Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2018 r.

XXIII Niedziela zwykła
Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Misterium nieprawości. Poruszająca refleksja Ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier


Wykład Ks. prof. dr hab. Franciszka Longchamps de Berier „Misterium nieprawości”, wygłoszony w Krakowie podczas konferencji naukowej „Ludobójstwo na kresach południowo-wschodnich 1943-44: aspekt eklezjalny i teologiczny”. (25.06.2018).


DATA: 2018-07-05 11:25:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Bardzo pouczajacy wyklad. Ale "Walter Kasper - wybitny teolog" - ze co, prosze?
4 miesiące temu / Ar
 
Czemu ta refleksja jest poruszająca? Bo o złu, jego realności, sposobach jego oddziaływania, wypływie się w Kościele nie mówi. Ks. Prof., choć na początku mówi o niebezpieczeństwie samego spoglądania w stronę zła, sam się niestety "fascynuje" misterium nieprawości, misterium, które niszczy przecież człowieka. Poza tym, to Wolter i jemu podobni, i ich współcześni wyznawcy twierdzą, że człowiek jest dobry. Niestety Ojcowie Kościoła i święci definiują to jasno: człowiek sam z siebie "wyprodukuje" tylko zło, dopiero Boża Łaska jest źródłem dobra w nim. Tylko i wyłącznie. Ks. Prof. tego nie wie? Po za tym, jak jest cel tego zła? Precyzyjnie ks. Profesorze, precyzyjnie i do końca trzeba rzec, że to "wciągnięcie" w krąg zła oznacza ociągnięcie dusz o Pana Boga, oznacza skazywanie ich na potępienie! Ta tajemnica nieprawości, to stała i ciągła walka szatana z Panem Bogiem, i w tym my, ludzie, mocni tylko Bożą Łaską płynącą ze Zmartwychwstania. Przecież św. Paweł o tym pisze
4 miesiące temu / Golden
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 81 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.