DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Mocne słowa brazylijskiego biskupa: Pachamama w Watykanie to „demoniczne świętokradztwo”

Mocne słowa brazylijskiego biskupa: Pachamama w Watykanie to „demoniczne świętokradztwo”
fot. YouTube / Padre Rodrigo Maria

Biskup José Luis Azcona Hermoso z Brazylii w mocnych słowach skomentował ceremonię otwarcia synodu amazońskiego odbywającą się w ogrodach watykańskich. Jego zdaniem oddawanie pokłonu figurce Pachamamy jest „demonicznym świętokradztwem”. Posługujący od 32 lat w diecezji Marajó biskup emeryt już wcześniej krytykował dokument roboczy synodu jako odstający od realiów regionu.

 

Słowa duchownego padły podczas kazania w katedrze w Belem (Brazylia). Biskup podkreślił różnicę pomiędzy tubylczą reprezentacją bogini Pachamamy a Matką Bożą. „Pachamama nie jest i nigdy nie będzie Matką Bożą. Mówić o tej figurce jako reprezentacji Maryi to kłamstwo. [Ona] Nie jest panią Amazonii, bo jedyną Panią Amazonii jest Maryja z Nazaretu. Nie twórzmy synkretycznych mieszanek; jest to przecież niemożliwe, gdyż Maryja jest Królową Nieba i Ziemi” – podkreślał.

 

„Matka Ziemia nigdy nie powinna być czczona, ponieważ wszystko – w tym ziemia – podlega pod władanie Chrystusa. To nieprawda, że istnieją jakieś duchy równe mocą z Matką Bożą” – dodał.

 

Zdaniem kapłana, oddawanie czci figurce reprezentującej Pachamamę (co oficjalnie potwierdził papież) jest wyrazem świętokradztwa. „Inwokacja do figurki, przed którą nawet niektórzy duchowni oddawali pokłon (nie będę wymieniał do jakiego zgromadzenia należeli) jest wezwaniem mitycznych sił, Matki Ziemi, którą proszą o pomyślność i oddają dziękczynienie. Jest to skandaliczne demoniczne świętokradztwo, szczególnie dla maluczkich, który nie są w stanie tego rozeznać”.

 

Pochodzący z Hiszpanii hierarcha podkreślił, że niemożliwa jest ewangelizacja bez odpowiedniego rozeznania co jest owocem Ducha Świętego, a co pochodzi od szatana czy jest wytworem umysłu człowieka. Przypomniał, że jeszcze na długo przed synodem, przedstawiciele uznanej przez Konferencję Episkopatu Brazylii organizacji REPAM, jednego z głównych inicjatorów synodu brali udział w rytuałach rdzennych plemion Amazonii.

 

Podczas synodu została przegłosowana propozycja stworzenia specjalnego rytu Mszy Świętej dla Amazonii. Biskup Ascona przestrzegał przed włączaniem rytuałów tubylczych ludów Amazonii do liturgii oraz wyraził żal, że Instrumentum laboris nie zawierało żadnych ostrzeżeń przed duchowymi zagrożeniami wynikającymi z pogańskich wierzeń. „Nigdzie nie ma wymienionych demonów i ich nikczemnego wpływu na ludzi i kultury. Tak samo jak nie ma wymienionego tryumfu Chrystusa nad Złym”. Biskup emeryt dodał, że Kościół znajduje się na skraju schizmy.

