DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Minneapolis: jest postulat zastąpienia policji komunistyczno-muzułmańskimi patrolami

Minneapolis: jest postulat zastąpienia policji komunistyczno-muzułmańskimi patrolami
fot. CARLOS OSORIO / Reuters

Dwa tygodnie temu Rada Miasta Minneapolis głosowała za zniesieniem departamentu policji. Antifa i muzułmanie zaproponowali utworzenie w to miejsce sił policyjnych na wzór komunistyczno-muzułmański.

 

W zeszłym tygodniu kongresmen ze stanu Minnesota, Steve Green ostrzegał innych prawodawców przed możliwymi rządami komunistyczno-muzułmańskimi. Podczas posiedzenia władz hrabstwa Hubbard zaznaczył, że Antifa i muzułmanie planują „nadzór nad Minneapolis pod rządami muzułmanów”. Mówił, że komunizm przenosi się do Minneapolis-St. Paul i demokratyczny prokurator generalny stanu chciałby „zamknąć całą północną Minnesotę”.

 

Według doniesień medialnych, dyskusja władz hrabstwa dotyczyła wypłaty federalnej pomocy w związku ze stratami spowodowanymi zamrożeniem gospodarki z powodu koronawirusa.

Green również włączył się w rozmowę o zaprzestaniu finansowania policji. Tego typu postulaty pojawiły się po śmierci czarnoskórego George'a Floyda.

 

Po tym, jak przewodniczący zarządu hrabstwa zapytał, czy istnieje alternatywny plan bezpieczeństwa publicznego, Green mówił, że Antifa i muzułmańskie organizacje planują „nadzorować Minneapolis pod rządami muzułmanów”. Twierdził również, że niektórzy przedstawiciele mają projekt ustawy, która dawałaby ogromne uprawnienia władzom miasta względem własności prywatnej. - Moim skromnym zdaniem, komunizm przenosi się do Minneapolis i St. Paul – puentował Green.

 

Rep. Mohamud Noor, DFL-Minneapolis powiedział, że zamiast mówić o rzeczach, które rozpalają ludzi i tworzą podziały, Minnesota musi stawić czoła wyzwaniom, przed którymi stoi. Nie ma co dłużej czekać – zaznaczył.

 

Green spekulował również, że gubernator Tim Walz chce wdrożyć głosowanie korespondencyjne „i usunąć powiatowe oraz lokalne obwody”, ponieważ „nigdy nie lubił kart do głosowania.”

W Minnesocie mieszkańcy niektórych miast – poza metropolią –mogą głosować korespondencyjnie.

Podczas dyskusji, komisarz okręgowy ubolewał nad skutkami zamknięcia przez stan przedsiębiorstw i okręgów szkolnych, sugerując, że urzędnicy albo nie rozumieli konsekwencji, albo mieli „przebiegłe zamiary”.

 

Zarząd powiatu podjął uchwałę zachęcającą gubernatora Walza do rezygnacji z „lockdownu” i umożliwienia kościołom ponownego otwarcia oraz uwolnienia wszelkiej federalnej pomocy związanej z pandemią. Rada Miasta dwa tygodnie temu głosowała za zaprzestaniem finansowania departamentu policji. Co miałoby powstać w jej miejsce nie jest jasne, ale coś będzie musiało się pojawić.

 

„New York Times” zauważył, że „wielu wezwało do większego polegania na samopomocy sąsiedzkiej w sposób, w jaki uczestnicy często robią to podczas wydarzeń takich jak festiwale muzyczne. Policja wkracza tylko wtedy, gdy pojawia się prawdziwa nagła sytuacja. Niektórzy przytaczali jako przykład, jak w kilka dni po zabiciu Floyda, zespoły składające się z kilkudziesięciu członków Ruchu Indian Amerykańskich, które patrolowały ulice i kierowały ruchem w społeczności Little Earth w Minneapolis”.

 

W 2016 r. muzułmanie z Minneapolis podkreślali, że wolą rozwiązania państwa islamskiego niż prawo amerykańskie. Analitycy zastanawiają się, czy w Ameryce, podobnie jak w Niemczech, Wielkiej Brytanii - a nawet już w Nowym Jorku – pojawią się patrole szariackie. W nowojorskiej metropolii działają patrole muzułmanów ubranych w mundury, które przypominają strój policjantów i korzystają z samochodów podobnych do New York Police Department. Egzekwują one przestrzegania prawa szariatu.

