DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Nie będzie zmian w prawie o dostępie do broni, a przynajmniej tych „najbardziej kontrowersyjnych”

Nie będzie zmian w prawie o dostępie do broni, a przynajmniej tych „najbardziej kontrowersyjnych”
Fot. Tomasz Jodlowski/FORUM

Pomimo, że dostęp do broni w Polsce jest bardzo utrudniony w ostatnich dniach planowano wprowadzić kolejne obostrzenia jeszcze bardziej utrudniające życie wszystkim posiadającym i chcącym posiadać broń. Do zmian w prawie jednak nie dojdzie, ponieważ miał się nie wyrazić na nie zgody szef MSWiA Joachim Brudziński.

 

Planowana nowelizacja ustawy o broni i amunicji, jak mówili przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy, miała stanowić realizację jednej z unijnych dyrektyw. Na jej podstawie rządzący mieli wprowadzić m.in. obowiązek dodatkowego znakowania już zarejestrowanej broni, czy też obowiązkowe przeprowadzanie badań lekarskich oraz przedstawianie zaświadczeń o niekaralności przy rejestrowaniu broni pneumatycznej, broni sygnałowej, broni gazowo-alarmowej o kalibrze powyżej 6 mm, reprodukcji broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania.

 

Powyższe pomysły zostały ostro skrytykowane przez przedstawicieli środowiska strzeleckiego, którzy nie mieli wątpliwości: wprowadzenie tych zmian jeszcze bardziej utrudni i ograniczy prawo dostępu do broni w Polsce.

 

Po kilkudniowej dyskusji w tej sprawie minister Joachim Brudziński wydał polecenie, aby wykreślić z projektu zmian najbardziej kontrowersyjne przepisy. Nie oznacza to jednak, że nie zostaną wprowadzone żadne zmiany.

 

Jak podaje portal wpolityce.pl „tylko do kategorii B zostanie ograniczony zakaz posiadania magazynków o dużej pojemności do samopowtarzalnej broni palnej centralnego zapłonu lub do powtarzalnej broni palnej centralnego zapłonu”.

 

Ponadto nie będzie obowiązku oznakowania broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania oraz zostaną zniesione: reglamentacja gromadzenia w muzeach broni palnej i zakaz kolekcjonowania broni palnej kategorii A.

 

„Ministerstwo uznało, że należy odstąpić od doprecyzowania zasad noszenia broni, w tym od zakazu noszenia broni załadowanej poza miejscem zawodów sportowych przez osoby posiadające pozwolenie na broń do celów sportowych”, informuje wpolityce.pl.

 

Decyzję szefa MSWiA skomentowała na Facebooku poseł Anna Maria Siarkowska. „Dobre wiadomości z frontu walki o polskie strzelectwo: nie będzie kontrowersyjnych zmian w UoBiA. Dziękuję Joachimowi Brudzińskiemu za szybką reakcję. Jednocześnie proszę o zidentyfikowanie i pociągnięcie do odpowiedzialności inicjatorów tej szkodliwej dla rządu wrzutki. Nie oznacza to, że środowisko strzeleckie powinno już złożyć broń. Proszę NADAL dzwonić i słać maile do posłów z komisji AiSW oraz właściwych ministrów (maile indywidualne i do poszczególnych biur poselskich), wyrażać swój sprzeciw wobec szkodliwych zapisów i zabiegać o implementację dyrektywy w najbardziej korzystny dla strzelców sposób. Mobilizacja wciąż niezbędna. Walka trwa” - napisała.

 

Źródło: wpolityce.pl, Facebook

TK


DATA: 2018-08-15 10:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzięki Bogu że wszystko zostaje po staremu jeśli chodzi o broń czarnoprochowa.Bardzo proszę pilnujcietych pisiorow bo to dranie którym nie można ufać.pozdrawiam
5 miesięcy temu / Jacek
 
pisowski rząd wychodzi przed szereg, chcąc się wykazać przed unijnymi urzędasami, prezes kaczyński stwierdził że Polacy nie dorośli do broni i taka jest cała pisowska linia. Całe szczęście całe towarzystwo strzeleckie podniosło wrzawę i większość tych pisowskich bzdur nie przejdzie....
9 miesięcy temu / ciamcia
 
Proponuję się przyjżeć ostatniej nowelizacji prawa o broni w Niemczech - wtedy zobaczymy, że żadnych ograniczeń, kóre "polski" rząd CHCE wprowadzić tam nie znajdziemy. W dyrektywie nie ma nic o ograniczaniu magazynków, nie ma nic o badaniach co roku - jak widać te przepisy są tylko i wyłącznie ZŁĄ WOLĄ PiSowskiego rządu. Pamiętajmy przy wyborach, że to nie Bruksela, nie Bieńkowska, nie PO, ale PiS chce rozbroić nas - najbardziej rozbrojony naród w Europie.
9 miesięcy temu / Andrzej
 
Co nam jet potrzebne to poprawka do konstytucji o PRAWIE do posiadania broni. Jak w większości krajów na świecie w Polsce posiadanie broni jest przywilejem. Prawa nie można usunąć, bo wymagało by to zmiany konstytucji - vide druga poprawka konstytucji amerykańskiej, natomiast przywilej można ograniczyć, lub znieść bez większych problemów. Było by wskazane żeby nowa polska konstytucja miała zapis o PRAWIE DO POSIADANIA BRONI. Dopóki to się nie stanie, będą ciągłe przepychanki z osobnikami o lewackim nastawieniu na wysokich stanowiskach. Motto: prywatnie posiadana broń ma tylko dwóch wrogów tj rdza i lewaccy politycy
10 miesięcy temu / Zbigniew
 
Wycofali się z kilku bzdur ale cała masa bzdur pozostała. A przecież mogliby zrobić jak Czechy i zostałoby takie prawo jak mamy teraz. Albo mogliby procedować druk sejmowy nr 1692 który jest już po pierwszym czytaniu. Wystarczy kilka poprawek i byłby lepszy od proponowanego bubla prawnego.
10 miesięcy temu / Zawiedziony
 
Zakaz magazynków (większych niż 10 dla karabinów) to poważny cios dla strzelectwa dynamicznego. Dyrektywa daje możliwość wyłączenia z tego zakazu sportowców, ale nasz rząd oczywiście musi wyjść przed szereg w dziedzinie wdrażania socjalizmu.
10 miesięcy temu / Mario
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.