Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   16   LUTY   2019 r.

Św. Daniela i towarzyszy
św. Faustyna z Brescii
 
 
 
 

Misterium nieprawości. Poruszająca refleksja Ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier


Wykład Ks. prof. dr hab. Franciszka Longchamps de Berier „Misterium nieprawości”, wygłoszony w Krakowie podczas konferencji naukowej „Ludobójstwo na kresach południowo-wschodnich 1943-44: aspekt eklezjalny i teologiczny”. (25.06.2018).


DATA: 2018-07-05 11:25:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Bardzo pouczajacy wyklad. Ale "Walter Kasper - wybitny teolog" - ze co, prosze?
7 miesięcy temu / Ar
 
Czemu ta refleksja jest poruszająca? Bo o złu, jego realności, sposobach jego oddziaływania, wypływie się w Kościele nie mówi. Ks. Prof., choć na początku mówi o niebezpieczeństwie samego spoglądania w stronę zła, sam się niestety "fascynuje" misterium nieprawości, misterium, które niszczy przecież człowieka. Poza tym, to Wolter i jemu podobni, i ich współcześni wyznawcy twierdzą, że człowiek jest dobry. Niestety Ojcowie Kościoła i święci definiują to jasno: człowiek sam z siebie "wyprodukuje" tylko zło, dopiero Boża Łaska jest źródłem dobra w nim. Tylko i wyłącznie. Ks. Prof. tego nie wie? Po za tym, jak jest cel tego zła? Precyzyjnie ks. Profesorze, precyzyjnie i do końca trzeba rzec, że to "wciągnięcie" w krąg zła oznacza ociągnięcie dusz o Pana Boga, oznacza skazywanie ich na potępienie! Ta tajemnica nieprawości, to stała i ciągła walka szatana z Panem Bogiem, i w tym my, ludzie, mocni tylko Bożą Łaską płynącą ze Zmartwychwstania. Przecież św. Paweł o tym pisze
7 miesięcy temu / Golden
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 88 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.