DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Na ratunek Kościołowi. „Polonia Christiana” już w sprzedaży!

Na ratunek Kościołowi. „Polonia Christiana” już w sprzedaży!

Najnowszy numer najlepszego magazynu dla katolików „Polonia Christiana” stanowi odpowiedź na najistotniejsze pytanie, które zadają sobie katolicy: co mogę zrobić, aby ratować Kościół.

 

O tym, że Kościół będzie miał wielu wrogów było wiadomo od początku jego istnienia. Zapowiedział to Ten, który jest „Drogą, Prawdą i Życiem”. Wściekłe hordy owładnięte antykatolickim szałem uderzają w Piotrową Nawę z nadzieją na jej wywrócenie.

 

Niestety w wielu wypadkach istnieje konieczność podjęcia działań na rzecz Mistycznego Ciała Chrystusa ochrony przed wrogami działającymi wewnątrz. O bolesnym przejawie tego bolesnego doświadczenia można przeczytać w rozmowie z księdzem doktorem habilitowanym Andrzejem Kobylińskim „Pedofilia – tragedia ofiar, Kościoła i społeczeństwa”. – Wielką przestrogę dla ogólnoświatowej wspólnoty katolickiej stanowi dramatyczny przykład Kościoła w Irlandii, gdzie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat z powodu dramatu pedofilii i innych skandali seksualnych księży katolickich, zostały zamknięte wszystkie diecezjalne seminaria duchowne – ostrzega duchowny.

 

Na możliwe kierunki działań jakie powinni podejmować katolicy, aby umacniać Kościół wskazuje w najnowszym numerze „Polonia Christiana” zachwycony naszym krajem John-Henry Westen. – Polska musi zachować wiarę i trzymać się jej najmocniej, jak potrafi, gdyż teraz stała się szczególnym celem szatana. Jeśli porzucicie wiarę, jak zrobiła to Kanada, jak zrobiła to Irlandia, spadniecie z samego szczytu na samo dno – mówi redaktor naczelny portalu Life Site News. Konkretną odpowiedź na to jak zachować się w dobie kryzysu Kościoła daje także Łukasz Karpiel. Jaka to metoda? Odpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze dwumiesięcznika!

 

Poczesne miejsce w numerze zajmują również tematy związane z rocznicą 500-lecia luterańskiej herezji. Autorzy przypominają, że protestancka rewolucja nie tylko zapoczątkowała rozłam wśród chrześcijan, ale położyła również fundamenty pod kolejne tragiczne w skutkach wydarzenia, jak rewolucja francuska, marksizm oraz jego następstwo w postaci rewolucji bolszewickiej.

 

„Rewolucyjna propaganda posiada pewną właściwość […] zawsze usiłuje przedstawić jako wielkie dobrodziejstwo i sukces to, co w rzeczywistości stanowi powód katastrof i źródło utrapień dla całych społeczności ludzkich” – przekonuje w swoim artykule Piotr Doerre, punktując zarazem sposób w jaki przekazywana jest historia luteranizmu.

 

Ponadto w numerze znajdą Państwo wiele innych fascynujących artykułów, między innymi o współczesnych kajdanach, które sami sobie zakładamy w imię postępu i wygody - karty kredytowe, a z nimi coraz częstrze transakcje bezgotówkowe. „Postęp i wygoda? Być może. Ale za jaką cenę?” - pyta Jakub Majewski. Krzysztof Gędłek natomiast stawia bardzo śmiałą tezę, twierdząc, że wszyscy jeszcze zatęsknimy za Janem Szyszko – według publicysty „najbardziej wolnościowo nastawionym ministrem w rządzie PiS”.

 

W numerze nie zabraknie także felietonów naszych znakomitych autorów, w tym Andrzeja Pilipiuka i Roberto Di Matteiego oraz tekstów przypominających nasze wielkie dziedzictwo katolickie – Grzegorz Kucharczyk „Matka odrzucona, Matka ukoronowana”, jak i stricte polskie – Jacek Kowalski „Modlitwa Rzeczypospolitej srebrem zapisana”.

 

Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” od czwartku 9 listopada 2017 roku kupić można w dobrych kioskach i salonach prasowych, a także – po obniżonej cenie – w formie ebooka, za pośrednictwem serwisu ePCh24.pl.

 

Zwolenników tradycyjnego, drukowanego wydania zapraszamy do zamawiania najnowszego numeru pisma na stronach Księgarni Polonia Christiana lub też do zaprenumerowania go dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, co można uczynić pod linkiem pch24.pl/pismo,prenumerata.  

 

 


DATA: 2017-11-09 08:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "55976"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.