DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Naukowcy odkryli nowe dowody sugerujące, że koronawirus powstał w laboratorium

Naukowcy odkryli nowe dowody sugerujące, że koronawirus powstał w laboratorium
Fot. Pixabay

Wstępne wyniki badań naukowców z Australii sugerują, że koronawirus wywołujący chorobę Covid-19, został stworzony w laboratoriach wykorzystujących ludzkie komórki. Zdaniem badaczy, wirus mógł wydostać się np. przez przypadkową infekcję pracownika laboratorium.

 

Zespół australijskich naukowców przedstawił nowe dowody na to, że nowy koronawirus, który powoduje COVID-19, jest zoptymalizowany pod kątem penetracji do komórek ludzkich, a nie komórek zwierzęcych. Tym samym badacze podważyli teorię, że wirus przypadkowo ewoluował u zwierzęcia przed przejściem na człowieka. Wyniki badań sugerują, że wirus został stworzony w laboratorium i przez przypadek przeniósł się na ludzi.

 

Badanie, które nie zostało jeszcze ostatecznie potwierdzone, dostarcza nowych, ale jeszcze nie rozstrzygających dowodów przemawiających za teorią, że nowy koronawirus nie powstał na rynku żywności, jak twierdzono, ale raczej w laboratorium, prawdopodobnie takim jak to prowadzone przez Wuhan Institute w Chinach. To właśnie w tym mieście po raz pierwszy rozpoznano koronawirusa i jego ognisko. Główny badacz w zespole twierdzi, że wyniki przedstawiają „niezwykły zbieg okoliczności lub oznakę interwencji człowieka” w tworzeniu wirusa.

 

Autorzy badania, kierowani przez badacza szczepionek Nikołaja Pietrowskiego z Uniwersytetu Flindersa w Australii, wykorzystali wersję nowego koronawirusa zebranego w pierwszych dniach epidemii. Zastosowali modele komputerowe do przetestowania jego zdolności do wiązania się z niektórymi enzymami receptora komórkowego, zwanymi „ACE2”. Pozwalają one wirusowi infekować komórki ludzkie i zwierzęce z różną skutecznością.

 

Badacze przetestowali także skłonność białka szczytowego wirusa COVID-19, którego używa się do wchodzenia do komórek, do wiązania się z ludzkim typem ACE2, a także z wieloma różnymi wersjami zwierzęcymi ACE2. Naukowcy odkryli, że nowy koronawirus najsilniej wiąże się z ludzkim ACE2, ale także z mniejszym stopniem skuteczności ze zwierzęcymi wersjami receptora.

 

Według autorów badania oznacza to, że wirus, który powoduje COVID-19, nie pochodził od zwierzęcego pośrednika, ale specjalizował się w penetracji ludzkich komórek, żyjąc wcześniej w ludzkich komórkach, prawdopodobnie w laboratorium.

 

Autorzy piszą, że „to odkrycie jest szczególnie zaskakujące, ponieważ zazwyczaj oczekuje się, że wirus będzie miał najwyższe powinowactwo do receptora w pierwotnym gatunku, np. nietoperza, z niższym początkowym powinowactwem wiązania do receptora dowolnego nowego nosiciela np. człowieka. Jednak w tym przypadku powinowactwo SARS-CoV-2 jest wyższe dla ludzi niż dla domniemanych pierwotnych gatunków nosicieli, nietoperzy lub jakichkolwiek potencjalnych pośrednich gatunków.

 

W związku z tym, dodają, „możliwością, której wciąż nie można wykluczyć, jest to, że SARSCoV-2 został utworzony przez zdarzenie rekombinacji, które wystąpiło przypadkowo lub świadomie w laboratorium zajmującym się koronawirusami, a nowy wirus przypadkowo został uwolniony do lokalnej populacji ludzkiej.

 

„Jeśli tak, wyhodowany wirus mógł uciec z obiektu albo przez przypadkową infekcję członka personelu, który następnie odwiedził targ rybny kilka przecznic dalej i tam zainfekował innych lub przez niewłaściwe usuwanie odpadów z obiektu, który albo zaraził ludzi bezpośrednio poza obiektem lub za pośrednictwem podatnego wektora, takiego jak bezpański kot, który następnie odwiedzał rynek i powodował przenoszenie go na ludzi” – stwierdził. Naukowcy uznają, że istnieją inne możliwości, ale uważają je za mało prawdopodobne.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 

 


DATA: 2020-05-17 21:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Colombiano Co to znaczy, że o naturatulanym pochodzeniu wirusa wiadomo od dawna? Jak widać nawet naukowcy sie nie zgadzaja ze soba w tym względzie. Nic nie jest w tym temacie rostrzygnięte.
16 dni temu / ja
 
Te wszystkie sensacyjne doniesienia "naukowców" o sztucznym pochodzeniu wirusa grypy mają na celu jedynie wzmożenie paniki i przygotowanie gruntu pod "wyszczepianie" i chipowanie.
17 dni temu / abc
 
@VVV Malaria jest chorobą pasożytniczą, którą wywołuje pierwotniak z rodzaju Plasmodium, a nie wirus. Proponuję zajrzeć do podręcznika biologii na poziomie szkoły podstawowej i przestać pleść androny. O wirusie HIV już nie wspomnę, bo ręce opadają, jak czyta się te niedorzeczności. O naturalnym pochodzenia wirusa wywołującego chorobę covid19 od dawna wiadomo. Rozpowszechnia Pani/Pan nieprawdziwe informacje. Nie lepiej po prostu zwyczajnie zająć się tym, na czym Pani/Pan się zna i nie marnować czasu na pisanie tego steku bzdur?
17 dni temu / Colombiano
 
Ponoc niejaki prof. Jablonski opisal dokladnie ten wirus 40 lat temu. Takze niejaki nadworny profesor wirusolog Gut we wszystkich telewizjach gosci i z uporem powtarza ze to wirus swietnie znany byl jest i bedzie. Ps. A wogole to brat ma biznes na cmentarzu i cala branza pogrzebowa w Polsce, jak na ironie losu notuje najwieksze spadki z powodu nie umieralnosci w tym roku o 30%. Nie interesuje sie juz od dwoch miesiecy belkotem o Pseudoswirusie.
17 dni temu / Dar Chic
 
Najbardziej przeraża mnie fakt że ludzie zaczynają grzebać w genach, to że wirus mógł się wydostać z laboratorium- no cóż być może wypadek, ale w przyszłości mogą stworzyć coś o wiele gorszego niż koronawirus, coś bardziej zabójczego lub nienaturalnego co sprawi że filmy typu "Jestem Legendą" przestaną być tylko fikcją. Sądzę że to może być nowa WIEŻA BABEL z o wiele gorszymi skutkami...
17 dni temu / flowenol
 
@TZ - skąd wiesz, że to Chińczycy wyprodukowali? To, że wirus powstał w chińskim mieście to za mało, żeby twierdzić, że Chińczycy za tym stoją.
17 dni temu / E
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.