DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Nergal obraził katolików i zbezcześcił obraz Matki Bożej. Ordo Iuris zawiadamia Prokuraturę

Nergal obraził katolików i zbezcześcił obraz Matki Bożej. Ordo Iuris zawiadamia Prokuraturę
ZUMA Contract Photographer / FORUM

Adam Darski po raz kolejny dopuścił się ataku na Kościół i obraził katolików. Zbezcześcił przy tym obraz Matki Bożej, który podeptał, a zdjęcie tego czynu zamieścił w sieci. Ordo Iuris złożyło w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

„W związku z publiczna obrazą uczuć religijnych przez Adama „Nergala” Darskiego, Instytut Ordo Iuris kieruje do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o przestępstwie z art. 196 Kodeksu Karnego. Nergala już czeka proces w Gdańsku za znieważenie krzyża podczas niewyszukanej i żenującej prowokacji” – napisał na Twitterze mec. Bartosz Lewandowski, dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Przypomnijmy, że wokalista nawiązującego do satanizmu zespołu „Behemoth” zbezcześcił obraz Matki Bożej, na którym widnieje napis: „O Matko pełna miłosierdzia módl się za nami”. Adam Darski zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym depcze obraz Najświętszej Maryi Panny.

 

Skandaliczny czyn, którego dopuścił się muzyk to nie pierwszy „wybryk” lidera zespołu Behemoth. Adam Darski cały swój wizerunek „artystyczny”, choć nie tylko, buduje na symbolach satanistycznych i antykościelnych. Wielokrotnie dopuszczał się bluźnierstw przeciwko Panu Bogu, a także atakował Kościół. W wywiadach przyznawał, że jest ateistą i utożsamia się z satanizmem. Niestety pomimo oczywistych ataków na wiarę katolików i obrazy uczuć religijnych, Nergal wielokrotnie pozostawał bezkarny.


Przypomnijmy, że na kwestię obrazy uczuć religijnych zwracał już wcześniej uwagę mec. Bartosz Lewandowski. W rozmowie z PCh24.pl podkreślił, że obecne prawo daje mechanizm ochrony przed bluźnierstwami. „Chciałbym zwrócić uwagę na możliwość częstszego korzystania przez osoby wierzące z przyznanych nam w prawie instrumentów, na przykład w ramach powództwa cywilnego. Takie postępowanie można wszcząć w przypadkach, gdy ktoś naruszy autonomię jednostki w zakresie wyznawania wiary i przywiązania do istotnych wartości” – powiedział mec. Lewandowski.

 


Źródło: Twitter, PCh24.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-09-28 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jednak Doda i Nergal bardzo pasowali do siebie - wart Pac pałaca a pałac Paca!
7 miesięcy temu / Antydrański
 
Nieszczęśliwy , złamany ... !
7 miesięcy temu / Gość
 
posłuchałem - ciekawa muzyka , brzmienie , coś na światowym poziomie. Jak coś,wierzę w Boga , ale doceniam Nergala twórczość , przecież on ten dar otrzymał od Stwórcy , może Pan ma jakiś plan.
7 miesięcy temu / jaś
 
Chory człowiek ????????????????????
8 miesięcy temu / ????????????
 
Moim skromnym zdaniem do odpowiedzialności powinno pociągnąć się również Facebooka. Po zgłoszeniu zbezczeszczenia obrazu odpowiadali,że nie narusza to ich standardów. To jakim cudem ich standardy są sprzeczne z Kodeksem Karnym naszego kraju?
8 miesięcy temu / Tomi
 
PiS nie chce "wyleczyć" tego opętanego?
9 miesięcy temu / BHO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.