DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

„Na kolanach wielbię Cię”, chyba że akurat są ŚDM w Panamie [FOTO]

„Na kolanach wielbię Cię”, chyba że akurat są ŚDM w Panamie [FOTO]

„O mój Jezu w Hostii skryty, Na kolanach wielbię Cię…”. Niestety, słowa tej znanej pieśni nie zawsze znajdują pokrycie w rzeczywistości. Znamy bowiem tak wiele, boleśnie raniących katolickie serca, przykładów braku czci dla Najświętszego Sakramentu. Obrazy, które przecież znamy z naszych świątyń, kiedy Komunia Święta udzielana jest „do ręki”, czy odbywających się dziwacznych pseudotanecznych podrygów przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem na długo pozostają przed oczyma… Podobnie z pewnością jest z fotografią wykonaną podczas Światowych Dni Młodzieży w Pananamie.

  

Widzimy na niej kapłana trzymającego monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Ksiądz czyni to pobożnie i zgodnie z obowiązującymi regułami. Monstrancję dotyka poprzez specjalny welon. Z godną pochwały postawą duchownego kontrastuje zachowanie młodej dziewczyny, która nie dość, że uczestniczy w adoracji w stroju pasującym raczej do wakacji na plaży niż do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, to jeszcze postanowiła... dotknąć monstrancji. Ponadto na drugim planie fotografii widzymy grupę osób. Dominującą pozycją w obliczu realnie obecnego w Najświętszym Sakramencie Syna Bożego nie jest jednak klęczenie, a... siedzenie.

 

Dlatego z pewnością warto przypomnieć kilka z opublikowanych na naszym portalu materiałów dotyczących czci jaka powinna otaczać Najświętszy Sakrament:

 

6 rzeczy, o których zbyt często zapominamy przed Najświętszym Sakramentem

 

Wiara w Realną Obecność z roku na rok jest coraz słabsza. Coraz więcej ludzi (w tym nawet zadeklarowanych katolików) ma bardzo słabą albo wręcz zerową świadomość eucharystyczną. A przecież w tym chlebie jest Zmartwychwstały Chrystus!

Upadek czci dla Najświętszego Sakramentu – przejaw kryzysu cywilizacji

Sposób obchodzenia się z Najświętszym Sakramentem także budzi uzasadnione oburzenie. Niekiedy, zwłaszcza przy okazji masowych Mszach świętych odprawianych na zewnątrz, jest przechowywany w plastikowych kubkach albo rozdawany ponad głowami wiernych, bez zachowania elementarnej ostrożności. Coraz bardziej podczas celebry ograniczany jest czas na dziękczynienie po Komunii.

 

Św. Franciszek o Najświętszym Sakramencie

 

Niech więc wszyscy szafarze tych najświętszych posług, zwłaszcza ci, którzy to czynią nieodpowiedzialnie, zastanowią się, jak liche są kielichy, korporały i obrusy, które służą do ofiary Ciała i Krwi Pana naszego.

Cześć dla Najświętszego Sakramentu nie może mieć granic!

Każdy człowiek, nawet nie mając fachowego wykształcenia teologicznego, wie i czuje w sercu, że postawa klęcząca jest godniejsza niż stojąca, tak samo jak stojąca mocniej niż siedząca wyraża szacunek. Język gestów znany jest nie tylko z Kościoła. Uczniowie wstają, gdy do sali wchodzi nauczyciel. Podobna etykieta obowiązuje w sądach.

 

JA KATOLIK: „Interkomunia” i inne dziwactwa. Kto w Kościele szanuje jeszcze Najświętszy Sakrament?

 

 

 

 

luk


DATA: 2019-02-08 11:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po przeczytaniu komentarzy rozumiem skąd wzięło się przysłowie: klęczy pod figurą a diabła ma za skórą.
4 godziny temu / ech
 
Do pytanie: Udowodnię ci twoje kolejne błędy; Mój nick to adres e-mailowy, tam oczywiście musi być małpa, ale nie powinno jej być przed adresem, a ty małpę uparcie wstawiałeś przed, porównując mnie pogardliwie ze zwierzęciem. I dalej, piszesz chcąc okazać mi jeszcze większą pogardę że: "jestem beznadziejnym przypadkiem zatwardziałości w grzechu i żadna ewangelizacja mi nie pomoże ". Czy tak do kogoś powiedział Pan Jezus? Czy Bóg odebrał komuś nadzieję na nawrócenie? Ty to zrobiłeś, a piszesz że ewangelizujesz. Szydzisz sobie z ewangelizacji! Po raz kolejny pokazuję ci że kłamiesz. To nie jest ewangelizowanie! Kto kłamie /a kilka razy skłamałeś w twoich komentarzach/, ten jest po stronie szatana, który jest ojcem kłamstwa. Tutaj udowodniłem ci po raz kolejny, że zasiewasz kąkol. Ja na twoim miejscu biłbym się w piersi na kolanach, przed ukrzyżowanym Zbawicielem. Jeśli ty tego nie zrobisz to ja to zrobię za ciebie, prosząc o wiarę, nadzieję i miłość dla ciebie. Amen.
6 dni temu / [email protected]
 
