DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Na prośbę bp. Schneidera papież doprecyzował kontrowersyjne stwierdzenie

Na prośbę bp. Schneidera papież doprecyzował kontrowersyjne stwierdzenie

Papież wykazał się względem nas wielką wspaniałomyślnością. Na spotkanie z grupą 10 biskupów z Kazachstanu i Azji Centralnej poświęcił 2 godziny. Jestem mu za to bardzo wdzięczny – powiedział bp Atanasius Schneider, dzieląc się wrażeniami po zakończonej już wizycie ad limina apostolorum w wywiadzie dla portalu Life Site News.

 

Pomocniczy biskup Astany powiedział, że sam Papież zachęcał biskupów do szczerej, a nawet krytycznej rozmowy. Rozmawiano o takich sprawach jak Komunia dla osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach, czy dla protestantów z małżeństw mieszanych, a także o szerzeniu się homoseksualizmu w Kościele.

 

Bp Schneider poprosił Franciszka o doprecyzowanie kontrowersyjnego fragmentu z niedawnej deklaracji o braterstwie, podpisanej w Abu Zabi przez Papieża i wielkiego imama Al-Azhar. Stwierdza się w niej między innymi, że „Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci, rasy i języków”. Biskupa z Kazachstanu, kraju o większości muzułmańskiej, interesowało, jak rozumieć stwierdzenie, że Bóg chce różnorodności religii.

 

Odpowiedź Papieża była bardzo jasna: Bóg przyzwala na różnorodność religii. Franciszek przyznał również, że zestawienie w jednym zdaniu różnorodności religii z różnorodnością płci może prowadzić do błędnych interpretacji, bo jest oczywiste, że różnorodności płci Bóg chciał w sposób pozytywny, a nie na zasadzie przyzwolenia. Mając to na względzie Papież upoważnił biskupów z Azji Centralnej, by to jego doprecyzowanie podali do wiadomości publicznej.

 

 

KAI

luk


DATA: 2019-03-08 14:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stwierdzasz że w 1965 było TYLKO 3 Kardynałów, którzy jednoznacznie powiedzieli nie dla "frywolnej tfurczości". Wykazałeś w ten sposób, że kryzys w Kościele zaczął się grubo przed 1965r. Wszak ci autorzy "frywolnej tfurczości" nie przeteleportowali się nagle na Ziemię, lecz od lat "dojrzewali" właśnie tu. Na Ziemi. W strukturach Kościoła Katolickiego. To dowodzi błędnej argumentacji tych osób którzy uważają, że przed SW2 wszystko było OK.
8 miesięcy temu / @ Andrzej BR
 
To konsekwencja tego, że w 1965 było tylko 3 Kardynałów, którzy jednoznacznie powiedzieli nie dla "frywolnej tfurczości", więc grzech nienazwany i nienapiętnowany Rośnie i rośnie i rośnie . . .
8 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Ciekawe jest, że na przeszło 2000 biskupów, wątpliwości miał tylko Biskup z byłej radzieckiej Azji Środkowej.
8 miesięcy temu / Ryś
 
"Czto napisano pierom, nie wyrubisz i toporom". Nie wyrąbiesz toporem tego, co zapisano piórem. Przysłowie rosyjskie.
8 miesięcy temu / Rys
 
@ Andrzej BR: Czasami ultima ratio może pozostawać tylko delikatna ironia... Ja nie widzę w niej nic niestosownego!
8 miesięcy temu / Karol
 
Czy ironia jest w ogóle do przyjęcia w tak poważnym gremium?! Nie znam ani jednego miejsca w Ewangelii, ani nawet w St.Testamencie, gdzie byłaby ironia, czy nawet jakiś żart użyty w jakiejkolwiek formie i sytuacji! Po prostu powaga Urzędu i poruszanych spraw, wyklucza tak przyziemną formę komunikowania.Np. ks.Prz 26 18-19 określa jednoznacznie rolę, jaką spełnia, tak naprawdę, żart w życiu ludzkim. To na pewno nie jest mowa Tak Tak Nie Nie!
8 miesięcy temu / Andrzej BR
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.