 

Muzułmański przywódca Siraj Wahhaj wyjaśniał, że „meczety potrzebują ochrony, a samochody MCP mogą pomóc powstrzymać ludzi, którzy nie przestrzegają  zasad i przepisów szariatu, robiąc to, czego nie powinni robić”. Według muzułmanina zaangażowanego w MCP, w praktyce polega to na zatrzymywaniu „muzułmanek wychodzących z domu po zmroku, muzułmańskich mężczyzn spędzających czas w barach, zażywających narkotyki, muzułmanów pijących alkohol” i egzekwowaniu, „zasadniczo postaw szariatu”.

 

Patrole muzułmańskie operują na Brooklynie i Staten Island. Większość amerykańskich mediów głównego nurtu informowała o nowych radiowozach i patrolach, przedstawiając je jako „straż sąsiedzką” dla obszarów zdominowanych przez muzułmanów. Burmistrz Brooklynu, Eric Adams powiedział, że muzułmańskie jednostki patrolowe pomogą zachować bezpieczeństwo miasta i obiecał, że jego administracja pomoże organizatorom nabyć więcej samochodów i sprzętu policyjnego.

 

Patrol społeczności muzułmańskiej ma zasadniczy cel: egzekwowanie islamskiego prawa szariatu najpierw w społeczności muzułmańskiej, a następnie w całej społeczności amerykańskiej.

Patrole fizycznie egzekwują „prawa”, które nie są prawem amerykańskim ani nowojorskim.

Jeśli taki patrol społeczności zostanie uruchomiony w Minneapolis, prawdopodobnie skupi się na tych samych rzeczach. Minneapolis, dystrykt kongresmena Ilhan Omara jest stolicą rekrutacji terrorystycznej w Ameryce.

 

Jak donosił FOX News, „więcej mężczyzn i chłopców z somalijskiej społeczności amerykańskiej w Minneapolis dołączyło do zagranicznej organizacji terrorystycznej lub próbowało do niej dołączyć w ciągu ostatnich 12 lat niż w jakimkolwiek innym regionie kraju”. Wg FBI, z Minnesoty pochodziło 45 Somalijczyków, którzy przyłączyli się do grona dżihadystów islamskich al-Szabab w Somalii lub Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii.

 

W Minnesocie mieszka ponad 100 tys. Somalijczyków. Robin Simcox, ekspert ds. terroryzmu i bezpieczeństwa narodowego w Heritage Foundation powiedział FOX News, że „islamskie grupy terrorystyczne były w stanie rekrutować ludzi w Minnesocie”, ponieważ stan zamieszkuje wyjątkowo duża populacja muzułmanów w porównaniu z innymi częściami Stanów Zjednoczonych. Lewicowy radykałowie związani z Antifą sprzymierzyli się z muzułmanami. Słowa Steve'a Greena, ostrzegającego przed rządami lewicowo-muzułmańskimi, nie wydają się zbyt daleko idące.

 

Źródło: minnesotareformer.com / frontpagemag.com / dailywire.com

AS

Czytaj także:
DATA: 2020-06-24 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obama mówił tak: "Islam is a part of America". No i potraktowali to poważnie
3 miesiące temu / Legwan
 
To oznacza ruine gospodarczą stanu . Ciekawe jaka częśc produkcji całych USA jest tworzona w tym stanie. Jeśli to zostanie wprowadzone w innych stanach , to USA nie będa miały pieniedzy na armię .To bedzie koniec USA. Może to jest grożba , która ma zmusic armię do zaprzestania popierania Trumpa. Natomiast Trump może widziec w tym szansę na zwycięstwo w wyborach . Jego przeciwnicy tak wystraszą większość ,że ona poprze Trumpa na Jesieni
3 miesiące temu / Mirek
 
baaaardzo dobrze! im szybciej sie zagryzą tym lepiej!
3 miesiące temu / good bye!
 
Właśnie! To znowu robota ISIS! A ten "zły" Donald Trump ostrzegał UE, nie wypuszczajcie ich! Death!
3 miesiące temu / PI Grembowicz
 
Mimo wszystko o Amerykanów jestem jakoś dziwnie spokojny. Mają coś czego my, w Polsce jesteśmy pozbawieni, prawa do posiadania broni i drugą poprawkę do Konstytucji! My jesteśmy w...takie niedomówienie
3 miesiące temu / Jac61
 
Amerykańska komuna.
3 miesiące temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.