DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Modlitewny szturm pomógł! Najstarsza „klinika” aborcyjna w Anglii została zamknięta

Modlitewny szturm pomógł! Najstarsza „klinika” aborcyjna w Anglii została zamknięta
fot. flickr.com

Po trzydziestu latach nieustannych modlitw najstarsza „klinika” aborcyjna w Wielkiej Brytanii została zamknięta. Obrońcy życia w Anglii świętują to wydarzenie jako cud, gdyż o zamknięciu aborcyjnej Calthorpe Clinic, która znajduje się w dzielnicy Edgbaston w Birmingham, poinformowano 12 grudnia, czyli w święto Matki Bożej z Guadalupe – patronki nienarodzonych.

 

Jak podkreśla Isabel Vaughan-Spruce, kierowniczka organizacji 40 Days for Life, znaczące jest także to, że Centrum w rzeczywistości zostało zamknięte 31 grudnia, a więc „pierwszym dniem wolnym od aborcji był 1 stycznia, uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi”.

 

Vaughan-Spruce stwierdziła, że „jest to niesamowita wiadomość, niosąca nadzieję dla wszystkich, którzy są zaangażowani w ruch obrony życia, a w szczególności dla tych katolików, którzy uznają rolę Najświętszej Panny w zmiażdżeniu szatana”.

 

Calthorpe Clinic otwarto w 1969 roku, dwa lata po przegłosowaniu ustawy aborcyjnej przez Parlament Brytyjski. W klinice zamordowano ok. ćwierć miliona nienarodzonych dzieci. W ciągu minionych dwóch dekad o „klinice” stało się głośno także w związku z różnymi skandalami. Jednym z przykładów jest przypadek 21-letniej kobiety, która była bliska śmierci, gdy w trakcie aborcji aborcjonista Andrew Gbinigie uszkodził jej wewnętrzne organy. Konieczna była pięciogodzinna operacja, by ocalić jej życie. To nie jedyny taki przypadek. W sumie 35 kobiet stwierdziło, że „ucierpiały z rąk aborcjonisty”.

 

„Pomiędzy marcem 2018 r. a lutym 2019 r. doszło do 18 incydentów, w których pacjentki musiały być przewiezione z tego miejsca do szpitala. Ochotnicy modlący się na zewnątrz wyjawili, że nierzadko widziało się dwie lub trzy karetki ustawione przed budynkiem”.

 

Obrońcy życia odbywali stałe czuwania modlitewne przed „kliniką”, odprawiono też przed nią egzorcyzmy mniejsze. Bywały przypadki odstąpienia od zamiaru dokonania aborcji dzięki czuwaniu „pro-liferów”. Patryk, obrońca życia modlący się przed „kliniką”, który jako pierwszy otrzymał wiadomość o jej zamknięciu, szybko uświadomił sobie znaczenie daty 12 grudnia. Sam urodził się w uroczystość św. Juana Diego, któremu objawiła się Matka Boża z Guadalupe.

 

 

Źródło: ChurchMilitant.com

jjf

 

 


DATA: 2020-01-07 09:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Super
10 miesięcy temu / Pola
 
W Anglii sie modlili o te CUDOWNA decyzje, a byla to goraca modlitwa wielu serc. A w Polsce, spogladaja na slupki jak im rosna tylko ze bez modlitwy.
10 miesięcy temu / Jara
 
Cudownie! jaka moc modlitwy! Nie ustawajny w obronie życia nienarodzonych dzieci!
10 miesięcy temu / Nick
 
Deo gratias!
10 miesięcy temu / Zwycięstwo prz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.