DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Nie będzie całkowitego zniesienia przesłanki eugenicznej? Poseł PiS zapowiada „działania”

Nie będzie całkowitego zniesienia przesłanki eugenicznej? Poseł PiS zapowiada „działania”

Poseł PiS Bolesław Piecha mówi, że nie cieszy się zbyt mocno z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Uważa, że w niektórych przypadkach, gdy dziecko nienarodzone jest śmiertelnie chore, aborcja powinna pozostać dozwolona. Poseł zapowiada podjęcie działań w tym kierunku.

 

Bolesław Piecha mówił o tej sprawie na antenie TVN24.pl - Nie wolno zmuszać kobiety do heroizmu - stwierdził, przywołując takie przypadki, jak śmiertelna choroba nienarodzonego dziecka. Nie budzi jego radości "totalne zniesienie" przesłanki eugenicznej, wyjaśnił.

- Jest wiele takich ciąż, gdzie rodzą się dzieci bezmózgowe, z bardzo poważnymi powikłaniami, jak chociażby z brakiem nerek, gdzie absolutnie są to wady letalne - wskazał.

 

Poseł zapowiedział, że on i jeszcze inni politycy (nie powiedział, jacy), chcą spotkać się w przyszłym tygodniu ze specjalistami, by sprecyzować, co jest śmiertelną wadą dziecka nienarodzonego, a co nie. Piecha dodał, że chce, by powstał zespół, który to ocenił, a kobiety „nie były zmuszane do heroizmu”.

 

Źródło: rp.pl

 

Pach


DATA: 2020-10-23 23:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Od zawsze byłem przeciwnikiem aborcji, od Wielkiej Pokuty, także w pełni duchowo, całym sobą.Nie wiedziałem jak się zachowam, jak problem dotknie mnie.Miałem do czynienia z kobietą , która miała urodzić dziecko bez głowy-bezczaszkowca. Ginekolodzy z podpisaną klauzulą, odsyłali ja "od Annasza do Kajfasza", okno aborcyjne kończyło się -kobieta - uchodźca.Jako administrator szpitala miałem obowiązek znaleźć jej m-ce do dokonania zbrodni. Mimo ,że wiedziałem że pomoc tej kobiecie w dokonaniu aborcji będzie złem.Podjąłem pewne czynności.Na szczęścia ta KOBIETA zdecydowała się urodzić TO Dziecko.Mój przyjaciel ksiądz, mówił, że nie miałem grzechu,ja myślę inaczej.Bóg nie dopuścił abym popełnił grzech.Gdyby prawo, wtedy było inne, nie byłbym narażony na grzech społeczny, który spowoduje mój grzech indywidualny.Inna sprawa, że naprawdę miałem wątpliwości, wtedy, czy usunięcie TAKIEGO CZŁOWIEKA jest grzechem.Ten przypadek pozwolił mi na zrozumienie,że jest.
6 godzin temu / mario
 
Wyjątkowy łotr a podobno lekarz. Wszyscy pisowcy klęczą przed terrorystami z lgbt, ukrywając póki co tęczową bieliznę. Zapałkę już przyłożono do lontu przed wami widoczne brzegi Acherontu.
1 dzień temu / ren
 
Wyszło jego "nawrócenie".!! Zamordował legion dzieci i teraz wraca do swojej filozofii! A jak jemu przydarzy się być czego nie życzę -niepełnosprawnym, to ma być zgładzony!? Niech jeszcze powie, ze jest katolikiem!! Takich "prawicowców" ma PiS
10 dni temu / Zbyszek
 
o jakim przymusie i heroizmie mówi ten aborcjonista i ile aborcji wykonał?
15 dni temu / ren
 
W Polsce są hospicja, gdzie dzieci urodzone z wadami letalnymi mogą godnie odejść z tego świata. Czy Poseł naprawdę uważa, że dla tych dzieci lepszą śmiercią jest wcześniejsze rozerwanie na strzępy przez urządzenie odsysające lub inne narzędzie? Pan Poseł nie chce zmuszać kobiet do heroizmu..... a co w sytuacji gdy dziecko kilkuletnie ulegnie wypadkowi w ten sposób, że nie będzie w stanie żyć bez opieki? czy wówczas Pan Poseł też podejmie działania, by kobiety nie były zmuszane do heroizmu? A co w sytuacji gdy mąż ulegnie wypadkowi w ten sposób, że nie będzie w stanie żyć bez opieki? czy wówczas Pan Poseł też podejmie działania, by kobiety nie były zmuszane do heroizmu?
1 miesiąc temu / ktoś
 
Zatęsknił Pan za ABORCJĄ. Jakoś szybko.Niech Pan zmieni ugrupowanie i nie wypacza konserwatywnych, prawicowych ideałów. Nie Pan będzie decydował, które dziecko ma żyć, a które nie. Wstyd.
1 miesiąc temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.