DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Mosbacher: problem restytucji mienia bezspadkowego wróci

Mosbacher: problem restytucji mienia bezspadkowego wróci
Fot. J. Szydłowski / Forum

- Prawdę mówiąc, mam świadomość, że ten temat na pewno nie zniknie. Być może nigdy, a na pewno do czasu, aż Polska zdecyduje, jak do niego podejść – mówiła ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

 

Oprócz restytucji żydowskiego mienia bezspadkowego, tematami poruszonymi w rozmowie z Marcinem Makowskim były kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym Polski, wizytą Donalda Trumpa czy budową stałych baz amerykańskich nad Wisłą.

 

Dla Georgette Mosbacher oczywiste jest, że Polacy zapłacą za stałe bazy wojsk amerykańskich nad Wisłą. – Oczywiście, że tak, bo bazy są w Polsce, więc nie da się usprawiedliwić przed amerykańskim podatnikiem opłacania czegoś, co znajdzie się w innym państwie na stałe. Mosbacher dodatkowo zaznaczyła, że Polacy w kwestiach polityki zagranicznej będą musieli wybierać – kształtuje się bowiem nowa dynamika z USA, Rosją i Chinami jako wiodącymi światowymi potęgami. Wyraźnie zaznaczyła, że póki co Donald Trump nie ma w planach ustanowienia stałego dowództwa dywizji w Polsce, jednak sytuacja zmierza właśnie w tym kierunku.

 

W kwestii bezpieczeństwa energetycznego, ambasador USA pokreśliła rosnącą potęgę amerykańskiego rynku LNG. - USA zaczęły mieć możliwość konkurowania na globalnym rynku z Katarem i Rosją – nie ma wątpliwości Mosbacher. Zaznaczyła także, że dla Ameryki nie ma znaczenia od kogo Polska kupuje gaz…z wyjątkiem Moskwy, która „używa gazu jako broni politycznej”.

 

Odnosząc się do aktywnego włączenia amerykańskiej ambasady w promocję środowisk LGBT, amerykańska ambasador podkreśliła, że musi spełniać swoje obowiązki. – W pierwszej kolejności muszę zadbać o bezpieczeństwo rodaków w Polsce, a potem o wartości, a jedną z nich jest są brak dyskryminacji i wiara w to, że ludzie są równi (…) oczywiście mam świadomość, że moim obowiązkiem jest również bycie wrażliwą na wartości państwa-gospodarza, które nieco różnią się od naszych. Kwestie LGBT są tematem wrażliwym w Polsce, bo jesteście państwem katolickim, i to rozumiem - mówiła. - Reprezentuję w Polsce Donalda Trumpa, a on wyraził się jasno w kwestii wsparcia dla społeczności LGBT – zaznaczyła.

 

W Stanach Zjednoczonych na jesieni, wraz z obligatoryjnym raportem Departamentu Stanu, wrócą kwestie związane z roszczeniami środowisk żydowskich w sprawie pozostawionego po II wojnie światowej mienia bezspadkowego. Zdaniem Mosbacher, dopóki Polska nie rozwiąże tegi problemu, ten temat nie zniknie. - Być może nigdy, a na pewno do czasu, aż Polska nie zdecyduje, jak do niego podejść – podkreśliła. Na stwierdzenie, że przecież polski rząd wyraźnie opowiedział się przeciwko restytucji, amerykańska ambasador odpowiedziała: „jak widać, nie jest to rozwiązanie satysfakcjonujące, skoro problem cały czas wraca”. - I będzie wracać, aż coś się z tym nie zrobi – kontynuowała. – Naprawdę liczę na to, że Polska i społeczność żydowska w USA znajdą wspólne rozwiązanie.

 

Źródło: „Do Rzeczy”

PR  

 

Zobacz także: „Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi, zanim nic nie powie”

 


DATA: 2019-07-29 13:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Lila Co jeśli Żydzi nie chcą się "dogadać", tylko chcą naszych majątków? Co jeśli pod względem prawnym żadne reparacje nam się już nie należą i może nam łaskawie wskażesz, które to "sądy międzynarodowe" miałyby rozstrzygać spór i na jakiej podstawie prawnej oraz niby kto miałby egzekwować te wyroki? A przede wszystkim: czemu mamy "oddawać" im cokolwiek, co im się NIE NALEŻY?! Jedyne "proste działanie" to zakomunikowanie środowiskom żydowskim przez władze, poparte uchwaleniem odpowiedniego prawa, że realizacji ich roszczeń nie będzie. Tyle. No ale do tego trzeba mieć rząd kierujący się polskim interesem, a nie pisowskich lokajów. Masz może jeszcze jakieś inne podobnie "genialne" proste działania na rozwiązanie bolączek ludzkości jak problem głodu, wojny, trzęsienia ziemi czy powodzie? {}
ponad 1 rok temu / zgred
 
No jak zaplacimy,zrobi sie Palestyna 2 to wtedy bedzie lzej na twj zgnilej do cna duszy ,którą trzymają demony rzadzy i klamstwa.
ponad 1 rok temu / Niki
 
TO NIEJEST ZADNA RESTYTUCJA MIENIA TO JESST ORDYNARNE ZLODZIEJSTWO NIE ISTNIEJACE NA SWIECIE!!!
ponad 1 rok temu / anto
 
Problem ten będzie wracał i aby go zlikwidować jest możliwe proste działanie które przy proniemieckim rządzie nie będzie możliwe do zrealizowania.Sprawa jest prosta jak drut do dogadania z żydami.WYSTĘPUJEMY O ROSZCZENIA REPARACJI WOJENNYCH OD NIEMIEC .DOGADUJEMY SIĘ Z ŻYDAMI ŻE PRZED SĄDAMI MIĘDZYNARODOWYMI REPREZENTUJĄ POLSKĘ PRAWNICY ŻYDOWSCY ZA CO ODDAJEMY IM 20 PROC. WYWALCZONEJ KASY.Nadmieniam że żaden obywatel Izraela nie zginął w Polsce w podczas drugiej Wojny Światowej -zginęli w Polsce obywatele Polski pochodzenia żydowskiego .TAK NALEŻY Z ŻYDAMI ROZMAWIAĆ
ponad 1 rok temu / Lila
 
Dlaczego wole PIS. 80% forumowiczów katolickich na tym forum popiera Konfederację. A tam pan Liroy, bardzo, wulgarny. Jedyne z czym może się kojarzyć to marihuana. Pan Mikke 3 żony, kilkoro dzieci, śmieszny, ale też kontrowersyjny. Mój idol, kiedy miałem ze 20 lat. A wszystkim blisko do Rosji. Jak Rosja to też Iran. Jak Iran to też Korea Północna, Kuba , Wenezuela, komuna itd. A wszystko to fałszywe doktryny i bożki.
ponad 1 rok temu / Second
 
Pani ambasador może sobie mówić, a my róbmy swoje. To nie jest problem Polski tylko administracji amerykańskiej i ich relacji z diasporą żydowską w USA. Moim zdaniem, Polska powinna się wycofać z Deklaracji z Terezina z roku 2009 - podpisanej przez Polskę rękoma pana ministra Władysława Bartoszewskiego - a wtedy nikt nie będzie się mógł na nią powoływać, wysuwając jakiekolwiek żądania majątkowe Żydów wobec Polski. Niemcy są adresatem tych żądań, oni to wszystko sprokurowali dając posłuch zbrodniczej ideologii, zakończonej ludobójstwem i grabieżą majątku Żydów - i nie tylko Żydów.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.