DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Nauka Kościoła o ideologii LGBT „mową nienawiści”? YouTube ocenzurował kolejny program

Nauka Kościoła o ideologii LGBT „mową nienawiści”? YouTube ocenzurował kolejny program
Paweł Lisicki fot.Matěj Baťha/wikimedia.commons
#CENZURA    #LGBT    #PAWEŁ LISICKI    #WIERZĘ    #YOUTUBE

Platforma YouTube zablokowała i usunęła najnowszy odcinek wyprodukowanego przez stację wSensie.tv programu „Wierzę” z udziałem Pawła Lisickiego – redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” – w którym rozmawiano o nauce Kościoła Katolickiego w kontekście ideologii LGBT. Według władz serwisu „szerzono w nim mowę nienawiści”.

 

„Dlaczego musimy umieć rozróżniać nauczanie Kościoła w kontekście ideologii LGBT od samego homoseksualizmu? Czy brak wyraźnego określania grzechu sodomii przyczynia się do utwierdzania homoseksualistów w przekonaniu, że da się go połączyć z nauczaniem Chrystusa?” – na te pytania próbował odpowiedzieć Paweł Lisicki. Okazało się, że dyskusja na ten temat jest dla władz YouTube nie do przyjęcia. Według administracji serwisu tego typu pytania oraz próba wytłumaczenia widzom, co głosi nauka Kościoła Katolickiego w kontekście ideologii LGBT, to forma „szerzenia mowy nienawiści”.

 

Władze portalu YouTube wskazują, że jest to „pierwsze ostrzeżenie” dotyczące cyklu „Wierzę”. Każde ostrzeżenie skutkuje czasową blokadą publikacji i transmisji. Po trzech wydanych ostrzeżeniach YouTube ma możliwość całkowitego usunięcia kanału.

 

Do decyzji YouTube’a w sprawie usuniętego odcinka programu „Wierzę” odniósł się dla portalu PCh24.pl Paweł Lisicki. – Decyzja YouTube jest dla mnie kompletnie niezrozumiała. W zablokowanym programie kilkukrotnie potępiłem nienawiść wobec tzw. osób LGBT. Powiedziałem, że przemoc nigdy nie jest dobrą metodą rozwiązywania konfliktów i że nie należy jej nigdy używać. Jednocześnie zwracałem uwagę na niebezpieczeństwa i zagrożenia wynikające z ideologii LGBT oraz na to, że działacze tejże ideologii bardzo często stosują przemoc symboliczną – podkreślił.

 

Zdaniem redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” ta sytuacja to kolejny przykład coraz większej radykalizacji ruchu LGBT na polskich ziemiach. – Poplecznicy ruchu LGBT chcą wywołania ogólnoeuropejskiej a nawet ogólnoświatowej histerii, której celem jest przedstawienie Polski jako kraju, w którym homo-, bi-, trans- itd. seksualiści są prześladowani i gnębieni. W związku z tym, w ramach budowania tej histerii, najwięksi gracze medialni próbują cenzurować i usuwać wypowiedzi oraz opinie krytykujące środowisko LGBT – ocenił.

 

Zapytany, czy ostatnie działania YouTube to przygrywka do ostatecznego rozprawienia się z przeciwnikami ideologii LGBT, Paweł Lisicki odpowiedział: Jak najbardziej. Środowiska LGBT i ich promotorzy zachowują się w sposób coraz bardziej zuchwały. Czują się one silne, ponieważ otrzymują ogromne pieniądze z Zachodu i przez to próbują zablokować dyskusję i zamknąć usta swoim przeciwnikom. Krytyka LGBT i krytyka zachowań homoseksualnych jest wpisana w wolność słowa. Jeśli udałoby się to w Polsce zablokować, to oznaczałoby to, że nasz kraj nie jest już krajem wolnym, podobnie jak wiele innych państwa na Zachodzie. 

 

Źródło: dorzeczy.pl / własne

TK

Czytaj także:
DATA: 2019-07-31 17:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szanowni Piszący - może zamiast narzekać, pisać "skandal" i inne tego typu komentarze, wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć coś alternatywnego? Nie musi to być twór wielkości jutuba, ale coś, co pozwoli publikować bez przeszkód. Tylko że większość może być przyzwyczajona do robienia niewiele albo jeszcze mniej? Każdy z tych super popularnych portali zaczynał od niedużego zasięgu i niedużych finansów? Może pora na coś własnego, innego?
6 dni temu / anonim_galeon
 
Popieram pana Pawła Lisickiego
9 miesięcy temu / Kika
 
Dziś youtube zablokował wszystkie odcinki magazynu katolickiego Wierzę z rozmowami z panem Pawłem Lisickim. Skandal!!!
10 miesięcy temu / Bożena
 
W dziejach instytucjonalnego kościoła zawsze istniał sojusz ołtarza z tronem. Nie było oporu przeciw niewolnictwu, feudalizmowi. Wiernym tłumaczono, że taki porządek sam Pan Bóg ustanowił i trzeba się z nim pogodzić. Rzeczywistość jednak zmieniała się najczęściej nie po myśli instytucjonalnego kościoła, że wymienię tu rewolucje, wojny, handel czarnymi niewolnikami... Te około 5% kochających inaczej ma zagrozić pozostałym? Strach ma wielkie oczy! Wierzący katolicy, to ludzie ukształtowani przez kościół i reprezentując postawę niewolnika są z siebie bardzo zadowoleni, wręcz szczęśliwi, że mogą uczestniczyć w ceremonii kościelnej i dane im jest pocałować pierścień dostojnika kościoła. Tak! Kapłani swoim nauczaniem kształtują wiernych poddanych, a więc mających poczucie winy, pokornych... Postępują według zasady - Nie ważne , czy my mówimy prawdę , ważne, żeby wierni uwierzyli ,że mówimy prawdę !!!
10 miesięcy temu / czytelnik 1945
 
@Voivod Tylko że Youtube'a nikt nie będzie za to po sądach ciągał. A tak przy okazji, platforma Youtube jest dla wszystkich, czy tylko dla "wybranych"?
10 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Polacy, jak widać, chcą niewoli, cenzury itd. Przyzwyczaili się za komuny i za PO ?
10 miesięcy temu / tarka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.