DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Minister Gliński o „Klerze”: z tematu ważnego i poważnego zrobiono karykaturę

Minister Gliński o „Klerze”: z tematu ważnego i poważnego zrobiono karykaturę
fot YouTube / KinoSwiatPL

Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego zarzucił twórcy filmu „Kler” brak obiektywizmu, która skrywana jest pod „kreacją artystyczną” i z tematu poważnego uczynił karykaturę.

 

Minister Gliński gościł u Roberta Mazurka na antenie RMF FM. Wicepremier zapytany o ocenę filmu „Kler” powiedział, że jest mu przykro, że Wojciech Smarzowski „z tematu, który jest ważny i poważny, bo choćby jedno molestowanie było w kościele, to trzeba o tym mówić, zrobił karykaturę”.

 

Piotr Gliński przyznał, że nie czytał scenariusza, ale zna jego streszczenie i relacje współpracowników o filmie. - Chodzi mi o to, że to jest film jednostronny i przecież twórca też chyba nie powie, że to jest obraz obiektywny. On twierdzi, że to jest kreacja artystyczna, do której ma prawo, w związku z tym skondensował wszystkie negatywne zjawiska – dodał.

 

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2018-10-11 15:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gliński sfinansował "Klątwę", "KLER", we wtorek 9.10. antypolski występ Jana Tomasza Grossa w Teatrze AntyPolskim w Poznaniu. Scenariusz sitwy rządzącej Polską jest wg mnie następujący: PiS posiadając obecnie władzę lecz "na skutek" protestów opozycji doprowadza Polskę do tego samego stanu co zrobiłaby, będąc u władzy PO. Mimo społecznych protestów PiS wprowadza prawa żądane przez globalistów, przygotowuje grunt dla ostatecznej likwidacji Polski i przejęcia jej przez żydow. PiS ma skalkulowaną totalną porażkę w kolejnych wyborach. Np. Szydło wędruje do PE zostawiając za sobą spaloną ziemię. Reszta usadowiona jest w SSP i fundacjach. W miejsce POPiS wchodzi całkowicie "Nowa" siła polityczna która załatwia dzieło zniszczenia do końca. Oczywiście ludzie PiS wtedy protestują oskarżając PO, albo znikają. Lecz jest już za późno.
ponad 1 rok temu / scenariusz
 
Minister też zrobił karykaturę ze swojego małżeństwa. Sam jest lewakiem umocowanym na socjalistycznej prawicy pisu
ponad 1 rok temu / Hero
 
Minister cwany lis. Żaden biedaczek. Masoneria.
ponad 1 rok temu / G
 
Minister bagatelizuje sprawę. Jak zwykle, "Polacy, nic się nie stało".
ponad 1 rok temu / Rys
 
@ Marcin.Zgadzam się z Szanownym Panem ,że nasz Pan Minister to zwykły,poczciwy /biedaczek|/ponieważ : 1.,,...to oni /Odorowicz i Sroka/ przez ostatnie osiem lat....a ja jestem tylko od trzech lat i co ja mogę. Ja jestem tylko ministrem . 2.Jestem ciekaw dlaczego instytucje podległe Panu Ministrowi nie wyłożyły złamanego grosza na produkcję filmu G.Brauna ,,Luter i rewolucja protestancka" oraz filmu ,,Gietrzwałd 1877 nieznane konteksty "Zastanawiające nieprawdaż. 3.Życzę Panu Ministrowi smacznego na kolejnej szabasowej kolacyjce u J.Danielsa.
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
nie karykaturę tylko w filmie jest wszystko przerysowane i zagęszczone, trudno inaczej zasygnalizować wszystkie ważne sprawy w 2 godziny
ponad 1 rok temu / oj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.