DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Minister Zdrowia: zdjęcie maseczki to jak odcięcie hamulca w samochodzie

Minister Zdrowia: zdjęcie maseczki to jak odcięcie hamulca w samochodzie
fot. Forum

Brak maseczki podczas kontaktu z seniorem jest totalną nieodpowiedzialnością. Zdjęcie maseczki to jak odcięcie hamulca w samochodzie. Jeśli nie będzie tego mechanizmu, przyrosty zakażeń będą bardzo duże – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Niedzielski skomentował niekonsekwencję polityków w kwestii maseczek. Z jednej strony nawołują oni do ich noszenia, a z drugiej w mediach bardzo często pojawiają się zdjęcia i materiały wideo, na których sami politycy nie mają zakrytych ust i nosa. – To kwestia wiarygodności. Jednak widzę też drugą stronę, czyli polowanie na polityka, który na moment zsunął maseczkę z ust i nosa, aby np. zjeść albo np. zrobił to na wolnym powietrzu – gdy jeszcze była taka możliwość, albo też w miejscu pracy, przy zachowaniu dystansu, gdzie miał do tego prawo – zauważył.

 

Polityk odniósł się również do zarzutu podnoszonego przez opozycję, że rząd nie ma żadnej strategii walki z epidemią. – Jeżeli ktoś się spodziewał, że przejdziemy w całkowicie uporządkowany sposób przez taką skalę zachorowań, z jaką mamy do czynienia obecnie, to było to myślenie nielogiczne. Zwróćmy uwagę na walkę z koronawirusem innych państw, których systemy ochrony zdrowia oceniane są jako jedne z lepszych. Jesteśmy w sytuacji, gdy toczymy trudną bitwę – podkreślił.

 

Pierwsza diagnoza pokazywała, że nałożenie się sezonu grypowego i infekcji koronawirusa będzie głównym wyzwaniem – myśleliśmy tu o prawidłowej selekcji pacjentów z różnymi zakażeniami. Okazuje się, że głównym wyzwaniem staje się jednak sama skala zachorowań na koronawirusa. Dokonujemy więc redefinicji – powiedział szef resortu zdrowia.

 

Źródło: „Super Express”

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-10-13 09:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Minister zdrowia Szumowski: ,,maski przed niczym nie chronią!''
1 miesiąc temu / true
 
Jestem zdecydowanie przeciw maskom na twarzy. O przyczynach nie będę wspominał. Ale jeszcze większym przeciwnikiem jestem wspierania socjalistycznego ustroju w RP. Dlatego uważam, że narażanie się na ewentualność jakiejkolwiek wpłaty środków, czy poprzez podatki, czy poprzez mandaty lub opłaty sądowe, za równie złe, gdyż jest to forma popierania socjalizmu potępionego przez papieży! Jak nie nosić maski i nie wspierać Prywtay i Socjalizmu, p. Kaczyńskiego, pozostawiam wolności każdego.
1 miesiąc temu / Trad
 
Bez wątpienia Covid istnieje i atakuje mózgi ludzkie.
1 miesiąc temu / Mongoł
 
niby minister i człowiek wykształcony, a gada takie głupoty
1 miesiąc temu / anty
 
Adam miałeś jeszcze dodać, że tylko szczepionka i paszport odpornościowy!
1 miesiąc temu / ja wąż
 
Co to znaczy, ze nie wyizolowano koronawirusa? W jaki sposob wyizolowano inne wirusy i jakie np. ?
1 miesiąc temu / @Bbb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.