 

José Luis Azcona Hermoso posługuje od 32 lat w diecezji Marajó – jednej z wysp w delcie Amazonii. Już w sierpniu krytykował dokument roboczy synodu amazońskiego jako odstający od realiów regionu.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

    


DATA: 2019-10-29 13:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
41
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dla matematyk-św. Pius X Encyklika "Pascendi dominici gregis" O zasadach modernistów Roz.Modernizm jest zbiorem wszystkich herezji... modernizm nie polega na luźnych teoriach nie złączonych ze sobą, lecz stanowi jedną niepodzielną całość, tak, iż jeśli jedno przyjmiesz, reszta konsekwentnie nastąpić musi. ...Teraz, obejmując niejako jednym rzutem oka cały ten system, czyż zadziwimy kogokolwiek, jeśli ich zasady nazwiemy zbiorem wszelkich herezji. Gdyby ktoś zadał sobie trud zebrania wszystkich błędnych twierdzeń, wymierzonych przeciw wierze, i wyciśnięcie z nich niejako soków i krwi ? zapewne nie mogły tego dokładniej uczynić, niż moderniści. Owszem oni dalej jeszcze poszli: nie tylko religii katolickiej grożą ruiną, lecz, jak to już zaznaczyliśmy, grożą ruiną wszelkiej religii...Dan w Rzymie u św. Piotra, dnia 8 września 1907 r.Te 50 lat pokazało, że to już nie jest zwykły zbiór lecz ściek kloaczny ludzkiej myśli karmionej Pychą.
10 miesięcy temu / AndrzejBR
 
@DNA, nie ma takiej możliwości. Kto miałby papieża usunąć i jak? Siłą? Sam raczej nie ustąpi. Prawowiernym katolickim duchownym pozostaje głośno i aktywnie sprzeciwiać się wprowadzaniu w życie jego pomysłów, co zapewne będzie się wiązało z sankacjami, albo ogłosić go wprost heretykiem, co będzie równoznaczne ze schizmą.
10 miesięcy temu / Wernyhora
 
Z tego co wiem kardynałowie mają możliwość usunięcia papieża, który popełnia takie kardynalne błędy. A podobno kocha Maryję. Ja w to nie wierzę.
10 miesięcy temu / DNA
 
@Wierny - ,,Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody". A oto modlitwa zaproponowana przez biskupa Rzymu Bergoglio na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny Październik 2019: ,, Boże Ojcze, Twój Jednorodzony Syn,Jezus Chrystus,po zmartwychwstaniu powierzył swoim uczniom misję: ?Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody? ... Widzisz różnicę? Nie tak brzmiały słowa Jezusa. To dlaczego o.o. Paulini prawie od miesiąca na zakończenie Apelu Jasnogórskiego odmawiają z wiernymi modlitwę, która jest inna od tej ewangelicznej. Paweł apostoł, tak nauczał; ?Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy ? niech będzie przeklęty!? Ga 1 Należałoby zadać sobie pytanie: dlaczego biskup Rzymu zmienił słowa Jezusa? Jaką one czynią różnicę w swej treści? Przysłowia mądrością narodu. Oto jedno z nich: ,,diabeł tkwi w szczegółach".
10 miesięcy temu / Airam
 
@Wierny - ,,Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody". A oto modlitwa zaproponowana przez biskupa Rzymu Bergoglio na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny Październik 2019: ,, Boże Ojcze, Twój Jednorodzony Syn,Jezus Chrystus,po zmartwychwstaniu powierzył swoim uczniom misję: ?Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody? ... Widzisz różnicę? Nie tak brzmiały słowa Jezusa. To dlaczego o.o. Paulini prawie od miesiąca na zakończenie Apelu Jasnogórskiego odmawiają z wiernymi modlitwę, która jest inna od tej ewangelicznej. Paweł apostoł, tak nauczał; ?Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy ? niech będzie przeklęty!? Ga 1 Należałoby zadać sobie pytanie: dlaczego biskup Rzymu zmienił słowa Jezusa? Jaką one czynią różnicę ? Przysłowia mądrością narodu. Oto jedno z nich: ,,diabeł tkwi w szczegółach".
10 miesięcy temu / Airam
 
Kto kocha Najświętszą Maryję ten nie będzie czcił Pachamamy.Zgadzam się z tym księdzem.
10 miesięcy temu / Jjj
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.