DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Narodowcy pielgrzymowali na Jasną Górę. Mocne kazanie przed obrazem Matki Bożej

Narodowcy pielgrzymowali na Jasną Górę. Mocne kazanie przed obrazem Matki Bożej
fot. Twitter @MWszechpolska

Młodzież Wszechpolska i środowiska narodowe wzięły udział w szóstej pielgrzymce na Jasną Górę. Podczas Mszy świętej, ks. Henryk Grządko mówił o niebezpieczeństwach współczesności i konieczności obrony tradycyjnych wartości. 

 

„Pod znakiem tęczowej flagi próbuje się okraść nas z wartości wewnętrznych, takich jak prawda, miłość, życie ludzkie, rodzina oparta na małżeństwie, moralność oparta na Ewangelii i dekalogu. W zamian proponuje się nie wiadomo co” - mówił ks. Henryk Grządko, który dla uczestników pielgrzymki odprawił Mszę św. w kaplicy Cudownego Obrazu. „Nie ma pozwolenia dla samowoli, bałwochwalstwa” - podkreślał kapłan. 

 

W kazaniu ks. Grządko podkreślił, że trzeba pamiętać o tym, że tolerancja nie jest najważniejszą wartością. „Ona oznacza to, że szanujemy każdego człowieka, ale nie ma zgody na zło (…). Słowa ‚nie pozwalam’ były już w Polsce powiedziane. My nie możemy pozwolić na zło, ani w nas, ani wokół nas. Gdybyśmy to zrobili, zło opanuje nas, osaczy i będziemy musieli się poddać” - mówił. Ks. Grządko zauważył również, że zadaniem środowisk narodowych jest obrona wartości. Dodał jednak, że nikt sam nie jest w stanie tego zrobić o własnych siłach, „dlatego potrzebujemy Boga”. 

 

Podczas spotkania Narodowców w Częstochowie, lider Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski zwracał uwagę na to, że celem pielgrzymki nie jest manifestacja poglądów, ale zawierzenie się Matce Bożej i oddanie czci Bogu. Podkreślał, że wizyta na Jasnej Górze nie powinna przerodzić się w pustą deklarację, ale konieczne jest, aby dzięki niej wykształcić konkretną postawę i opowiedzieć się za dobrem. 

 

„Każde świadectwo jest w dzisiejszych czasach bardzo istotne. Jezus Chrystus powiedział: nie chowajcie światła pod korcem. Nie chowajmy światła pod korcem – światło razi w oczy demoliberalne tak zwane elity, światło pokazuje brzydotę, światło pokazuje niedoskonałości, światło pokazuje zdemoralizowanie. Oskarżają nas, oskarżają katolików, oskarżają Kościół katolicki dlatego, że jest ich wyrzutem sumienia. A naszym celem, naszym obowiązkiem jako katolików, jest być ich wyrzutem sumienia; i również wyrzutem swojego sumienia, jeżeli my coś na nim mamy” - mówił prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski. 

 

Szef młodych Narodowców podkreślał, że aktualnie toczy się walka o to „jak będzie wyglądał człowiek nowoczesny”. Przebitkowski jest zdania, że „demoliberałowie chcieliby, żeby był czczym i pustym produktem konsumpcjonizmu”. Dodał przy tym, że środowiska narodowe widzą w człowieku coś więcej. „My w człowieku widzimy odbicie Boga. I naszym obowiązkiem jest to, żeby dawać świadectwo” - tłumaczył. 

 

 

 

Źródło: radiomaryja.pl, TV Trwam

WMa

 

 


DATA: 2019-03-31 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pani Magdaleno, nie da się pogodzić nacjonalizmu z najważniejszym przykazaniem pozostawionym przez Jezusa i piszę to nie tyle za Janem Pawłem II książka "Pamięć i tożsamość", ale z własnego doświadczenia, bo wiele lat temu, wkraczając w dorosłe życie, byłem szczerze zafascynowany najpierw patriotyzmem, a później nacjonalizmem. "Tak jak Ja was umiłowałem" i to jest najtrudniejsze, bo o ile przykazanie "miłuj bliźniego swego jak siebie samego" można przeinaczyć po swojemu, to z tym co powiedział Jezus nie ma już żadnej dyskusji. Przykro mi, ale taka jest prawda, tnie jak ostry nóż i współczuję, bo wiem jak ciężko ją przyjąć. Nie ma czegoś takiego jak "nacjonalizm chrześcijański" i niestety jest to mowa złego, który w mętnej wodzie pływa i ciągnie na dno zagubione dusze. Na tym upomnieniu muszę poprzestać, bo za dalszymi słowami, które miałbym tu napisać, czai się już moja pycha.
8 miesięcy temu / Marek
 
Panie Marku, byłam obecna na pielgrzymce - swoją drogą kolejny już raz. Nie wiem skąd Pan czerpie informacje na temat środowiska narodowego, ale z pewnością są one zmanipulowane i fałszywe. Środowisko Młodzieży Wszechpolskiej, to w dzisiejszych czasach ostoja normalności i katolicyzmu. Prymas Tysiąclecia, kardynał Stefan Wyszyński mówił: "Działajcie w duchu zdrowego nacjonalizmu. Nie szowinizmu, ale właśnie zdrowego nacjonalizmu, to jest umiłowania Narodu i służby jemu?. Nacjonalizm w Polsce był, jest i będzie nacjonalizmem chrześcijańskim. W dekalogu Wszechpolaka pierwszy punkt ma takie brzmienie: "Wszechpolak za najwyższe prawo uznaje prawo Boże". Swoją działalność opieramy na tych właśnie fundamentach. Zapraszam na Pielgrzymkę za rok - usłyszy Pan osobiście, zarówno w homilii, jak i przemówieniach przedstawicieli środowiska narodowego, jak i bezpośrednio od nas - polskich narodowców.
8 miesięcy temu / Magdalena
 
Dobrze, że zagubieni młodzi ludzie mają okazje do odnalezienia się, ale źle, że podstawiono im fałszywych proroków. Napisałbym, że cała nadzieja w Bogu, ale On daje wolność, więc skoro nacjonaliści się uparli na zło, tak samo jak zresztą ci z którymi walczą, to tak będzie jak zechcą, interwencji z niebios nie będzie. Przykra to sprawa, ale tak się działo i tak będzie, bo jak świat światem, żądza odwetu była w ludziach wielka. Nawet Św. Piotr rwał się do walki, ale on SŁUCHAŁ głosu Pana i na polecenie schował miecz - tak jest napisane. Młodzi teraz miecz wyciągają i nic dobrego z tego nie będzie.
8 miesięcy temu / Marek
 
Czekamy na pielgrzymkę Konfederatów na czele z p. Braunem do Gietrzwałdu - do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Objawienia w Gietrzwałdzie jako jedyne na ziemiach polskich zostały oficjalnie uznane przez władze kościelne.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Kochani.Nowusemtak wynika ze zdjęcia daleko nie zajedziecie.
8 miesięcy temu / reno
 
To dobrze, że zawierzają swoje działania Naszej Królowej, bo przy tak zmasowanym ataku naszych zagubionych i zwiedzionych braci, siły ludzkie będą niewystarczające..
8 miesięcy temu / Kefas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.