DZIŚ JEST:   31   MARCA   2020 r.

Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
 
 
 
 

Na Gibraltarze zabijać narodzonych nie wolno - jednak wkrótce może to ulec zmianie

Na Gibraltarze zabijać narodzonych nie wolno - jednak wkrótce może to ulec zmianie
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

19 marca mieszkańcy Gibraltaru zagłosują w referendum aborcyjnym. Obecnie w tym brytyjskim terytorium zależnym aborcja jest zakazana. Pojawiają się jednak dążenia do zmiany prawa na tej zdominowanej przez katolików ziemi.

 

W czerwcu 2019 roku tamtejszy parlament przegłosował zgodę na zmiany w konserwatywnym prawie aborcyjnym. Jednak wskutek petycji podpisanej przez 6000 obywateli przystał na zorganizowanie w tej kwestii referendum. Obecnie aborcja na Giblaratrze jest nielegalna i grozić za nią może dożywocie. Jeśli uczestnicy referendum uchwalą zmiany, to aborcja do 12. tygodnia ciąży stanie się legalna w przypadku zagrożenia psychicznego lub umysłowego zdrowia kobiety. Z kolei w razie „nieprawidłowości” płodu, jego zabicie stanie się dozwolone nawet w późniejszym okresie ciąży.

 

Presja na zmianę obecnego konserwatywnego prawa aborcyjnego nasiliła się po decyzji brytyjskiego parlamentu z 2019 roku, narzucające Irlandii Północnej zmiany w prawie aborcyjnym. Gibraltar cieszy się samorządnością, jednak niektórzy twierdzą, że Wielka Brytania może narzucić mu prawo aborcyjne. Ponad 72 procent mieszkańców Gibraltartu to katolicy.

 

W obronę prawa do życia zaangażował się brytyjski lord David Alton. Podczas zgromadzenia obrońców życia 6 lutego podkreślił on, że nauka uczy, iż życie zaczyna się w momencie poczęcia. Polityk dodał, że wiedza posunęła się znacząco naprzód, odkąd w 1967 roku Wielka Brytania zalegalizowała aborcję. Zdaniem lorda Altona Wielka Brytania nie ma prawa do narzucania zmian w prawie aborcyjnym.  

 

Dziś Gibraltar będzie potrzebował odwagi i siły Herkulesa, aby opierać się dążeniom do barbaryzacji swych usług medycznych poprzez pozwolenie na niszczenie dzieci w łonach matek – powiedział.

 

Źródło: cruxnow.com

mjend


DATA: 2020-02-11 08:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.