Do pytanie: Szyderco! Twoje "perły" które faktycznie są kąkolem to twoje wypociny w tych komentarzach, w których wszystko odwracasz, bo nie masz dobrej woli, ale próbujesz zastawiać pułapki, lecz Pan Bóg zna twoje intencje. Rzeczywiście stawiasz siebie na równi z Bogiem i to nie tylko dla tego ze przyjmujesz Go na stojąco / po partnersku/. Wiele się masz, na równi z Bogiem! Dowód? Jak śmiesz wytykać ludziom klękającym do Komunii Świętej że są w grzechu, lub skąd wiesz że są w grzechu? Doprawdy, czy ty uważasz się za Boga który zna stan duszy? Uparcie robisz to wobec tych pokornych. Szydzisz sobie z nich i ze mnie. Gdybyś wierzył w Boga wiedziałbyś że On czyta te komentarze i wie o tobie wszystko. Nie ma w tobie bojaźni Bożej i innych darów Ducha Świętego! Lękaj się Piekła! Mówi ci to ten który Adoruje Boga w Trójcy Świętej w Najświętszym Sakramencie. Pamiętaj, że do póki się nie nawrócisz, pokój do ciebie nie powróci. Króluj nam Chryste!
6 dni temu / [email protected]
 
@[email protected] Na temat PRZYCZYN tego twojego bełkotu nie będę się wypowiadał, bo nie jestem lekarzem: "Ty mnie naprawdę nienawidzisz, a dowodem na to jest to, że przed moim nickiem wstawiasz jeszcze /małpę/ okazując mi w ten sposób swoją pogardę". Każdy normalny człowiek który korzysta z internetu wie bowiem że tzw. "małpa" pełni funkcję adresowania wpisu, a nie okazywania nienawiści. Zresztą, podwójnie siebie tym bełkotem ośmieszyłeś, bo w nicku którego cały czas używasz SAM wstawiasz w środku właśnie "małpę". Czyli idąc twoim tokiem "rozumowania", czyżbyś chciał wszystkim pokazać że masz "małpę" w sobie? Dalszego ciągu twych nowych oszczerstw nie komentuję. Widocznie jesteś beznadziejnym przypadkiem zatwardziałości w grzechu i żadna ewangelizacja ci nie pomoże.
6 dni temu / pytanie
 
@ry.cz.2. Czyli potwierdziłeś jak zatwardziale powtarzasz oszczerstwo: "wcześniej byłeś adwersarzem" postawy klęczącej. Upominałem i nadal upominam błądzących, tzn. tych którzy WBREW TEMU co napisałem rzucali, a jeden nadal rzuca oszczerstwa wobec mnie. Nie potrafisz wytrwać bez oszczerstwa więcej niż kilka dni? Moja perła brzmiała "z Panem Bogiem", lecz skoro nazywasz ją kąkolem, to uświadomiłeś mi jedną rzecz, za co ci... dziękuję. Popełniłem bowiem grzech rzucenia tej perły na podeptanie, BŁĘDNIE ufając w twą dobrą przemianę. PRZEPRASZAM że w ostatnim wpisie tak bardzo się pomyliłem. Jak widzisz, POTWIERDZAM SWÓJ BŁĄD, a więc NIE UWAŻAM SIĘ ZA NIEOMYLNEGO. Dziękuję za odpowiedź na pytanie o ostatnie czasy, wykazałeś nią że nie odróżniasz wiedzy od subiektywnych opinii. KTÓREGO swojego grzechu rzekomo bronię?
6 dni temu / pytanie
 
@ry. cz.1. Prosiłem o braterskie upomnienie oparte na tym co napisałem, a nie na FAŁSZYWYCH INTERPRETACJACH mych wpisów. Jako grzesznik którym (jak każdy) jestem, to oczywiste że nie mógłbym PORÓWNYWAĆ SIEBIE z Panem Jezusem, tzn. zrównywać się z Nim! Czyli kłamiesz pisząc że to robię. Ja staram się NAŚLADOWAĆ Pana Jezusa, zgodnie z Jego poleceniem Łk9,23. Twój zarzut "czujesz w sobie nieomylność" to belka w oku, bo to samo można napisać o tobie. Nigdy nie szarpałem i nie szarpię tych którzy przyjmują Komunię Świętą ZA TO że przyjmują Ją na klęcząco. Wyjaśniałem to dużo wcześniej i powtórzę TO SAMO jeszcze inaczej: szarpię tych którzy przyjmują Komunię Świętą w stanie upartego tkwienia w ciężkim grzechu. Bo nawet jeśli tacy przyjmują Ją na klęcząco, to ta postawa nie umniejsza ich świętokradztwa. W odróżnieniu od tych szarpanych którzy nie popełniają świętokradztwa jeśli przyjmują Komunię bez grzechu ciężkiego, nawet jeśli przyjmują Ją na stojąco.
6 dni temu / pytanie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.