DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

MSZ odpowiada na bezczelną ideologiczną ingerencję obcych ambasadorów w polskie sprawy

MSZ odpowiada na bezczelną ideologiczną ingerencję obcych ambasadorów w polskie sprawy
Fotograf: Andrzej Hulimka Archiwum: Forum

Przypominamy, że zgodnie z Konstytucją RP małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Stwierdzenie tego faktu (także w uchwałach władz samorządowych) nie jest dyskryminacją – jest wyrazem szacunku dla obowiązującego prawa i dla wartości, które wyznają Polacy” – napisał na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.


Wpis podsekretarza stanu w MSZ to odpowiedź na skandaliczny list grupy zagranicznych dyplomatów pracujących w Polsce, którzy postanowili pośrednio wmieszać się w sprawy naszego państwa i wyrazić ideologiczny manifest poparcia dla postulatów ideologów LGBT.


„Chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami” – napisali ambasadorzy i inni przedstawiciele.


„Szacunek dla tych fundamentalnych praw, zawartych w zobowiązaniach OBWE oraz obowiązkach i standardach Rady Europy i Unii Europejskiej, jako wspólnot praw i wartości, zobowiązuje rządy do ochrony wszystkich swoich obywateli przed przemocą i dyskryminacją oraz do zapewnienia im równych szans. Aby to umożliwić, a w szczególności aby bronić społeczności wymagających ochrony przed słownymi i fizycznymi atakami oraz mową nienawiści, musimy wspólnie pracować na rzecz niedyskryminacji, tolerancji i wzajemnej akceptacji. Dotyczy to szczególnie sfer takich jak edukacja, zdrowie, kwestie społeczne, obywatelstwo, administracja publiczna oraz uzyskiwanie oficjalnych dokumentów. Wyrażamy uznanie dla ciężkiej pracy społeczności LGBTI i innych społeczności w Polsce i na całym świecie, jak również dla pracy wszystkich ludzi, których celem jest zapewnienie przestrzegania praw osób LGBTI oraz innych osób stojących przed podobnymi wyzwaniami, a także zapobieganie dyskryminacji, w szczególności tej motywowanej orientacją seksualną czy tożsamością płciową. Prawa człowieka są uniwersalne i wszyscy, w tym osoby LGBTI, mają prawo w pełni z nich korzystać. Jest to kwestia, którą wszyscy powinni wspierać” – twierdzą dyplomaci.


Na owe słowa zareagował wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.


„Polskie prawo w równym stopniu chroni wszystkich ludzi: nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym ani gospodarczym – z jakiejkolwiek przyczyny. W pełni zgadzamy się z tym przesłaniem dzisiejszego listu ambasadorów akredytowanych w Warszawie” – napisał podsekretarz stanu w MSZ.

 


„Pozytywnie oceniamy też fakt, że w opublikowanym dziś liście nie powtórzono rozpowszechnianych w ostatnim czasie #fakenews nt. rzekomych stref wolnych od LGBT. Debata publiczna powinna opierać się na faktach, nie na fałszywych narracjach kreowanych przez media i aktywistów” – zauważył.


„Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Konstytucją RP małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Stwierdzenie tego faktu (także w uchwałach władz samorządowych) nie jest dyskryminacją – jest wyrazem szacunku dla obowiązującego prawa i dla wartości, które wyznają Polacy” – dodał.

 


Warto przypomnieć, że ów list otwarty to tekst ambasadorów Albanii, Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Danii, Dominikany, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Islandii, Izraela, Japonii, Kanady, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Macedonii Północnej, Malty, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, Republiki Południowej Afryki, San Marino, Serbii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Włoch, a także Przedstawiciela Generalnego Rządu Flandrii i Delegata Generalnego Rządów Walonii-Brukseli oraz reprezentantów Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Polsce, Dyrektora Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, Dyrektor Biura Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji oraz Sekretarza Generalnego Wspólnoty Demokracji. Sporządzanie niniejszego listu koordynowała Ambasada Królestwa Belgii w Polsce.


Niestety dyplomaci piszący, że „Uznajemy przyrodzoną i niezbywalną godność każdej jednostki, zgodnie z treścią Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka” nie wystąpili przeciwko krwawemu polskiemu „kompromisowi aborcyjnemu”, który – w przeciwieństwie do braku przywilejów dla homoseksualistów – rzeczywiście narusza ludzką godność, gdyż w świetle prawa umożliwia mordowanie dzieci.

 

 

Źródło: Twitter / pl.usembassy.gov / wp.pl
MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-30 10:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

50 ambasadorów do odesłania! Nie możemy sobie pozwalać na wchodzenie na głowę! Co czy ten nasz MSZ nie umie trzasnąć pięścią w stół i bronić naszych interesów w sposób stanowczy??
26 dni temu / Anaja
 
Moje komentarze i tak nie są akceptowane przez jakiegoś "moderatora" - wszak mamy wolność słowa.. Ja natomiast wszystkim tym za przeproszeniem ambasadorom, zadałbym pytanie; czy to, że co minutę co minutę !! na ziemi nie "na świecie" umiera jeden człowiek z głodu lub z pragnienia, że mniej więcej co minutę znika hektar lasów na ziemi a wraz z nim, ogromne ilości gatunków zwierząt i roślin nie mobilizują tych "ambasadorów" do protestu a mobilizuje ich jakaś Mosbacher...wokół "demonów seksu" chmmm.. Pozdrawiam moderatora też. yGLI22
26 dni temu / Ygli22
 
wszyscy podpisanie powinni zostać wezwani do MSZ celem wytłumaczenia się i przekazania naszego stanowiska w sprawie. OBURZAJĄCE
27 dni temu / makii
 
Cienki ten podsekretarz. Zamiast wywalić z miejsca tych pseudo dyplomatów z Polski to dyplomatołów. na czele z jude USA. Ta już dawno powinna wrócić do kraju.
27 dni temu / Korsarz
 
Każde dziecko ma biologiczną matkę i ojca. Zgodnie z prawem naturalnym zatem potrzebuje i ma prawo do posiadania matki i ojca, a taką trójkę nazywa się rodziną a mamę i tatę małżeństwem. Ale zanim PIS będzie używać takich argumentacji, niech PIS uzna, że zanim dziecko będzie miało prawo do rodziców obojga płci, to wcześniej ma prawo do życia. Bez tego wszystkiego pozostałe jest nie do obronienia.
27 dni temu / Grzegorz
 
Bardzo słaba odpowiedź. Powinna być znacznie krótsza i wskazująca niedopuszczalność takiej ingerencji w sprawy wewnętrzne suwerennego państwa.
27 dni temu / easyrider
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.