DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Minister Szumowski: dopóki nie będzie szczepionki, wirus nie zniknie

Minister Szumowski: dopóki nie będzie szczepionki, wirus nie zniknie
Fotograf: Andrzej Hulimka, Archiwum: Forum

Dopóki nie będziemy mieli szczepionki, która wyeradykuje wirusa albo go ograniczy na jakiś czas, to wirus nie zniknie  mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski na antenie „Polsat News”. Szef resortu podkreślił konieczność dalszego korzystania z maseczek w przestrzeni publicznej.

 

21 lipca w życie wejdą nowe przepisy obowiązujące w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Minister zdrowia Łukasz Szumowski uchylił rąbka tajemnicy w wywiadzie dla Polsat News. Poluzowaniu ulegną przepisy dotyczące m.in. odległości między przechodniami. Będzie należało zachować 1,5 metra tzw. dystansu społecznego (do tej pory 2 metry). Resort chce również zwiększyć limit osób mogących obrzejrzeć mecz na stadionie. Według planów kibice będą mogli zająć do 50 procent miejsc na trybunach.

 

– Nie widzimy istotnego wzrostu zachorowań na imprezach sportowych. To pokazuje, że nie ma dużo tego wirusa krążącego na ulicy – zapewniał Szumowski.

 

Minister zdrowia odpowiedział też na pytanie, czy będziemy musieli nauczyć się żyć z koronawirusem. – Dopóki nie będziemy mieli szczepionki, która wyeradykuje wirusa albo go ograniczy na jakiś czas, to wirus nie zniknie – zaznaczył. - Oczywiście sam się zaszczepię ze względu na moją rodzinę - dodał. Łukasz Szumowski podkreślił też konieczność dalszego stosowania środków ostrożności w postaci m.in. maseczek ochronnych. - Zostaną w przestrzeni zamkniętej, w transporcie publicznym. Powinny być i będą – oznajmił stanowczo.

 

Zapytany o spodziewaną sytuację z nawrotem epidemii na jesieni, minister zdrowia odparł, że obawia się powrotu... grypy. - Odbyliśmy spotkanie z ministrem Kamińskim, ze wszystkimi wojewodami, obawiamy się epidemii grypy sezonowej (...) wtedy mamy około 100 tys. osób dziennie z objawami infekcji. Trzeba będzie oddzielić co jest grypą, co jes covidem, a co w ogóle paragrypą - oznajmił.

 

Łukasz Szumowski zaznaczył potrzebę zachowania takich samych środków ostrożności zarówno w przypadku COVID-19 jak i grypy, z tą różnicą, że "na grypę mamy jednak szczepionkę". W związku z tym zaapelował o zaszczepienie się "możliwie jak największej ilości osób". 

 

Źródło: polsatnews.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-20 12:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kompletny nieuk z tego pana ministra, to nie wirus zniknie tylko ludzie nabiorą odporność!!!
2 miesiące temu / Jurek
 
Dopóki z rządu nie zniknie Szumowski, wirus będzie istniał
2 miesiące temu / Andrzej
 
A ja się nie zaszczepię i koniec! Mój wybór i moje ciało!
2 miesiące temu / Blick
 
@Cleo5 Szczepionki wyeliminowały ospę i księgosusz.
2 miesiące temu / trooper
 
Po wyborach pan Szumowski znowu o szczepionce. Czy szczepionka wyeliminowała wirusa grypy. W co gra ten pan.
2 miesiące temu / jacek
 
Jak będzie szczepionka wirus też nie zniknie, tak jak przez tysiące lat nie zniknął wirus grypy którego to będą na jesieni Covidem nazywać.
2 miesiące temu / Marian
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.