DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Netanjahu źle zrozumiany? Są wyjaśnienia w sprawie oskarżeń o udział Polski w Holokauście

Netanjahu źle zrozumiany? Są wyjaśnienia w sprawie oskarżeń o udział Polski w Holokauście
Fot. DDP/Forum

Ambasador Izraela Anna Azari, na prośbę premiera Mateusza Morawieckiego, została wezwana do MSZ. Chodziło o wyjaśnienie słów premiera Netanjahu o udziale Polaków w Holokauście. Kancelaria Netanjahu uznała, że premier został źle zrozumiany.

 

- Wyraziliśmy oczekiwanie, że strona izraelska jednoznacznie odniesie się do tego, co miał na myśli premier Netanjahu – powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef MSZ.

 

Według relacji „Jerusalem Post” premier Izraela, Benjamin Netanjahu w czasie wizyty w Muzeum Polin miał powiedzieć, że Polacy współpracowali z Niemcami w Holokauście. Zaprzeczyła temu Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce, która była obecna na spotkaniu. Jak przekazała, premier Izraela nie mówił, że polski naród kolaborował z nazistami, ale stwierdził, że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali.

 

W ocenie wpolityce.pl, zachowanie premiera Netanjahu może jednak budzić wątpliwości. Na opublikowanym jako dowód filmie dziennikarka pyta polityka: „Polacy brali udział w Holokauście, czy nie?”. Netanjahu nie złożył jasnej deklaracji, ale odesłał do swojego rzecznika prasowego.

 

Szynkowski vel Sęk poinformował, że dotychczasowe wyjaśnienia są nieczytelne. - Nasze oczekiwanie jest takie, żeby sprawa została jednoznacznie wyjaśniona – dodał. - Wyraziliśmy oczekiwanie, żeby wyjaśnienie nastąpiło. Pozostawiliśmy stronie izraelskiej wolny wybór w tym, jaka ma to być forma. Czekamy na reakcję Izraela – podkreślił wiceminister.

 

Tymczasem kancelaria izraelskiego premiera wyjaśniła, że Benjamin Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie, a jego wypowiedź „została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie”. Ambasador Azari odnosząc się do tego stanowiska wyraziła nadzieję, że „to wyjaśnia wszelkie nieporozumienia”.

 

Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2019-02-15 17:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście że braliśmy udział w holokauście Żydów. Mimo iż nasz Rząd nie kolaborował z nazistami to wielu z nas brało udział w mordowaniu Żydów pracując choć by w obozach, szmalcownicy który sprzedawali Żydów czy ci z nas którzy mordowali Żydów jak ci powracali do swoich domów a te były już zajęte przez nas. Więc nie ma co się wybielać na siłę a trzeba ganić takie postawy aby się nie powtórzyły. Wielu z nas ryzykowało życie swoje i rodzin aby ratować Żydów ale to nie rozgrzesza żadnego, który brał udział w mordowaniu kogokolwiek.
ponad 1 rok temu / Jarek
 
W końcu, co to za sojusznicy, co się tak wysławiają, że są błędnie rozumiani.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Kolejny raz Polska została zdradzona i oszukana przez "wlasny" rząd i prezydenta.
ponad 1 rok temu / Henoh
 
Polski premier powinien odpowiedzieć symetrycznie: Wspomnieć o żydowskich kapusiach, kolaborantach, współpracujących z hitlerowcami oraz żydach zbrodniarzach komunistycznych, a następnie doprecyzować że mowa jest o Żydach a nie o narodzie żydowskim.
ponad 1 rok temu / Czytelnik
 
Mam nadzieję, że Iran pokona Izrael.
ponad 1 rok temu / Konrad
 
Nic mnie nie interesuje dobrze czy zle ..nie chce go wiecej widziec w Polsce. i tej pani tez.te ambasade niech tez zamkna...teraz moze powiedziec kazde klamstwo ,bo tak talmud nakazuje..moze klamac zyd -gojowi.A nasz rzad jak bedzie taki glupi i tam pojedzie to sie doigra ze ,ktoregos razu ich przywioza,powtorzy sie 2010......zaczynam myslec ze byl to mord zalozycielski nowej Hazarii-i pierwsze OSTRZEZENIE Z NIEBA DLA POLSKI,BO BOG ZRZADZIL ZE W OKTAWE SWIAT WIELKANOCNYCH,kto na tym zyskal Ruscy...wzieli tylko kawalek do Dniepru..czy tamte tereny do Sudetow to nie wymarzone Polin..czy po to sa wojska amerykanskie aby zabezpieczyc hazarskie tyly.
ponad 1 rok temu / Ela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.