DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

„New York Post”: kard. Pell jest niewinny! Chciał go dopaść liberalny establishment

„New York Post”: kard. Pell jest niewinny! Chciał go dopaść liberalny establishment
Kerry Myers [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

Jeden z największych amerykańskich dzienników – „New York Post” – przekonuje o niesłusznym skazaniu przez australijski sąd kardynała George’a Pella. Według gazety oskarżenia wobec purpurata były całkowicie niewiarygodne.


Australijski sąd apelacyjny odrzucił odwołanie kard. George’a Pella – skazanego wcześniej na karę więzienia za rzekome molestowanie seksualne dwójki chłopców. Jak pisze jeden z dziesięciu największych amerykańskich dzienników, należący do imperium medialnego Ruperta Murdocha „New York Post”, wyrok, choć spodziewany, jest „szokujący”.


Julia Yost, redaktor magazynu „First Things”, przypomina w „NYP”, że według oskarżycieli hierarcha miał w roku 1996 zmusić w zakrystii dwóch chłopców do tzw. innej czynności seksualnej. Miał być przy tym ubrany w pełne szaty liturgiczne. Nie ma wszakże żadnych świadków potwierdzających, że doszło do takiego zdarzenia. Co więcej, matka jednego z chłopców przekonuje, że jej nieżyjący już syn wyznał, iż nikt nigdy go nie molestował. Podstawą oskarżenia i skazania hierarchy jest zatem wyłącznie relacja drugiej z domniemanych ofiar.


Jak pisze „NYP”, opowieść mężczyzny mającego być wykorzystanym jest całkowicie niewiarygodna. Mówił m.in., że pił wino mszalne – tymczasem wiadomo, że trzymano je zamknięte w sejfie. Ponadto kardynał nigdy nie udawał się do zakrystii samotnie i nikt nigdy nie widział, by tak czynił. Nikt nie zauważył też nieobecności obu chłopców, będących członkami chóru katedralnego. Co więcej, zakrystia po Mszy Świętej zwykle pełna jest ludzi. Wreszcie – kardynałowi nie byłoby bynajmniej łatwo samodzielnie obnażyć się z szat liturgicznych tak, by dokonać zarzucanego mu czynu.


Podczas pierwszego procesu George’a Pella 10 z 12 członków ławy przysięgłych uznało go za niewinnego. Jednak w drugim procesie ocena jego przypadku radykalnie się zmieniła i w grudniu został skazany. Jak czytamy w „NYP”, wyrok zapadł pośród wielkiej medialnej nagonki na Kościół katolicki.


„Niektórzy księża i hierarchowie katoliccy wykorzystywali ministrantów i mężczyzn, tak w Australii, jak i w innych krajach. Jednak grzechy szeregu diabłów w rzymskich koloratkach nie usprawiedliwiają czynienia z niewinnego człowieka kozła ofiarnego – [nie usprawiedliwiają też] kampanii dezinformacji i demonizowania przeprowadzonej przeciwko niemu przez australijskie liberalne media i elity” – czytamy w dzienniku.


Yost wskazuje też, że sprawa Pella jest przez przeciwników Kościoła chętnie wykorzystywana jako argument w krajowym sporze o tajemnicę spowiedzi – liberałowie chcieliby bowiem skazywać na karę więzienia tych księży, którzy w niektórych przypadkach jej nie łamią.


„Liberalne elity w Australii są chętne do korygowania kultury politycznej narodu. Są zażenowane wszystkim, co uważają za wsteczne – na przykład katolicyzmem” – czytamy.


Według „NYP” w antykatolicką nagonkę wpisał się też słynny australijski raport na temat nadużyć seksualnych z 2013 roku, który opracowała Komisja Królewska. „[…] oficjalnie nie miał on konkretnego celu. Tak naprawdę jego głównym zadaniem było obciążyć Kościół katolicki w Australii, a zwłaszcza jednego hierarchę” – wskazuje Yost. Jak dodaje, urzędnicy przeprowadzili prawdziwą operację przeciwko Pellowi. Policja wiedziała nawet, że nie ma przeciwko niemu żadnych oskarżeń i w związku z tym w gazetach publikowano ogłoszenia zachęcające domniemane ofiary kardynała do zgłaszania się do organów ścigania.


„Dlaczego Pell? Inteligentny, obdarzony talentem kierowniczym, silna osobowość, wyrósł na poważną figurę […]. Głośny w sprawach politycznych i teologicznych, powątpiewał w zmianę klimatu i oponował homoseksualnym małżeństwom” – referuje dziennik.


Jak podsumowuje Yost, liberalnym mediom i politycznemu estabilishmentowi udało się wreszcie „dopaść” kardynała Pella.

 


Źródło: nypost.com
Pach

 

  

Czytaj także:
DATA: 2019-08-27 13:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy na pewno tylko liberalne media i polityczny establishment miał interes by pogrążyć kardynała Pella? Z innych źródeł wiadomo, że konserwatywny i prawy Kard.Pell naraził się wielu ważnym osobistościom, gdy w 2014 roku rozpoczął pracę jako szef Sekretariatu d/s Gospodarczych i wykrył nadużycia finansowe w różnych dykasteriach w Watykanie. To przysporzyło mu wielu wrogów wśród hierarchów.
11 miesięcy temu / tradycja
 
Tak właśnie liberałowie cenią sobie wolność człowieka...
11 miesięcy temu / sp
 
Jeszcze jeden przykład ekumenizmu.
11 miesięcy temu / Ryś
 
Gratulacje dla Kardynała! Chrystus też został skazany na podstawie fałszywych oskarżeń.
11 miesięcy temu / TZ.
 
Kardynał Pell jest księciem Kościoła, a z więzienia wyjdzie oczyszczony i silniejszy. A bramy piekielne go nie przemogą... I tego się trzymajmy.
11 miesięcy temu / Bondaree
 
"Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami." Ewangelia według św. Mateusza
11 miesięcy temu / nik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.