z naszymi życzeniami, z tym pomysłem na wychowywanie do wartości wejdzie do naszych szkół – dodała Barbara Nowak.

 

Gościem audycji była również Magdalena Czarnik, wiceprezes stowarzyszenia „Rodzice chronią dzieci”. – Nikt z nas nie jest neutralny, każdy z nas ma jakieś wartości, każdy z nas musi się do czegoś odnosić, uznawać jakieś autorytety, kierować się w stronę wyższych wartości, nie tylko takich przyziemnych – zauważyła Magdalena Czarnik.

 

Bardzo często słyszymy o neutralnej edukacji seksualnej (…). Jej neutralność polega na tym, że pochodzi ona ze środowisk aktywistów rewolucji seksualnej, którzy tak się śmią definiować, natomiast są przesiąknięci ideami wyzwolenia seksualnego, rewolucji seksualnej, która rozszalała się na Zachodzie od 1968 roku. Stopniowo wtłaczano społeczeństwu do głów, że właśnie uprawianie seksu wyzwolonego, bez żadnych ograniczeń, z różnymi osobami, w różnych konstelacjach, przyniesie właśnie to wyzwolenie. Jaka w tym jest neutralność? Że będziemy współdziałać, forsując taką edukację, z organizacjami i całym biznesem aborcyjno-antykoncepcyjnym, który z tego żyje? (…) Szukana jest jak najmłodsza grupa wieku, której można już pewne produkty sprzedawać, którą można już tym epatować i wtłoczyć w ten przeseksualizowany styl życia, który tak naprawdę daje korzyści bardzo wąskiej grupie, która ma z tego te korzyści finansowe i też takie, że swoją ideologię rozprzestrzenia. Natomiast w życiorysach osób, które tym zaczęły się kierować, widzimy po latach wielką pustkę, wielką gorycz, wielką tragedię zmarnowanego życia. I można tego posłuchać, (…) jak zmarnowane zostało ich życie właśnie przez to, że uwierzyły w te ideały, te neutralne światopoglądowo ideały wytworzone przez wąską grupę , której udało się przemaszerować przez instytucje – powiedziała wiceprezes stowarzyszenia „Rodzice chronią dzieci”.

 

Źródło: Radio Maryja – YouTube / wpolityce.pl

MWł

 

Stań w obronie odważnej kurator! Podpisz apel i poprzyj Barbarę Nowak!


 

 


DATA: 2019-03-18 09:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ależ wycie w piekle się rozlega na takie dictum. O jak tupią, pienią się i zgrzytają. Nie udaje się tak łatwo, jak w innych wyliniałych społeczeństwach zachodnich, coś tu nie idzie. Nawiasem mówiąc: ilość samotnych bezdzietnych kobiet po kilku aborcjach na zachodzie rośnie lawinowo. Mają to wypisane na twarzach. Piją, zabijają się, odbija im. Ilosc samotnych matek wegetujących poniżej granicy ubóstwa, dzieci bez ojców, agresywne, zbuntowane, bez szkół, bez celu. Ale za to wolność seksualną mają, tej w nadmiarze, kiedy chcą, z kim chcą, jak chcą i życie się składa z aborcji, chorób wenerycznych, pornografii, onanii i internetu. No i psychotropy, terapie, samobójstwa, interes się kręci. Jak to zapiewał Farrokh Bulsara, ofiara HIV i własnych upodobań do wolności, zwany nie wiedziec czemu Mercurym: show must go on. Coś na ten temat wiedział.
4 miesiące temu / Antymodernista
 
Brawo Pani Kurator. To wspaniała Kobieta.
4 miesiące temu / Hanys
 
Droga Kasiu masz dzieci? Bo ja tak i nie chce takich "zajęć" w szkole!!! Moje córki są uświadamiane przezemnie, mamy przyjaciół innej orientacji , to tez nie problem. Problemem jest brak uczuć wyższych w tym całym " programie" wszystko sprowadzone do fizjologii, a przecież zanim następuje akt. coś musi zaiskrzyć między dwojgiem ludzi? Mylę się? Czy zwyczajne grzmocenia i masturbacja 4-6 latków ważniejsza? Dlatego jestem i będę na NIE LGBT+, co nie znaczy, ze jestem homofobem! I za panią kurator, brawo za kręgosłup moralny i sile!!!!!
4 miesiące temu / Joli
 
Kurator do dymisji i tyle. Wstyd, że takie osoby są promowane. Stop nachalnej promocji nietolerancji!
4 miesiące temu / Kasia
 
Hostel dla tylko homo to równość wobec prawa, a hostel tylko dla hetero to rażąca dyskryminacja. Hostel dla matek to przywilej. Dla młodzieży i osób w trudnej sytuacji rodzinnej też. Przywilej uzasadniony. Brakuje hostelu dla wszystkich na literę G. To jawna dyskryminacja jak brak hostelu dla łysych, zielonookiego i homoseksualnych. Jeszcze jest problem identyfikacji przy wejściu do homohostelu. Jakieś legitymację homo trzebaby wprowadzić, albo testy w recepcji.
4 miesiące temu / @ollek
 
Popieram panią iszanuje za pani patriotyzm . Dziękuję ????
4 miesiące temu / M.pch24.pl
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.