DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Minister Ziobro zapowiada działania w sprawie wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej

Minister Ziobro zapowiada działania w sprawie wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej
Zbigniew Ziobro. Fot: Krystian Maj/FORUM

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział konkretne działania mające na celu doprowadzenie do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Polityk zadeklarował złożenie oficjalnego wniosku do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Podczas konferencji prasowej ministra Zbigniewa Ziobro padła zapowiedź działań związanych z możliwością wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Minister sprawiedliwości podkreślił, że polskie prawo w obszarze ochrony kobiet przed przemocą jest „wzorcowe”. Dodał, że w kontrowersyjnym dokumencie jakim jest Konwencja Stambulska, nie ma żadnych rozwiązań, innych niż te już obowiązujące już w polskim prawie.

 

Zbigniew Ziobro podkreślił również, że Konwencja Stambulska zawiera elementy i zapisy „o charakterze ideologicznym, których nie akceptuje i uważa za szkodliwe”. Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny dodał, że w szczególności chodzi tu o zapisy dotyczące „konstruowania tzw. płci społeczno – kulturowej w opozycji do płci biologicznej”. Dodał, że z „ideologicznym założeniem” związany jest nakaż prowadzący do zmiany edukacji dzieci w zakresie nauki tego rodzaju postaw.

 

W związku z tym Zbigniew ZIobro w poniedziałek złoży oficjalny wniosek o rozpoczęcie procedury wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej przez Polskę. Dokument zostanie złożony w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

 

Sprawę dla portalu PCh24.pl komentuje Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny. Jego zdaniem zapowiedź wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej to bardzo dobry kierunek, ponieważ jest ona pełna „niebezpiecznych, ideologicznych sformułowań, które pozwalają na kontestację rzeczywistości w obszarze ludzkiej płciowości”.

 

– Cieszę się, że poszczególni politycy obozu Zjednoczonej Prawicy zauważają niebezpieczeństwa zawarte w treści Konwencji Stambulskiej. Ten dokument jest przedstawiany jako ten, który pozwala na ochronę kobiet i dzieci przed przemocą domową, ale choćby i w tym obszarze zawiera wiele nieścisłości i niedopowiedzeń – mówi Paweł Ozdoba. – Co jednak najważniejsze, jego zapisy są wykorzystywane do promowania ideologii gender i próbuje zmieniać najbardziej podstawowe pojęcia. Kontestuje naturalne różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami i próbuje zastąpić je konstruktem o tzw. płci społeczno – kulturowej – tłumaczy prezes Centrum Życia i Rodziny.

 

– Jako strona społeczna będziemy zachęcać polityków do zdecydowanej reakcji i doprowadzenia do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Tu nie chodzi jedynie o swego rodzaju estetykę i publiczne pokazanie, że nie godzimy się na narzucanie nam ideologicznych zapisów. Tu przede wszystkim chodzi o dobro i bezpieczeństwo kobiet, rodzin i dzieci – dodał Paweł Ozdoba.

 

 

Źródło interia.pl, własne PCh24.pl

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-25 19:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Zeus I co z tego, że Ziobro całkowicie szczerze chciałby wypowiedzenia konwencji? Nie jest własny to zrobić. Czy ktokolwiek z otoczenia naczelnika czy sam naczelnik albo premier wypowiedzieli się pozytywnie w tej sprawie?
7 dni temu / Robert
 
To jest typowa PiSologia. Osobiście ministrowi nie wierzę. Niech przestanie zapowiadać "działania w sprawie". Niech po prostu zapowie wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Michał Obrębski
7 dni temu / Michał Obrębs
 
nie uwierzę dopuki nie zobaczę
8 dni temu / rafe
 
@Robert Jasne, a ty byłeś pod stołem i podsłuchiwałeś... Daruj sobie te teorie spiskowe. Akurat Ziobro to jeden z tych którzy nie są lewusami przebranymi za prawicowców. Nie raz to udowadniał. Jak mówi pismo: po czynach ich poznacie. Więc nie oceniaj pochopnie. Ja tam chętnie bym na niego zagłosował jeśli byłaby taka możliwość. Ziobro prezydentem ? No i bardzo dobrze. Nie ma problemu.
8 dni temu / Zeus
 
On tak gada, a min. Malag za to samo ma wylecieć z ministerstwa. Więc kto kłamie, a kto mówi prawdę?
8 dni temu / Mela
 
watpie znajac nastawienie Morawieckiego sprawe przewlekac sie bedzie podobnie jak z aborcja a straszakiem owe niby przyznane przez Bruksele wielkie pieniadze ktore i tak sa wirtualne znajac cele Niemcow a ponadto lud teraz zostanie zajety wielkim wrecz straszliwym wzrostem zachorowan i sie go troche pocwiczy w starym stylu dlatego Morawiecki juz wstrzymal w sumie przekreslil dymisje slawnego straznika od zdrowia Szumowskiego WYBORY SIE ODBYLY przeciez
8 dni temu / zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.