DZIŚ JEST:   24   MAJA   2019 r.

NMP Wspomożycielki Wiernych
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
 
 
 
 

Narodowcy pielgrzymowali na Jasną Górę. Mocne kazanie przed obrazem Matki Bożej

Narodowcy pielgrzymowali na Jasną Górę. Mocne kazanie przed obrazem Matki Bożej
fot. Twitter @MWszechpolska

Młodzież Wszechpolska i środowiska narodowe wzięły udział w szóstej pielgrzymce na Jasną Górę. Podczas Mszy świętej, ks. Henryk Grządko mówił o niebezpieczeństwach współczesności i konieczności obrony tradycyjnych wartości. 

 

„Pod znakiem tęczowej flagi próbuje się okraść nas z wartości wewnętrznych, takich jak prawda, miłość, życie ludzkie, rodzina oparta na małżeństwie, moralność oparta na Ewangelii i dekalogu. W zamian proponuje się nie wiadomo co” - mówił ks. Henryk Grządko, który dla uczestników pielgrzymki odprawił Mszę św. w kaplicy Cudownego Obrazu. „Nie ma pozwolenia dla samowoli, bałwochwalstwa” - podkreślał kapłan. 

 

W kazaniu ks. Grządko podkreślił, że trzeba pamiętać o tym, że tolerancja nie jest najważniejszą wartością. „Ona oznacza to, że szanujemy każdego człowieka, ale nie ma zgody na zło (…). Słowa ‚nie pozwalam’ były już w Polsce powiedziane. My nie możemy pozwolić na zło, ani w nas, ani wokół nas. Gdybyśmy to zrobili, zło opanuje nas, osaczy i będziemy musieli się poddać” - mówił. Ks. Grządko zauważył również, że zadaniem środowisk narodowych jest obrona wartości. Dodał jednak, że nikt sam nie jest w stanie tego zrobić o własnych siłach, „dlatego potrzebujemy Boga”. 

 

Podczas spotkania Narodowców w Częstochowie, lider Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski zwracał uwagę na to, że celem pielgrzymki nie jest manifestacja poglądów, ale zawierzenie się Matce Bożej i oddanie czci Bogu. Podkreślał, że wizyta na Jasnej Górze nie powinna przerodzić się w pustą deklarację, ale konieczne jest, aby dzięki niej wykształcić konkretną postawę i opowiedzieć się za dobrem. 

 

„Każde świadectwo jest w dzisiejszych czasach bardzo istotne. Jezus Chrystus powiedział: nie chowajcie światła pod korcem. Nie chowajmy światła pod korcem – światło razi w oczy demoliberalne tak zwane elity, światło pokazuje brzydotę, światło pokazuje niedoskonałości, światło pokazuje zdemoralizowanie. Oskarżają nas, oskarżają katolików, oskarżają Kościół katolicki dlatego, że jest ich wyrzutem sumienia. A naszym celem, naszym obowiązkiem jako katolików, jest być ich wyrzutem sumienia; i również wyrzutem swojego sumienia, jeżeli my coś na nim mamy” - mówił prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski. 

 

Szef młodych Narodowców podkreślał, że aktualnie toczy się walka o to „jak będzie wyglądał człowiek nowoczesny”. Przebitkowski jest zdania, że „demoliberałowie chcieliby, żeby był czczym i pustym produktem konsumpcjonizmu”. Dodał przy tym, że środowiska narodowe widzą w człowieku coś więcej. „My w człowieku widzimy odbicie Boga. I naszym obowiązkiem jest to, żeby dawać świadectwo” - tłumaczył. 

 

 

 

Źródło: radiomaryja.pl, TV Trwam

WMa

 

 


DATA: 2019-03-31 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pani Magdaleno, nie da się pogodzić nacjonalizmu z najważniejszym przykazaniem pozostawionym przez Jezusa i piszę to nie tyle za Janem Pawłem II książka "Pamięć i tożsamość", ale z własnego doświadczenia, bo wiele lat temu, wkraczając w dorosłe życie, byłem szczerze zafascynowany najpierw patriotyzmem, a później nacjonalizmem. "Tak jak Ja was umiłowałem" i to jest najtrudniejsze, bo o ile przykazanie "miłuj bliźniego swego jak siebie samego" można przeinaczyć po swojemu, to z tym co powiedział Jezus nie ma już żadnej dyskusji. Przykro mi, ale taka jest prawda, tnie jak ostry nóż i współczuję, bo wiem jak ciężko ją przyjąć. Nie ma czegoś takiego jak "nacjonalizm chrześcijański" i niestety jest to mowa złego, który w mętnej wodzie pływa i ciągnie na dno zagubione dusze. Na tym upomnieniu muszę poprzestać, bo za dalszymi słowami, które miałbym tu napisać, czai się już moja pycha.
1 miesiąc temu / Marek
 
Panie Marku, byłam obecna na pielgrzymce - swoją drogą kolejny już raz. Nie wiem skąd Pan czerpie informacje na temat środowiska narodowego, ale z pewnością są one zmanipulowane i fałszywe. Środowisko Młodzieży Wszechpolskiej, to w dzisiejszych czasach ostoja normalności i katolicyzmu. Prymas Tysiąclecia, kardynał Stefan Wyszyński mówił: "Działajcie w duchu zdrowego nacjonalizmu. Nie szowinizmu, ale właśnie zdrowego nacjonalizmu, to jest umiłowania Narodu i służby jemu?. Nacjonalizm w Polsce był, jest i będzie nacjonalizmem chrześcijańskim. W dekalogu Wszechpolaka pierwszy punkt ma takie brzmienie: "Wszechpolak za najwyższe prawo uznaje prawo Boże". Swoją działalność opieramy na tych właśnie fundamentach. Zapraszam na Pielgrzymkę za rok - usłyszy Pan osobiście, zarówno w homilii, jak i przemówieniach przedstawicieli środowiska narodowego, jak i bezpośrednio od nas - polskich narodowców.
1 miesiąc temu / Magdalena
 
Dobrze, że zagubieni młodzi ludzie mają okazje do odnalezienia się, ale źle, że podstawiono im fałszywych proroków. Napisałbym, że cała nadzieja w Bogu, ale On daje wolność, więc skoro nacjonaliści się uparli na zło, tak samo jak zresztą ci z którymi walczą, to tak będzie jak zechcą, interwencji z niebios nie będzie. Przykra to sprawa, ale tak się działo i tak będzie, bo jak świat światem, żądza odwetu była w ludziach wielka. Nawet Św. Piotr rwał się do walki, ale on SŁUCHAŁ głosu Pana i na polecenie schował miecz - tak jest napisane. Młodzi teraz miecz wyciągają i nic dobrego z tego nie będzie.
1 miesiąc temu / Marek
 
Czekamy na pielgrzymkę Konfederatów na czele z p. Braunem do Gietrzwałdu - do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Objawienia w Gietrzwałdzie jako jedyne na ziemiach polskich zostały oficjalnie uznane przez władze kościelne.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Kochani.Nowusemtak wynika ze zdjęcia daleko nie zajedziecie.
1 miesiąc temu / reno
 
To dobrze, że zawierzają swoje działania Naszej Królowej, bo przy tak zmasowanym ataku naszych zagubionych i zwiedzionych braci, siły ludzkie będą niewystarczające..
1 miesiąc temu / Kefas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "67222"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.