DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Modlitwa i post w intencji nawrócenia Holandii. Wyjątkowa akcja polskich katolików na Wielki Post

Modlitwa i post w intencji nawrócenia Holandii. Wyjątkowa akcja polskich katolików na Wielki Post
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Królestwo Niderlandów w ostatnich dekadach stało się istnym centrum nieobyczajnej światowej rewolucji. Niestety również tamtejszy Kościół przeżywa trudne dni. Dlatego też strona Adoptuj kościół w Holandii uruchamia akcję: „W Wielkim Poście będę się modlić i pościć o nawrócenie Holandii”.

 

Na stronie wydarzenia organizatorzy modlitewnej i postnej krucjaty przypominają etapy odchodzenia Holandii od prawdziwych wartości. To bowiem tam uznano aborcję za „prawo człowieka”, homoseksualiści bardzo wcześnie uzyskali przywileje, narkotyki stały się legalnymi używkami, a eutanazja odpowiedzią na liczne problemy.

 

Reformatorskie (po 50 latach już chyba całkiem dobrze widać, jak ta reforma stopniowo ujawniała swoje heretyckie oblicze) prądy w Kościele katolickim, które zaczęły się ujawniać jeszcze przed Soborem Watykańskim II i które de facto podważały katolicką naukę o sakramentach i Kościele (w okresie Soboru nazywano tę grupę Sojuszem reńskim), później wystąpiły przeciwko nauczaniu Pawła VI i Jana Pawła II w obronie życia, a dziś, będąc formalnie w Kościele, głoszą już doktrynę i moralność jawnie niechrześcijańską, również wyszły z obszaru doliny i ujścia Renu. Skutki są dziś widoczne dla każdego: zmodernizowany w ten sposób katolicyzm wymiera: wierni odchodzą, powołań kapłańskich i zakonnych nie ma, puste kościoły i klasztory są sprzedawane na cele świeckie lub oddawane przedstawicielom innych wyznań i wspólnot religijnych. Wielu dzisiaj z bólem powie, że Holandia jest kolebką i głównym eksporterem cywilizacji śmierci” – czytamy na wydarzeniu.

 

Organizatorzy zauważają jednak, że w Holandii – kraju o niezwykle bogatym i starym dziedzictwie cywilizacyjnym i religijnym – nie brakuje walczących z rewolucją katolików, a nawet protestantów. Wierzący „próbują przeciwstawiać się lobby aborcyjnemu, eutanazyjnemu, homoseksualnemu, islamistycznemu, organizując pokojowe demonstracje w obronie życia i konkretną pomoc dla kobiet decydujących się urodzić dziecko, przypominając o prawie do wolności sumienia i słowa (dzisiaj de facto zupełnie zakwestionowanym), protestując przeciwko decyzjom władz kościelnych o zamykaniu i sprzedawaniu kolejnych kościołów, nierzadko podejmowanych z naprawdę niejasnych i wątpliwych powodów”.

 

„Chrześcijanin ma tylko jeden naprawdę skuteczny oręż w walce duchowej, a jest nim modlitwa, post i jałmużna” – czytamy na stronie „W Wielkim Poście będę się modlić i pościć o nawrócenie Holandii”. Organizatorzy wydarzenia apelują o modlitwę, post i jałmużnę w intencji tego kraju i narodu.

 

Aby dołączyć do inicjatywy i dowiedzieć się więcej należy kliknąć TUTAJ: www.facebook.com/events/360350731361771/

 

 

MWł

 

 


DATA: 2019-02-13 15:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Holandii od 2017 roku zaczyna działać prężnie FSSPX kupili perłę architektury kościół pw. św. Wilibrorda w historycznym centrum Utrechtu. Tam się gromadźcie bo posoborowa hierarchia w KK w Holandii już od dawna nie jest katolicka.
9 miesięcy temu / Aguirre
 
Belkę we własnym oku zobaczcie, Polacy, zanim ruszycie na pomoc Holandii... Przede wszystkim wszystkie posty, modlitwy i jamużny trzeba ofiarować na nasz kraj ojczysty, dopiero potem za resztę świata.
9 miesięcy temu / kid
 
Ja tu mieszkam w Holandij , Stasznie sie dzieje nie ma wiary strach mnie ogarnia Co dalej z tym mlodym pokoleniem .Byla msza sw: gdzie piekny kosciul zamkniety pod imienin Sw: Rity msza sie odprawiala przy zamknietych drzwiach pod golym niebem ,na skrzynkach od piwa lezaly deski dlugie i to sluzyly do siedzenia wiernychi stol zwykly sluzyljako oltarz dla ksiedza i pozostalych duchownych, ja przezylam straszne ta msze , Co nigdy nigdy nie zapomne
9 miesięcy temu / Bozena
 
Pomysł dobry, ale przypomina mi to powiedzenie: "Wiódł ślepy kulawego". Za Holandię zawsze warto się modlić, ale zacznijmy od siebie, bo odnoszę wrażenie, że u nas jest większa degrengolada w KK niż w Holandii, a Polacy tracą wiarę najszybciej ze wszystkich narodów Europy...
9 miesięcy temu / karol
 
Pamiętajmy, że Holandia to nie tylko wiatraki, narkotyki i tulipany. To także kraj dotknięty plagą promiskwityzmu i innych grzechów sodomskich. Modlitwa daje jednak nadzieję na opanowanie się najbardziej zatwardziałych dewiantów i bałbochwalców. To właśnie w Niderlandach w XVI wieku doszło do ostatniego w Europie ruchu ikonoklastów.
9 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Módlmy się i pośćmy w intencji nawrócenia Polski. Módlmy się i pośćmy za biskupów i kapłanów w Polsce. Módlmy się w intencji polskich rodzin, młodzieży i polskich polityków. Módlmy się bo ,,smród szatana" już czuć w naszej Ojczyźnie.................................... Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
9 miesięcy temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.