DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Najnowszy pomysł „postępowego” jezuity. O. James Martin wzywa do głoszenia kazań przez kobiety

Najnowszy pomysł „postępowego” jezuity. O. James Martin wzywa do głoszenia kazań przez kobiety
Fot. Reuters / Forum

Jezuita ojciec James Martin skrytykował brak dopuszczenia kobiet do głoszenia kazań. Stwierdził, że doświadczenie wykształconych i znających życie duchowe kobiet ubogaciłyby Kościół podczas Mszy Świętej. To kolejne trudne do pogodzenia z Tradycją katolicką twierdzenie amerykańskiego zakonnika.

 

 „Tylko pomyśl. Kobiety z doktoratami z teologii. Katolickie siostry (zakonne) z dekadami doświadczenia. Kobiety-kierownicy duchowi. Autorzy. Matki. Lekarki. Urzędniczki. Nauczycielki. Babcie. Kobiety pracujące z biednymi i marginalizowane. I tak dalej. Kościół potrzebuje ich głosów na Mszy” – napisał James Martin na „Twitterze”.

 


 

Kontrowersyjny duchowny podlinkował do fragmentu artykułu opublikowanego w magazynie America autorstwa Jean Molesky-Poz, wykładowcy Santa Clara University. Autorka tekstu określiła zakaz głoszenia przez kobiety homilii i „refleksji po zakończeniu homilii” w jednej z parafii w Północnej Kalifornii mianem cofnięcia zegara.

 

Jak przypomina portal Life Site News, o. James Martin, pełniący funkcję watykańskiego konsultanta do spraw komunikacji przez kilka lat starał się znormalizować homoseksualizm i transgenderyzm w Kościele. Wyraził m. in. nadzieję na zgodę na całowanie się przez homoseksualistów podczas przekazywania sobie znaku pokoju. Wspierał umożliwianie uczniom transpłciowym dostępu do toalet płci przeciwnej, a także odprawił Mszę „dumy” przed jedną z największych demonstracji LGBT na świecie.    

 

Ponadto warto zauważyć, że o.James Martin otrzymał nagrodę „Bridge Building Award” („Nagroda za Budowanie Mostu”) od organizacji „New Ways Ministry” w 2016 roku. Zasłynął także z książki książki „Budując most” opublikowanej 2017 roku. Nakłania w niej – jakże by inaczej – do złagodzenia stosunku Kościoła do mniejszości seksualnych.  

 

Słowa ojca Jamesa Martina są niemożliwe do pogodzenia z nauką Kościoła. Wszak już Pismo Święte potępia homoseksualizm. Jak pisał święty Paweł w liście do Koryntian „Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego”. [1 Kor 9-11].

 

Źródła: lifesitenews.com / Twitter / Biblia Tysiąclecia / pch24.pl

mjend

 


DATA: 2019-07-23 13:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale przecież już czytają lekcje i śpiewają z ambony. A księża im dziękują za przygotowanie liturgii sic!,więc głoszenie kazań to naturalna konsekwencja. Protestantyzacja postępuje.
11 miesięcy temu / marco
 
Jezuici - obok Dominikanów kroczą na cele "postępu" w Kościele. Zanadto uczeni...
11 miesięcy temu / Zbigniew
 
Kopernik? ...kobieta!..jak w filmie Seksmisja, z tym wyjatkiem, ze to nie bawi juz to jest straszne!!
11 miesięcy temu / Alessandra
 
cyt"Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego"-określono tu pewna grupę ,pasuje jak ulał
11 miesięcy temu / chichot
 
Kto niby miałby o. Martina wyrzucić, skoro generał jego zakonu sam nie jest pewien Chrystusowej nauki, która z przyczyn obiektywnych nie została nagrana na dyktafon?! Jak mądrze powiedział pewien rumuński Żyd: głowa psuje się od góry.
11 miesięcy temu / Marcin
 
Tobten od katolikow LGBT najlepszy przyjaciel biskupa Rzymu?
11 miesięcy temu / Trep
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.