DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Można było uratować 877 dzieci. Tyle ofiar aborcji kosztowała bezczynność polityków

Można było uratować 877 dzieci. Tyle ofiar aborcji kosztowała bezczynność polityków
źródło: zycieirodzina.pl

Od chwili złożenia obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję”, eliminującego tzw. aborcyjną przesłankę eugeniczną, w Polsce w wyniku aborcji życie straciło 877 dzieci. Możne je było ocalić, ale politycy zwlekają z pracami. Każdego dnia liczba zabitych nienarodzonych rośnie.

 

- Skutkiem blokowania projektu jest śmierć trojga dzieci dziennie. To krwawe żniwo tych zaniechań. Od złożenia tego projektu 877 dzieci zostało brutalnie zabitych –  powiedziała Kaja Godek z Fundacji Życia i Rodzina. Jak przypomniała, pod obywatelskim projektem podpisało się ponad 800 tys. osób. Ich głos jest lekceważony.

 

Wpływ na taką postawę polityków mają m.in. mity dotyczące ochrony życia w Polsce i błędne przekonanie, że Polska, w porównaniu do większości krajów świata, bardzo dobrze chroniła życie nienarodzonych dzieci. Tymczasem, jak ocenił Instytut Ordo Iuris, Polska niewystarczająco chroni życie nienarodzonych dzieci.

 

Wedle Międzynarodowej Klasyfikacji Ochrony Życia, Polska znajduje się na 127. miejscu. Tylko 69 państw posiada przepisy mniej chroniące życie w tym względzie, niż nasz kraj. Natomiast w 59 państwach obowiązuje prawo zapewniające pełną ochronę ludzkiego życia.

 

Wśród mitów, którymi uzasadnia się pozostawienie tzw. kompromisu aborcyjnego pojawia się teza o efekcie wahadła. - Okazuje się, że w państwach, gdzie w ostatnich kilkudziesięciu latach zwiększono ochronę życia, te efekt nie zaistniał. „Efekt wahadła” służy za mit politykom, którzy chcą wyjść z twarzą z dyskusji, gdy nie mogą obronić swych poglądów oraz jako straszak przed wprowadzeniem do porządku prawnego pełnej prawnej ochrony życia” – zauważyła Anna Świerzewska, przedstawicielka Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris.

 

Tymczasem Polacy są za życiem, co pokazały Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku odbyły się one w 170 miastach i zgromadziły ok. 400 tys. osób.

 

Źródło: Ordo Iuris

MA


DATA: 2018-09-21 16:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wiem o co walczę, a skoro nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie, nie wiesz przeciwko Komu walczysz.
ponad 1 rok temu / do hmm
 
oceniasz informację? wiedz o co walczysz
ponad 1 rok temu / hmm
 
W czym jesteś lepsza że niby bardziej zasługujesz na życie?
ponad 1 rok temu / do hmm
 
thanks for not aborting me-google
ponad 1 rok temu / hmm
 
Ku chwale Boga i ojczyzny NIE dla aborcji
ponad 1 rok temu / Patriota
 
Gdzie są rodzice dziadkowie tych winowajców?Są wzorem młodego pokolenia?? Każdy ma być wzorem odpowiedzialny za życie ludzkie. Gdzie wartości wyniesione z domu? Gdzie były rządy PO+N+ PSL, SLD przeciez mieli całe lata do rozwiązania tych spraw? Wytypujmy Nergala, Pali-kota, Biedronia, Grodzką(Bęgowskiego),Senyszyn, Środę, burm. Wadowic, Niesiołowski też otwar ty niech rozwiązą ten problem bo już byli/są w polityce od wielu lat.
ponad 1 rok temu / Bednarz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.