DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2018 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Mordowanie nienarodzonych jak biznes. Kliniki aborcyjne wspiera holenderskie państwo

Mordowanie nienarodzonych jak biznes. Kliniki aborcyjne wspiera holenderskie państwo
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Na holenderskim profilu pro-life Mars voor het Leven/ Schreeuw om Leven (Marsz dla życia/Krzyk za życiem) na Facebooku opublikowana została wysokość subwencji, jakie kliniki aborcyjne otrzymują w tym kraju od rządu holenderskiego za procedury związane z przerywaniem ciąży.

 

Oto cennik:

 

1) 103,31 euro za konsultację, po której nastąpiło przerwanie ciąży;

2) 463,26 euro za zabieg w pierwszym trymestrze;

3) 586,06 euro za zabieg w pierwszym trymestrze z dużą dawką środków znieczulających lub znieczuleniem ogólnym;

4) 525,34 euro za zabieg w pierwszym trymestrze z prostaglandyną;

5) 648,13 euro za zabieg w pierwszym trymestrze zarówno z dużą dawką środków znieczulających, jak i znieczuleniem ogólnym, oraz prostaglandyną;

6) 698,38 euro za zabieg w drugim trymestrze;

7) 821,18 euro za zabieg w drugim trymestrze z dużą dawką środków znieczulających lub znieczuleniem ogólnym;

8) 760,46 euro za zabieg w drugim trymestrze z prostaglandyna;

9) 883,25 euro za zabieg w drugim trymestrze zarówno z dużą dawką środków znieczulających, jak i znieczuleniem ogólnym, oraz prostaglandyną.

 

Obrońcy życia podkreślają, że dotacja rządowa przewidziana jest nawet za pierwszą konsultację, ale pod warunkiem, że po niej nastąpi aborcja. Natomiast żadne środki nie są wypłacane za rozmowy, w których matkom proponowano by inne rozwiązania niż zabicie swojego dziecka. Dlatego kliniki aborcyjne nie informują przychodzących do nich kobiet o istniejących możliwościach pomocy i wsparcia dla nich i dla ich dzieci - każde odstąpienie kobiety od decyzji o aborcji jest dla nich czystą stratą finansową.

 

Zadanie informacyjne przejmują na siebie holenderscy działacze pro-life, którzy stają przed wejściami do klinik aborcyjnych i próbują nawiązać rozmowę z wchodzącymi do nich kobietami, zachęcając je do wyboru życia oraz informując o możliwościach otrzymania wsparcia finansowego i materialnego w razie urodzenia dziecka. Jeśli uda się odwieść jakąś kobietę od decyzji o aborcji, zapewniają opiekuna, który utrzymuje z nią regularny kontakt. Działania te są oczywiście ograniczone posiadanymi zasobami personalnymi i finansowymi.

 

Holenderskie organizacje pro-life organizują też marsze dla życia (ostatni odbył się w Hadze 9 grudnia i zgromadził imponującą liczbę kilkunastu tysięcy ludzi z całej Holandii) oraz akcje modlitewne i edukacyjne. Wnioskują też o to, aby zadanie informowania o konsekwencjach aborcji, spoczywające na klinikach aborcyjnych, zostało przeniesione na inne, niezależne podmioty. Kliniki te z oczywistych przyczyn nie informują bowiem o prawdziwych skutkach aborcji.

 

W Holandii dokonuje się 31 tysięcy aborcji rocznie. Przerwanie ciąży jest dopuszczalne po konsultacji z lekarzem do 24 tygodnia.

 

dom

Źródło: Mars voor het Leven/ Schreeuw om Leven


DATA: 2017-12-29 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście że borykałyby się ze sporymi trudnościami, wystarczy popatrzeć na największą fabrykę śmierci jaką jest Planned Parenthood. Mają dosłownie wszystko, wyrobioną "markę", lobbystów, polityków, poparcie wewnątrz kościoła (generalnie powinienem napisać z wielkiej litery, ale chyba wicie rozumicie)... No ale właśnie, wystarczyło odebrać państwowe dotacje i już przestało być różowo. Upadłość im niestety nie grozi, ale to pokazuje, że ten "biznes" nie ma nawet zbytniego uzasadnienia ekonomicznego. Ile miliardów dostawali przez lata? Powstaje pytanie czy w ogóle mówilibyśmy o PP gdyby nie pompowane tam pieniądze. Jestem w zasadzie pewny, że nie. To tylko pokazuje, że politycy stoją za aborcją wprost, nie tylko pośrednio. Każdy polityk "pro death", każdy lobbysta i "filantrop" jest odpowiedzialny za każdą aborcję dokonaną na terenie jego kraju. Do tego cały zastęp milczących przyzwalający na mordowanie. Biada.
5 miesięcy temu / incuss
 
Błędem jest nazywanie tej zbrodniczej działalności "biznesem". Biznes to zwykle działanie, w której podmiot podejmuje wszelkie kroki i koszty na WŁASNE ryzyko i własny koszt. Coraz częściej natykam się na informacje, że przemysł aborcyjny jest sowicie dotowany przez państwo. Dlaczego państwa w tym uczestniczą, to już całkiem inne pytanie. (Nie chcą mieć więcej obywateli???). W takim wypadku trudno jest mówić o jakimkolwiek biznesie. Gdyby naprawdę chodziło o "wolny wybór", kobieta dostawałaby bon, którym mogłaby opłacić bądź aborcję (brr!, ale mówimy o wyborze), bądź specjalistów np. psychologów czy lekarzy, którzy pomogliby jej przejść przez trudną ciążę. Jeśli Państwo płaci wyłącznie za aborcje, skutek będzie tylko jeden. Wszystko wskazuje na to, że wszystkie te "biznesy" przestałyby istnieć, bądź borykałyby się ze sporymi trudnościami, gdyby odciąć je od państwowej gotówki i może właśnie o to powinny walczyć ruchy "pro life".
5 miesięcy temu / Reselka
 
@ nie Za Gościem Niedzielnym: Z uzyskanych w ten sposób danych wynika, że w 2012 r. dokonano 1207 zabiegów przerywania ciąży z powodu choroby lub upośledzenia dziecka nienarodzonego, zaś w roku 2013 liczba ta wyniosła 1306. W roku 2012 Skarb Państwa wydał na dokonywanie aborcji 1.626.006 zł (1.347,15 zł na jeden zabieg przerwania ciąży), a w roku 2013 1.764.581 zł (1.351,13 zł na jedną aborcję).
5 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
Myślę, że państwo polskie płaci za legalne aborcje w naszych szpitalach. Wie ktoś może ile?
5 miesięcy temu / nie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.