DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2019 r.

Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Nauka Kościoła o homoseksualizmie „niefortunna”? Zaskakujące słowa kardynała

Nauka Kościoła o homoseksualizmie „niefortunna”? Zaskakujące słowa kardynała
fot. Adsderrick commons.wikimedia.org / licencja CC BY-SA 4.0 [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/]

Amerykański kardynał Joseph Tobin zdystansował się od nauczania Kościoła w sprawie homoseksualizmu. Arcybiskup Newark skrytykował znajdujący się w Katechizmie zapis o orientacji homoseksualnej jako wewnętrznie nieuporządkowanej.  

 

W wywiadzie z 17 kwietnia dla telewizji NBC liberalny hierarcha powiedział, że w Kościele trwa dyskusja dotycząca podejścia do kwestii osób żyjących w związkach jednopłciowych. Jego zdaniem bezdyskusyjna jest konieczność otwarcia na tych ludzi.

 

Na pytanie prowadzącej stwierdził także, że osobiście nie używa wobec homoseksualistów określenia „wewnętrznie nieuporządkowani”, pomimo że tak o ich orientacji mówi Katechizm Kościoła Katolickiego. Według liberalnego hierarchy katechizmowy zapis jest „niefortunny”.

 

Jak przypomina portal Life Site News, ojciec James Martin zasugerował, że Franciszek celowo mianuje hierarchów przyjaznych homoseksualistom, właśnie takich jak  kardynał Tobin. O liberalnym hierarsze wspomina także w jednym ze swych listów arcybiskup Vigano.   

 

Tymczasem nauka Kościoła mówi o aktach homoseksualnych jako o jednym z 4 grzechów wołających o pomstę do Nieba. Pozostałe to morderstwo, uciskanie wdów i sierot oraz zwlekanie z zapłatą dla pracowników. W oparciu o Biblię Kościół głosi, że dopuszczający się tych czynów nie unikną Bożej kary.

 

Katechizm sprzeciwia się znieważaniu godności osób homoseksualnych, lecz potępia akty homoseksualne. Z kolei samą orientację określa mianem wewnętrznie nieuporządkowanej.

 

Wypowiedzi hierarchów takich jak kardynał Tobin niepokoją wiernych katolików. Jednak w tych trudnych czasach kryzysu dotykającego wielu ludzi Kościoła, pamiętajmy, że tego typu trudności działy się już wcześniej. Wystarczy wspomnieć kryzys ariański czy schizmę zachodnią. Za każdym razem jednak Kościół święty wychodził z nich obronną ręką. Wszak zgodnie z obietnicą Chrystusa Pana bramy piekielne go „nie przemogą”.

 

źródła: lifesitenews.com / komentarz pch24.pl

mjend

 


DATA: 2019-04-23 13:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

zgadzam się z Kardynałem, że sformułowanie "nieuporzadkowanie" w nowym katechiźmie jest niefortunne. Sodomia jest grzechem wołającym o pomstę do nieba a nie żadnym "nieuporządkowaniem".
6 miesięcy temu / Michał
 
Najbardziej oburzający jest fakt, że ktoś tak niefortunny jest kardynałem. Ośmiesza Kościół i relatywizuje grzech.
6 miesięcy temu / Michu.
 
Kard. Josephie Tobin Bog nie pozwoli z siebie szydzic. Precz z demoniczna ideologia gender, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa!
6 miesięcy temu / Slawomir Tomasz
 
Po raz kolejny jesteśmy świadkami RZECZY NIEBYWAŁEJ potwierdzającej TRAGIZM sytuacji w jakiej znalazł się Kościół Katolicki po II S.W. Ważny Hierarcha DYSTANSUJE SIĘ OD NAUCZANIA KOŚCIOŁA. Mówi o niefortunnym zapisie w katechiźmie - czyli tym podpisanym przez papieża J.P.II.i J. Ratzingera Kompendium. Jak wiemy nie jest to jedyny taki Głos. Warto wypomnieć różnym analitykom Eseju papieża Benedykta XVI dużą OTWARTOŚĆ i ZROZUMIENIE dla przyczyn wskazanych przez Papieża z OCZYWISTYM dla wszystkich nie będących pod lękiem utraty posady czy stanowiska POMINIĘCIEM PRAWDZIWYCH PRZYCZYN czyli ZABÓJCZYCH REFORM S.W.II. Poczynając od Novus Ordo, zmian w Katechiźmie i Kodeksie Prawa Kanonicznego, radosnego duszpasterstwa i promowanej otwartości na świat - rozwijania osobistych talentów przez księży niszczących swoje Kapłaństwo. Zatem widzimy ZGNIŁE OWOCE. I co ? Zarządcy Winnicy Pana się DYSTANSUJĄ od swego DZIEŁA? To NIE ONI je wytworzyli ?
6 miesięcy temu / iskierka
 
Krzyż horusa zawarty w stroju, to nie wygląda do końca na przypadek?
6 miesięcy temu / O
 
Czytam 'Tajemnice czasów ostatecznych' bł. Anny Katarzyny Emmerich i jest tam mowa, o tym że papież odnowionego na końcu dziejów Kościoła będzie "poważny i surowy". Mowa jest też o gruntownej czystce wśród duchowieństwa. Módlmy się do Pana, aby to nastąpiło jak najszybciej, abyśmy mieli takiego właśnie papieża, aby chwała Domu Bożego nie była obrażana i aby owce nie były zwodzone przez pasterzy, którzy sprzymierzyli się z wilkami masonami. I aby nasz papież Franciszek, póki ma jeszcze czas, usłyszał wezwanie prawdziwych sług Kościoła takich jak bł. Anna Katarzyna Emmerich, a nie powoływał się na postępowych pseudoteologów...
6 miesięcy temu / krisbac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.